Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Archív novinek

Přechod na nový server 11.05.2010

V průběhu příštího týdne (17.-21.5.2010) bude proveden přechod na nový server, s čímž bude souviset výpadek, který zatím nedokážu odhadnout, jak bude dlouhý. Předpoklad je, že pokud vše pojede bez problémů, nebude delší jak několik hodin. S tím také souvisí nutná změna, která nastane a to ta, že se nepřevedou informace o přečtených příspěvcích ve fóru a po převodu tedy uvidíte u všech témat slovíčko nové. Dále je do dokončení přechodu pozastaveno nahrávání nových fotek do profilů. Jen pro zajímavost, v profilech se nyní nachází přes 4 tisíce fotografií a stránky zabírají více jak 4GB.

Aktualizace 9.6.: Bohužel stále čekám na spuštění nového serveru, takže se migrace přesouvá zatím na neurčito.

Náskok díky technice 02.03.2010

Před přesně 30 lety, 3. března 1980, byl na Ženevském autosalonu představen veřejnosti vůz, který přinesl revoluci do světa techniky: Audi Quattro. Vítězný charakter se čtyřmi kruhy ve znaku stál u zrodu úspěchu, který trvá dodnes.

Audi quattro

FAQ - Často kladené dotazy 24.01.2010

Ve spolupráci s jsjuniorem (za což mu tímto děkuji) jsme pro vás připravili novou sekci webu - FAQ - Často kladené dotazy. V této sekci by se měly shromažďovat všechny informace, které se velmi často objevují na diskuzním fóru. Slibujeme si od toho výrazné snížení počtu nových témat k neustále se opakujícím problémům a jiným dotazům.

Prosím tímto všechny, kdo mají zájem na tom, aby se diskuzní fórum zpřehlednilo, aby se zapojili do naplňování této sekce novými informacemi. Stačí, když na fóru narazíte na téma, které obsahuje nějaké užitečné informace, vztahující se například ke konkrétnímu problému a zapsat jej v tomto tématu například formou odkazu. Já to následně zapracuji do FAQ.

Kalenář Audi Club 2010 18.12.2009

Na vědomost se všem příznivcům značky Audi dává, že vyšel nový nástěnný kalendář formátu A3 s klubovou tématikou. Objednávat můžete po přihlášení pomocí tohoto formuláře.

Tak a je to za námi 08.09.2009

Podle ohlasů se letošní Omezovač všem líbil, takže ti, co nepřijeli si můžou rvát vlasy na hlavě, že si nechali něco takového ujít. Pokud má někdo fotky, hoďte je někam ke stažení a do fóra nebo do mailu mi pošlete odkaz, abych to pak mohl umístit do Fotogalerie. Bohužel se tomu budu moct věnovat nejdříve příští týden. Dále se začalo s dalším kolem výroby SPZ s logem Audi Clubu. A nezapomeňte na soutěž!

Omezovač 2009 se blíží! 29.08.2009

Již za týden se sejdeme v autokempu Žralok u Plumlovské přehrady nedaleko Prostějova. Kdo jste tuto informaci ještě nezaregistroval, doporučuji přečíst toto diskuzní téma. Se srazem se také váže jedna soutěž, kterou jsem pro vás všechny vypsal, tak neváhejte, foťák do ruky a foťte!

Omezovač 2009

Automobilka Audi slaví 100 let od založení! 16.07.2009

Ano, je to tak, dnes je to již 100 let od doby, kdy pan August Horch založil firmu, která se původně jmenovala August Horch Automobilwerke GmbH a kterou následně přejmenoval na Audi. A stejně jako před 100 lety i dnes si vozy značky Audi zachovávají znaky, které jsou pro ně typické - propojení sportovního a luxusního charakteru, které jsou nakombinovány do úžasného mixu vlastností a funkcí.

Při této příležitosti byla také spuštěna speciální internetová stránka, kterou si můžete prohlédnout kliknutím na logo stoletého výročí.

100 let Audi

Na závěr si dovolím i já popřát naší oblíbené automobilce spoustu skvělých nových modelů, další úspěchy jak na poli závodním, tak i obchodním a především dalších 100 let skvělých inovací a nových myšlenek.

Pozvánka na členskou schůzi OS 28.05.2009

Na vědomost se všem členům dává, že řádná členská schůze Audi Club CZ o.s. se uskuteční dne 13.6.2009 v 14:00 v Praze. Místem konání je velký jednací sál v objektu Beránka. Současně byl stanoven termín náhradní členské schůze, která se uskuteční v případně neúčasti 25% všech členů dne 13.6.2009 od 14:30 v Praze na stejném místě jako řádná členská schůze.

Tvoříme hodnoty... 24.05.2009

Posledně jsem se divil, že jsem tu dlouho nic nenapsal, tak jsem si dal závazel, alespoň jednou měsíčně tu přidat něco nového. Dnes jsem do Fotogalerie přidal fotky z Audi muzea v Ingolstadtu a v sekci Videa najdete několik nových testů a reklamních spotů.

Jaro je tu! 14.04.2009

Je to možné? Už 4 měsíce jsem tu nenapsal žádnou novinku, tak bych to měl asi napravit, jenže co napsat? Ne, že by se nic nedělo, na fóru přibývají nová témata a příspěvky takovým tempem, že se z toho server občas zakucká, proběhly srazy na Slovensku, v Brně a v Olomouci, plánuje se sraz "historiků", v Praze pravidelně chodíme na Jezírko a konečně se začíná rozdíždet debata nad velkým srazem, který by se měl konat někdy na začátku podzimu. Taky se mrkněte do Fotogalerie, kde najdete fotky ze Slovenska a v brzké době tam přibude i pár fotek z Olomouce.

PF a Kalendář 2009 21.12.2008

Stejně jako minulý rok, i letos byl vyroben kalendář Audi Clubu, který je tvořen 13 listy s 12 plnobarevnými fotografiemi, které představují dění klubu uplynulém roce. Kalendář je možné po přihlášení objednat na této stránce.

No a jelikož tu jsou Vánoce a zanedlouho také konec roku, tak zde mám jedno PFko přímo od Audi.

Obsáhlý článek o motorových olejích 08.12.2008

Díky usilovné práci Jirky Skoupého (jsjunior) si v sekci Rady a návody můžete přečíst obsáhlý a vše vysvětlující referát o motorových olejích. Pokud tedy v této problematice nemáte jasno nebo zrovna řešíte otázku výměny oleje, určitě si jej přečtěte.

Informace ze schůze OS 21.10.2008

V sobotu proběhla v Praze řádná členská schůze Audi Club CZ o.s., i přes nižší počet přítomných členů byla schůze usnášeníschopná, zápis z této schůze naleznete v sekci Občanské sdružení.

Členská schůze OS 03.10.2008

Na vědomost se všem členům dává, že řádná členská schůze Audi Club CZ o.s. se uskuteční dne 18.10.2008 od 14 do 18 hodin v Praze. Místem konání je velký jednací sál v objektu Beránka.

Po sraze 21.09.2008

Dnes skončil další z velkých srazů a já bych i touto cestou rád poděkoval všem pořadatelům za skvělou organizaci a účastníkům za odvahu při soutěžích. V průběhu tohoto týdne nahraju do Fotogalerie všechny fotky, co se ke mě dostanou a v brzké době snad můžeme očekávat i DVD.

Prázdniny končí 26.08.2008

A s nimi také končí mé zahálení. Již dnes můžete používat k přístupu na tyto stránky také adresu www.audiclub.sk, což bude následně doplněno možností zvolit si v profilu slovenskou verzi webu.

Již delší dobu se v diskuzi plánuje velký podzimní sraz, který byl pojmenován již klasicky Omezovač 2008. Pokud se srazu chcete zůčastnit, zapište se do této diskuze a samozřejmě by jste neměli opomenout informaci o tombole.

Léto v plném proudu 24.07.2008

Po třech týdnech dovolené jsem zpět s několika novinkami na tomto webu. V sekci Rady a návody nejdete návod, kterak vyrobit Vložku do rezervy, ve Fotogalerii najdete nové fotky ze srazů z Hrocháče, Janova a taky pár fotek ze závodu DTM, který navštívil Holanďan. Katalog firem se nám také trochu rozrostl a k dispozici jsou další slevy nejen pro členy občanského sdružení.

Po srazu... 14.06.2008

Už je to více jak dva měsíce, co jsem psal poslední novinku a od té doby se událo poměrně dost věcí, o kterých bych se rád rozepsal. Předně bych chtěl upozornit na tři nové články v sekci Rady a návody, v tom prvním jsem popsal jednotlivé varianty možnosti zapsání alternativních ráfku do technického průkazu, ve druhém článku Nony popisuje, kterak vyměnit přední reproduktory v Audi A4 a ve třetím je souhrn všeho podstatného, co lze zjistit o ráfcích a pneumatikách.

Jelikož je také po srazu, který proběhl nedaleko Janova nad Nisou, najdete ve Fotogalerii spoustu fotek, ze kterých můžete načerpat trochu té srazové atmosféry a pokud jste na srazu chyběli, tak můžete jen litovat. K dispozici bude také DVD a časem uveřejním některá videa také ve Videogalerii. Na srazu jsem se také dohodl s panem Minaříkem z IVG na dalším prohloubení spolupráce našeho klubu a importéra. Pro všechny aktivní uživatele těchto stránek a diskuzního fóra je připravena možnost odebírat Audi Magazín zdarma, více informací naleznete v tomto tématu.

Přípravy na sezónu 03.04.2008

Vypadá to, že jaro už konečně snad přijde, tak určitě neuškodí se na hlavní sezónu, ať už srazovou nebo motoristickou, řádně připravit. K tomu vám napomůže článek v sekci Rady a návody, kde se Aleš rozepsal o tom, jak vyčistit bavlněný vzduchový filtr.

Když už jsem zmínil ten motorsport, tak je mou milou povinností oznámit, že byla navázána spolupráce se závodním týmem Ecce Homo Racing Team, který má ve své stáji pro závody do vrchu nově přestavěné Audi TT-R DTM. Článek o tom, jak probíhaly první testy si můžete přečíst v Tiskových zprávách. Do budoucna se můžete těšit na další informace od tohoto týmu a jiné zajímavosti a překvapení.

Další slevy 26.03.2008

Do Katalogu firem byly přidány další firmy, které poskytují slevu členům klubu. Jednak je to firma TDIchip, která nabízí stálou sníženou cenu na chiptuning pro všechny registrované uživatele a dále firma EBC BRAKES, která nabízí brzdové kotouče, destičky a kapaliny pro téměř každou automobilovou značku a pro členy občanského sdružení slevu 10%.

Březnové novinky 20.03.2008

Březen nám pomalu končí, ale sezóna srazů začíná, už začátkem dubna se setkáme v Chlumci nad Cidlinou a v půlce dubna ve Vyškově. Dále se začíná plánovat velký letní sraz, více informací naleznete v diskuzi.

V sekci Rady a návody naleznete návod, jak provést demontáž startéru na Audi 80. Ve Fotogalerii se událo také několik změn, kromě toho, že jsem předelal vzhled, jsou přidány také fotky ze srazu, který proběhl na Slovensku a spousty fotek z loňských Beskyd.

Únorové novinky a anketa 22.02.2008

Za poslední měsíc tu máme opět několik novinek a změn. Předně tu přibyl článek "Výměna hallova čidla v rozdělovači A80 ABK", který najdete v sekci Rady a návody, dále přibyly nějaké nové fotky ve fotogalerii a pro všechny členy, co shání audio vybavení do vozu nabízí firma Prohifi.cz slevu ve výši 5-20%. Nových či pozměněných funkčností je také celá řada a můžu vás ujistit, že ještě nejsme zdaleka u konce, pokud máte někdo nějaký další nápad na vylepšení, napište mi o tom do fóra.

Dále bych chtěl všechny registrované uživatele požádat o účast na anketě, jejímž cílem je získat názor širokého okruhu lidí na občanské sdružení Audi Club CZ.

Zima v plném proudu 13.01.2008

Je tu skoro půlka ledna a já tu mám pár novinek. V sekci Rady a návody najdete dekodér VIN. Ve fotogalerii najdete pár fotek od Bennyho ze sněhového řádění na Hoškovickém letišti.

Dále mi píše spousta lidí především s mailovými schránkami na Seznamu, že ode mě nedostali informaci o souhlasu. Všem samozřejmě zašlu na požádání daný mail znova, každopádně bych asi doporučoval přemístit mailovou schránku k někomu spolehlivějšímu (doporučuji gmail.com nebo třeba centrum.cz). Také se občas stane, že mailový klient zalomí odkaz na další řádek, takže pokud náhodou systém po kliknutí na odkaz hlásí, že uživatel neexistuje, zkontrolujte si, že je v adresním řádku celý odkaz.

V průběhu následujícíh dní se bude také nasazovat nová verze diskuzního fóra, která bude mít již vyřešeny některé nepříjemnosti, jako duplicitní zasílání příspěvků a některé bezpečnostní nedostatky, na které jsem přišel v průběhu posledních dní. V souvislosti s tímto tedy očekávejte, že se tu občas může vyskytnout drobná nefunkčnost, přestože se vše budu snažit napřed řádně otestovat. Dále se můžete těšit na rozšíření profilu o možnost zadání dalšího auta.

Změny k 1.1.2008 01.01.2008

Od dnešního dne je přihlášení umožněno všem uživatelům, kteří vyjádřili svůj souhlas s pravidly a podmínkami tohoto webu. Pro ty, co ještě svůj souhlas nevyjádřili, ale přestou budou mít zájem o aktivním podílení se na dění, mám jednu dobrou zprávu. Souhlas je možné vyjádřit i dodatečně a po jeho zaslání bude přístup opět automaticky obnoven v plné výši.

Pokud se náhodou někomu stalo, že mu nepřišel ani jeden z e-mailů, ve kterých byly obsaženy instrukce, jakým způsobem je možné vyjádřit souhlas a má i nadále zájem o aktivním podílení se na dění, může mě kontaktovat e-mailem a dohodneme se, jak daný problém vyřešit.

Modely doplněny 15.12.2007

V sekci Modely jsem doplnil informace o nových konceptech Audi Cross Coupé quattro, Audi metroproject quattro a Audi Cross Cabriolet quattro. Dále jsem také doplnil informace o nových TT-čkách.

Pár novinek před koncem roku 04.12.2007

V sobotu proběhla v Brně mimořádná členská Audi Club CZ o.s., i přes nižší počet přítomných členů byla schůze usnášeníschopná, zápis z této schůze naleznete v sekci Občanské sdružení.

Pak tu mám jednu drobnost, která mě ovšem mile potěšila, stránkám Audi Clubu byl přidělen ISSN (International Standard Serial Number).

Změny na Audi Clubu 23.11.2007

Vzhledem k chystaným změnám je nutné, aby si všichni členové zkontrolovali, zda mají v profilu platné e-mailové adresy. V případě, že bude e-mailová adresa vykazovat nějakou chybu, tak hrozí, že bude uživatelský profil deaktivován!

Dále bych rád upozornil na chystaný srazík v Brooklynu, který se bude konat již tuto sobotu 24.11.2007 v 20:00. Více informací naleznete v této diskuzi. Kolegové na Slovensku také nezahálejí a kdo bude mít zájem, může se zůčastnit srazu v Štiavnických vrchách, konkrétně na chatě v Sklenné Teplici.

Nástěnný kalendář 2008 14.11.2007

Počinem do nového roku je nástěnný kalendář Audi Club 2008 ve formátu A3 s fotografiemi z letošních akcí. Všichni zaregistrovaní uživatelé si jej mohou do 25.11.2007 objednat pomocí formuláře, který naleznete v Klubovně.

Kalendář 2008

Slevy pro členy Audi Club CZ o.s. 06.11.2007

Od dnešního dne nabízí firma Meteor na všech svých pobočkách členům občanského sdružení slevu 30% na veškerý sortiment.

Mimořádná členská schůze 29.10.2007

Výkonný výbor zve všechny členy Audi Club CZ o.s. na mimořádnou členskou schůzi, která se bude konat 1.12.2007 od 12:00 v restauraci Pastouška v Brně-Židenicích. Bližší informace o schůzi a program naleznete v příslušné sekci Diskuzního fóra.

Po bitvě je každý generál 02.10.2007

Sraz v kempu Veveří u Nových Hradů je za námi a i přes ne zrovna lichotivou předpověď počasí se vše nakonec v dobré obrátilo, takže se nejen jedlo a pilo, ale také soutěžilo a diskutovalo jako o závod. Pokud máte někdo fotky ze srazu, tak je zazipujte do jednoho či více souborů, nahrajte na server rapidshare.com a pošlete mi mailem odkaz(y), který Vám to vygeneruje, odkud si to pak budu moct stáhnout. Také se můžete těšit na výtvory z kreslířské soutěže, teda až mi je Faust pošle...

Podzim na krku... 11.09.2007

Možná by se někomu mohlo zdát, že se tu nic neděje, ale opak je pravdou, od posledního příspěvku zde naleznete několik nových fotogalerií, článek o jednom zajímavém projektu a v neposlední řadě se vzhled celého Audi Clubu lehce oživil a omladil.

Jen připomínám, že v Klubovně naleznete také nejaktuálnější informace o plánovaném srazu, který se koná již za 3 týdny.

Zápis ze schůze výkonného výboru 18.07.2007

V sekci Občanské sdružení je k dispozici ke stažení zápis ze schůze výkonného výboru Audi Club CZ o.s. ze dne 14.7.2007.

3000 členů! 11.07.2007

K dnešnímu dni jsem aktivoval již více jak 3000 registrací, takže všichni nově příchozí, vítejte!

Slevy pro členy Audi Club CZ o.s. 12.06.2007

Pro všechny členy občanského sdružení a pro případné zájemce o členství mám hned dvě potěšující zprávy. Od 11.6.2007 má každý právoplatný držitel členské karty možnost nakupovat v síti prodejen Auto Kelly se slevou. Ta základní je 20%, u dílů, které jdou na vozy Škoda, je sleva mezi 10-35%, u výfuků je základ 25%, u autoskel Pilkinton 45%. Kompletní slevové tabulky včetně katalogů budou k dispozici na sraze v Beskydech. Otevírací doba na pobočkách je 8-18 hod v pracovních dnech, v sobotu 8-13 hod. Každý dostane fakturu a má právo zboží do 14 dnů bez udání důvodu vrátit, samozřejmě v origo balení. Na vše je záruka minimálně 2 roky.

Další firmou, která poskytuje slevu pro držitele členské karty, je prodejna originálních dílů AUDI a VW - společnost MCD v.o.s.. V prodejně na Praze 6, Karlovarské ulici můžete zakoupit díly a příslušenství se slevou 20%.

Nová sekce Občanské sdružení 10.04.2007

V menu přibyla nová sekce Občanské sdružení, která obsahuje všechny důležité informace týkající se Audi Club CZ o.s., současně byla upravena sekce O klubu, která se týká čistě těchto internetových stránek a komunity, která zde funguje.

Psaní článků pro Audi Club 29.03.2007

Rozhodl jsem se podpořit rozvoj stránek tím, že autoři článků získají za své úsilí finanční odměnu. Bližší informace naleznete v sekci O klubu.

Zápis ze schůze výkonného výboru 26.03.2007

V sekci O klubu je k dispozici ke stažení zápis ze schůze výkonného výboru Audi Club CZ o.s. ze dne 24.3.2007.

Výsledky ustavující členské schůze 18.03.2007

V sekci O klubu je k dispozici ke stažení zápis z ustavující členské schůze Audi Club CZ o.s., zde jen ty nejdůležitější body:

 • do výkonného výboru byly zvoleni Aleš Urban (ALU), Vlastimil Kunc (mike) a Pavel Hrabal (paia)
 • byl stanoven roční členský poplatek ve výši 500,- Kč (informace o způsoby platby bude uveřejněna po nejbližším zasedání výkonného výboru)
 • styčnou osobou pro Slovenskou republiku byl určen Luboš Kostka (Vasik)
Pozvánka na ustavující členskou schůzi Audi Club CZ o.s. 12.02.2007

Vážení členové klubu,

dovolujeme si Vás pozvat na ustavující členskou schůzi Audi Clubu CZ o.s., která se bude konat dne 17. 3. 2007 ve 12.00 hodin v restauraci John Silver Taverna, Dusíkova 7, Brno- Lesná. Pro zájemce o doprovod místních je v 11.30h odjezd od AGIPu  na cca 189km D1. Hlavním bodem bude volba orgánů sdružení a diskuse o dalším rozvoji klubu, proto bychom Vás chtěli požádat o účast.

PROGRAM:

 • Registrace účastníků
 • Zpráva přípravného výboru o založení „os“ a dosavadní činnosti
 • Odsouhlasení jednacího řádu
 • Volba vedení sdružení
 • Stanovení výše členských příspěvků a jejich využití
 • Rozdělení úkolů pro členy do další schůze
 • Návrhy činnosti na následující období, volná diskuse atd.
 • Závěr, usnesení.

Těšíme se na Vaši účast, diskusi a podněty do budoucna. Váš přípravný výbor -  ALU, paia, mike.

Diskuze k tomuto tématu je zde

Audi Club je oficiální 01.02.2007

Dne 29. 1. 2007 bylo Ministerstvem vnitra zaregistrováno občanské sdružení Audi Club CZ o.s., čímž byla započata zde již několikrát zmiňovaná „legalizace“ klubu.

Pár základních informací, co to všechno přináší:

 • pro stávající „uživatele stránek“ se tímto krokem nic nemění, všechny funkce a součásti stránek, které jsou dostupné v současnosti, budou nadále k dispozici
 • všichni uživatelé mají možnost (ne povinnost) se stát členy vzniklého sdružení
 • stanovy, přihlášku a další informace o členství najdete v sekci O klubu
 • do konce února se na stránkách objeví pozvánka na ustavující členskou schůzi, na té bude třeba zvolit vedení, ustavit hospodáře, domluvit výši členských příspěvků a jejich následné využití atd.
 • toto „zlegalizování“ by nám mělo umožnit i užívání různých výhod, možnost oficiálního jednání a uzavírání smluv s partnery při zajišťování akcí atd.

Pro někoho jsou tyto informace novinkou, pro někoho očekávané, pro některé dokonce netrpělivě očekávané. Jak s těmito informacemi, ale hlavně s touto novou příležitostí naložíme, bude záležet hlavně na nás. Přejme tedy Audi Clubu CZ o.s. do budoucna jen to nejlepší.

Váš přípravný výbor - ALU, paia, mike

Nové články 24.01.2007

Do Modelů byla přidána kompletní informace k supersportu s označením Audi R8. Dále naleznete v návodech postup, jak provést kontrolu a seřízení předstihu u motoru 2.0 (ABK).

Nová doména 21.01.2007

Jelikož se nemůžu spoléhat na to, že doména audiclub.cz bude vždy fungovat, byla zřízena náhradní doména www.audi-club.cz, kterou prosím začněte používat jako primární. Na této doméně fungují také všechny funkce Audi Clubu. Jelikož se na serveru dělaly současně také další systémové úpravy, prosím, aby jste mi všechny problémy hlásily do fóra.

Veškeré adresy, které jste dodnes používali jsou v platnosti i nadále.

Aktualizace fotek 14.01.2007

Do Fotogalerie jsem doplnil všechny fotky, které se mi tu za posledních pár měsíců nastřádaly.

Nová funkce a PF2007 29.12.2006

Tak jsem zprovoznil novou funkci - Náhradní díly. Doufám, že vám to bude k užitku jako doplnění Bazaru z Fóra. Pokud tedy máte nějaké díly z Audi na prodej, není třeba již dávat inzerát, stačí konkrétní díl vložit do seznamu náhradních dílů.

Současně bych chtěl popřát všem návštěvníkům těchto stránek vše nejlepší do nového roku! Snad nám přinese jen samou radost a co nejméně starostí a problémů...

Listopadové novinky 17.11.2006

Už v říjnu jsem informoval o tom, že jsme dosáhli rekordního počtu členů a jak je vidět, zájem o klub stále roste, po měsíci je zde dalších více jak 150 nových členů. V modelech najdete opět něco nového. Tentokrát jsem pro vás připravil kompletní historii značky DKW a také něco málo o studii Roadjet. V sekci Rady a návody najdete postup, jak je možné u některých modelů vyresetovat upozornění na servisní úkony. Také si nenechte ujít předvánoční sraz, který se plánuje v Diskuzním fóru.

2000 členů! 03.10.2006
V současné době obsahuje klub již více jak 2000 členů! Lze jen doufat, že nově příchozí nebudou jen pasivními čtenáři, ale také přispějí svým dílem k rozvoji a dění v klubu.
Nová položka v menu 18.09.2006

V pátek jsem přidal další položku do menu, kde si můžete prohlédnout různá videa s Audi tématikou. Pokud k tomu máte nějaké dotazy, náměty, nebo by jste jen chtěli upozornit na nějaké zajímavé video, využijte k tomu fórum.

Přihlašování upraveno 24.07.2006

Přihlašování by snad mělo být upraveno. Má to ovšem jeden háček, v prohlížeči si musíte zapnout cookies. Pokud nevíte, co to je, nebo jak se to udělá, doporučuji si to najít třeba v Googlu. Pokud jste do nastavení prohlížeče nešahali, tak by to mělo být standardně zapnuto.

Audi TT v sekci modely 20.07.2006

Nově jsem do sekce Modely přidal popis Audi TT včetně nového modelu a fotografií. Technické informace dopracuju časem.

Pořád se něco děje 06.06.2006

I když to tak nevypadá, pořád se ve světě čtyř kruhů něco děje. V závodech série LeMans hledá R10 jen stěží nějakou konkurenci, v DTM vystřídal Ekströma na pozici nejlepšího Audi jezdce Tom Kristensen, který se o průběžné první místo přetahuje se Schneiderem na Mercedesu, v Česku se začala prodávat nová S8, která používá desetiválec z Gallarda, u Brandenburské brány v Berlíně bylo poprvé představeno veřejnosti nové Audi TT, Audi získává také různé ocenění, jedním z nich je také "Engine of the Year" pro 2.0 TFSI. Pomalu si také začínáme zvykat na novou Q7 na našich silnicích a čekáme, kdy se objeví první RS4.

Prodej se nekoná! 02.04.2006

Asi jste pochopili, že k žádnému prodeji Fiatu nedošlo. Prostě to byl jen...

APRÍL!!!

:o)

Audi Motokolo 01.04.2006

Podařilo se nám získat tajnou fotografii prototypu nového motokola, prozatím bez motorové části. Šuská se o tom, že by se využil agregát z nedávno představené RS4.

Nove Audi

Audi mění jméno... 01.04.2006

Dnes v brzkých ranních hodinách bylo ohlášeno koncernem Fiat, že přebírá automobilku Audi. Vysoce postavený šéf koncernu se k tomu vyjádřil takto:

"Potřebujeme známou značku pro naše nově vyráběné motorizované kola, značka Audi nám v tomto dobře poslouží."

Co se týče technologií, hodlá koncern Fiat využít hlavně technologii pozinkování karoserie, kterou Audi používá již od 80. let minulého století. Šéf Audi Martin Winterkom, to nehodlal nijak komentovat, nasedl do své motorizované tříkolky s označením RS8 a odjel neznámo kam.

První závod v Sebringu pro R10 19.03.2006

R10 vítězíJak se bude tento úvodní závod sezóny American LeMans Series odehrávat, naznačila už kvalifikace, kde oba nově představené vozy Audi R10 vybojovaly pole position a to dokonce v rekordním čase tohoto okruhu. Vůz č.2 měl ovšem smůlu, že mu musel být po warm-upu vyměněn chladič a proto musel startovat z poslední, 35. pozice.

Teplota v Sebringu měla 30 stupňů ve stínu, vysoká vlhkost a asfalt rozehřátý na 43 stupňů, takové byly podmínky na startu 12-hodinového závodu na Floridě. Vůz Audi R10 s číslem 1 na prvním místě, vůz s číslem 2 na posledním, tohle ovšem nemělo po startu dlouhého trvání, pouze 30 minut trvalo Dindo Capellovi, aby se probojoval na 2. místo za Franka Bielu a těsně před uplynutím dvou hodin se ujal vedení, které udržel až do cíle. Bohužel druhý vůz Audi R10 závod nedokončil, byl odvolán z důvodu obavy o přehřátý motor. Těsně po startu totiž vypověděla službu telemetrie, která má přenášet data o stavu vozu k mechanikům v boxech, během čtvrté hodiny závodu nahlásil Marco Werner vysokou teplotu vody, v boxech se příčina sice našla, chladiče byly kompletně obalené zbytky pneumatik, po očištění sice teplota motoru okamžitě klesla, ale tým se rozhodl, ža vůz nebude dále pokračovat.

Vanina Ickx v DTM 25.02.2006

Vanina IckxDcera bývalého jezdce Formule 1 a šestinásobného vítěze Le Mans Jacky Ickxe, Vanina, se stala posilou nově vzniklého týmu Audi, který povede Dr. Colin Kolles. Je to po legendární Mich?le Mouton a Tamara Vidali další žena v týmu Audi, která zasáhne do bojů v nové sezóně DTM. Vanina začala soutěžit s cestovními vozy v roce 1996, to jí bylo tenkrát 21 let. V závodě 24 Hours of Spa-Francorchamps na sebe poprvé upoutala pozornost, kdy dokázala zvítězit ve své třídě a dokonce se podívala na celkové stupně vítězů. Občas si zaskočila zazávodit na Dakarskou rally a v loňském roce jí jen těsně uniklo celkové vítězství ve skupině LM P1 v závodech Le Mans Endurance Series.

Sportovní řada Audi je kompletní 24.02.2006

Před třemi dny představila Audi další varianty modelu RS4, ten byl doposud pouze jako sedan, nyní je tedy již k dispozici verze Avant a úplně poprvé má přívlastek RS také Cabriolet.

Audi Roadjet Concept 09.01.2006

Audi představí na autosalonu v Detroitu hned několik novinek. Jednou z nich bude i koncept 5-dvéřového fastbacku Audi Roadjet Concept, který představuje nové pojetí vnitřního prostoru, nově přepracovaný agregát o objemu 3,2 litry a 7-stupňovou převodovku DSG. Další novinkou bude Audi S6 s desetiválcem FSI a výkonem 420 koní a nový benzínový agregát o objemu 3,6 litru pro Audi Q7.

Modely 08.01.2006

Do sekce Modely jsem přidal informace o konceptu Audi Al2 z roku 1997 včetně fotografií.

2.000.000 25.12.2005

Audi A8L W12V těchto dnech slaví automobilka Audi jedno významné jubileum, které krásně navazuje na 25. výročí uvedení pohonu quattro pro sériové osobní vozy na Ženevském autosalonu. Byl totiž prodán 2.000.000-tý vůz s tímto pohonem a jednalo se o nejluxusnější model, který má automobilka v současné době ve svém portfoliu - Audi A8L W12 s audio výbavou od Bang&Olufsen. Majitelem tohoto vozu se stal německý soulový zpěvák Xavier Naidoo.

Audi Club International 21.12.2005

Tady předkládám dopis, který jsem dostal od Ulricha Piesendela z Audi Club International, v diskuzi jsem vytvořil k tomuto speciální téma a budu rád, když se k tomuto vyjádříte.

Hello Pavel,
I had some correspondence with German ACI about our matters. AUDI wants to create for each country an umbrella organisation for the different brand clubs (Audi, Horch, NSU) and "subdomains" like Classic, Lifestyle, Quattro as the one and only official contact. In your case it would be called ACI Czechia. This organisation must be legally registered if it is possible in the respective country. The question is if Audi Club Czech represents the only AUDI fan-club in Czechia or do you know about others after thorough investigation. We asked around here in Germany but got no positive answer from the German clubs.

1. If Audi Club Czech is the only one known we have a situation similar to Luxemburg. Then we would report your club to AUDI as "ACI Czechia" after legal registration. But you must be open if an other Czechian club wants to be member of ACI Czechia.

2. If you know more clubs, we have a situation similar to Switzerland. Someone in Czechia should then try to form a foundation assembly for ACI Czechia with representatives of the different clubs. If this procedure has no results, one could fall back to (1.)

I sent you some basic information-material with my email, dated Juy, 28, 2005. If there is no possibility of legal registration we have to get into discussion with AUDI whether they grant an exemption.

I wish you a Merry Christmas and All the Best for the New Year, hopefully the foundation year of ACI Czechia.
Ulrich

DTM v roce 2006 17.12.2005

DTMDlouhé úvahy o tom, zda má Audi vůbec zůstat nebo zda své aktivity přesunout jinam, se vedly po odchodu automobilky Opel ze seriálu DTM. Nyní je ovšem jasno, předseda představenstva společnosti Audi, Dr. Martin Winterkorn, oficálně potvrdil, že Audi chce získat zpět titul šampióna DTM a tím podpořit svou pozici výrobce prémiových sportovních vozů. Také je zájem společně s automobilkou Mercedes-Benz pokračovat v upevňování pozice DTM jako nejatraktivnějšího seriálu s cestovnímy vozy a to alespoň v rámci dalších 3 let, čili minimálně do konce sezóny 2008.

Jak je už tedy zřejmé, v šampionátu budou soupeřit pouze dvě značky - Audi a Mercedes-Benz, což možná pamětníkům připomene dobu před 70 lety, kdy proti sobě stály právě stříbrné šipy těchto dvou značek. Sportovní šéf Audi, Dr.Wolfgang Ullrich, předpokládá, že do sezóny 2006 nastoupí celkem 12 vozů se čtyřmi kruhy na přídi, nasazen bude také nejnovější kůň ze stáje Audi, osmiválcová Audi A4, která nese interní projektové označení "R12 plus". V sezóně se nám vozy představí na celkem dvanácti podnicích, z nichž celá polovina se pojede v Německu. Nově byly do kalendáře přidány závody na Brands Hatch, Le Mans a v Barceloně.

Audi R10 představeno 13.12.2005

Audi R10Jak bylo již avizováno dopředu, dnes byl v Paříži představen nový vůz série LeMans, se kterým chce automobilka Audi bojovat o celkové vítězství. Naplnil se také předpoklad, že bude poháněn naftovým motorem, je totiž použita hnací jednotka o objemu 5,5 litru, která má 12 válců a dvě turbodmychadla. Výkon, který tento motor produkuje atakuje hranici 650 koní a kroutící moment dosahuje 1.100 Nm, což výrazně přesahuje hodnoty, kterých dosahovaly pohonné jednotky předchozích závodních vozů Audi R8. Další novinkou, kterou se tento motor pyšní, je použití hliníkových materiálů, ze kterých je tento motor postaven. Automobilka předpokládá, že stejně jako byla do sériové výroby převzata technologie TFSI, tak i technologie hliníkového TDI-čka se bude v budoucnu objevovat v sériových modelech. Vysoké výkony a kroutící moment ovšem znamenají také výzvu v přenosu těchto sil na kola a potažmo závodní trať, proto byla postavena speciální převodovka, která je schopna odolávat i v dlouhodobějším zatížení, jakým vytrvalostní závody bezesporu jsou. Nově je také navrhnut karbonový monokok a šasi se díky delšímu rozvoru také pozměnilo. Jedním z prvních závodů, kde se tento vůz představí bude Sebring, který je součástí American LeMans série.

Audi R10, Race of Champions 05.12.2005

Audi R813. prosince bude v Paříži představen monopost Audi R10, který bude navazovat na úspěchy předchůdce s označením Audi R8. Není zas tak velkým tajemstvím, že Audi chce do tohoto monopostu použít naftou poháněný agregát, čímž chce nejen zvýšit kroutící moment a snížit spotřebu během závodů, ale také marketingově využít pro propagaci vznětových modelů.

V sobotu se v Paříži jel velmi oblíbený Race of Champions, kde tovární jezdci Audi, Mattias Ekström a Tom Kristensen, zvítězili v týmové soutěži. Jejich tým s názvem "SDA-Scandinavia Team" porazil ve finále "Team Playstation France" a Tom Kristensen si tak spravil chuť po nevydařeném finále, kdy v zapůjčeném Citroenu Xsara WRC nezvládl průjezd jednou ze zatáček na Stade de France a vítězství v jednotlivcích prakticky daroval úřadujícímu mistru světa v rally, Sebastienu Loebovi.

Shooting Brake Concept 05.12.2005

SBCNa Tokijské Motor Show byly představeny dvě novinky ze stáje Audi - koncept Shooting Brake a nová Audi S8. Informace o Audi Shooting Brake Concept včetně fotografií naleznete v sekci Modely, info o S8 přidám později, každopádně se můžeme těšit na trošku poladěný motor z Gallarda a samozřejmě kombinaci luxusu a sportovních vlastností.

Taky jsem rád, že se náš klub utěšeně rozrůstá a díky tomu je zde v současné době zaregistrovaných již více jak 1000 uživatelů.

Audi R8 16.11.2005

Automobilka Audi oficiálně potvrdila, že uvede nový sportovní vůz pod označením R8, který vychází z konceptu Le Mans quattro. O vlastní výrobu v továrně v Neckarsulmu se postará divize quattro GmbH, která má na svědomí všechny moderní modely s označením RS a oficiálně bude v prodeji ve druhém čtvrtletí roku 2007.

Katalog firem 31.07.2005

Nová sekce Katalog firem, dále jsem přidal spoustu nových wallpaperů a klub se nám rozrostl opět o několik desítek členů. Taky jsem kontaktoval Audi Club International a získal podklady pro možnost navázání oficiálního kontaktu s automobilkou.

Pozadí na plochu 30.06.2005

Zprovoznil jsem sekci Wallpapery, kde najdete pozadí na plochu s tématikou Audi. Dále bych chtěl požádat všechny, kdo jsou ochotni poskytnout do Fotogalerie vlastní fotky z letošních srazů, aby se mi ozvali na mail viz. můj profil, ICQ: 13044561 nebo do fóra!

Fórum RSS 13.04.2005

Pokud používáte RSS čtečku, můžete si naladit kanál Audi Club Forum Live.

Archív novinek