Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Tiskové zprávy

Mattias Ekström s Audi A4 šampionem DTM 2007 15.10.2007
Nejdříve vítězství v závodě 24 hodin Le Mans, poté celkové prvenství v American Le Mans Serie a nyní titul v prestižním německém šampionátu cestovních automobilů DTM. Taková je bilance značky Audi v roce 2007.

O poslední, ovšem neméně významný úspěch, se zasloužil Švéd Mattias Ekström, který po celý rok podával vyrovnané výkony a z deseti závodů pouze dvakrát neviděl šachovnicový prapor. Po roce 2004 získal druhý titul šampiona DTM, zatímco značka Audi má na kontě již pátý (1990, 1991, 2002 a 2004). Už testovací jízdy a tréninky naznačily, že jezdci a vozy Audi A4 DTM přijeli na poslední desátý podnik DTM dobře připraveni. To ostatně potvrdily také výsledky kvalifikace, v níž zajel nejrychlejší čas Dán Tom Kristensem před Němcem Timo Scheiderem a vedoucím jezdcem průběžné klasifikace Švédem Mattiasem Ekströmem. Do třetí řady se pak postavili zbývající dva aspiranti na titul – Martin Tomczyk s Audi A4 a Bruno Spengler s Mercedesem Benz.

Start vyšel nejlépe Scheiderovi, za kterého se zařadili Kristensen, Ekström a bleskovým startem také Tomczyk. Během chvilky se Ekström probojoval na vedoucí pozici, zatímco Tomczyk se dostal do sevření dvou soupeřů a po kolizi se propadl o mnoho míst dozadu. V devátém kole pustil Ekström před sebe britského jezdce Jamie Greena, za kterého se zavěsil Timo Scheider s Audi. Mattias Ekström se soustředil na udržení třetí příčky, která mu stále zaručovala mistrovský titul. Stačilo, aby si hlídal svého největšího soupeře Bruna Spenglera z Kanady. To se také díky taktice a bezchybné práci mechaniků při povinných zastávkách v boxech dařilo. Cílem projel jako třetí s náskokem 0,4 sekundy před čtvrtým Spenglerem.

Audi A4 DTM

Druhé letošní vítězství si vybojoval Jamie Green s Mercedesem před Timo Scheiderem s Audi A4, který si připsal nejlepší výsledek sezony. Po třetím místě Ekströma dovršil úspěch Audi ještě Tom Kristensen na šestém místě, Martin Tomczyk uhájil alespoň devátou příčku, což mu zajistilo vynikající bronzovou příčku v celkovém pořadí a zároveň jako jediný z týmu Audi vyhrál během roku dva závody. Lucas Luhr byl na 12. místě nejlepším jezdcem na Audi A4 loňského modelového roku.

Během tří dnů se přišlo na poslední závod sezony podívat 152 000 diváků, což představuje nový rekord v historii DTM.

„Závod byl od začátku velmi těžký. Když se všechno trochu uklidnilo, mohl jsem jet hodně rychle. Ale po šesti, sedmi kolech se začalo auto přetáčet. Jízda byla stále horší a horší. A tak jsem bojoval a bojoval. Hlavně, že se mi podařilo dojet před Bruno Spenglerem. Pocit získat podruhé titul DTM, je gigantický, nepopsatelný“, radoval se v cíli 29letý švédský pilot, který vyhrál hned první závod sezony, a tím začal směřovat k vytouženému cíli.

Mattias Ekström

 

Výsledky – Hockenheim
1.
Green Jamie
Mercedes Benz
2.
Scheider Timo
Audi A4 DTM
3.
Ekström Mattias
Audi A4 DTM
4.
Spengler Bruno
Mercedes Benz
5.
Schneider Bernd
Mercedes Benz
6.
Kristensen Tom
Audi A4 DTM
7.
Margaritis Alexander
Mercedes Benz
8.
Di Resta Paul
Mercedes Benz
 
Celkové pořadí 2007
1.
Ekström Mattias
Audi A4 DTM
50
2.
Spengler Bruno
Mercedes Benz
47
3.
Tomczyk Martin
Audi A4 DTM
40
4.
Green Jamie
Mercedes Benz
34,5
5.
Di Resta Paul
Mercedes Benz
32
6.
Schneider Bernd
Mercedes Benz
31,5
7.
Scheider Timo
Audi A4 DTM
25
8.
Häkkinen Mika
Mercedes Benz
22

 

 

‹‹ Zpět na Tiskové zprávy