Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Tiskové zprávy

Ecce Homo Racing Team testoval Audi TT-R DTM 03.04.2008
Ecce Homo Racing Team v čele s pilotem Milanem Kašpárkem poprvé otestoval nový vůz pro sezónu 2008 - Audi TT-R DTM. Místem konání testu byl německý okruh nedaleko Drážďan - Eurospeedway Lausitzring.

trat

Eurospeedway je technický okruh, který byl vybrán jako vhodný pro test vrchařského speciálu DTM z dílen ABT Sportsline. Milan do Audi usedl s měsíčním zpožděním, které bylo způsobeno zaneprázdněním inženýrů, kteří měli kromě přípravy Audi pro EHRT na starosti i přípravu letošní verze Audi pro německý šampionát DTM.

kasa

Seznámení s vozem nečekalo jen na pilota vozu Milana Kašpárka, ale i na celý tým EHRT. Technika vozů DTM je srovnatelná s technikou vozů formule 1 a tedy i podstatně odlišná od techniky, se kterou startoval Ecce Homo Racing Team v uplynulých sezónách. Testování tak předcházelo školení techniků EHRT přímo v dílnách ABT Sportsline.

tymtt

Po seznámení s technikou vozu se tým přesunul na okruh Eurospeedway, kde na Milana Kašpárka čekala první porce testovacích kilometrů, které jsou naplánovány před zahájením sezóny 2008.

rovinatribuna

Teplota okolo 8°C, silný vítr a déšť střídající se s krupobitím. Takové počasí nebylo zrovna ideální pro seznamovací test s vozem.

Na Milana čekalo spoustu nového. Zvládnutí podstatně výkonnějšího motoru, jiný způsob řazení – řazení pádly pod volantem, jiný pohled z vozu, odlišný způsob brždění a mnoho dalších odlišností od Fábie MK I. Milanovým cílem tak bylo především získat cit pro vůz a naučit se jej správně ovládat.

abt

První kola se neobešla bez mírných problémů, kdy došlo k několika „hodinám“ při akceleraci na výjezdu ze zatáček. Milan, ale začal postupně zrychlovat i při stále se zhoršujícím se počasí.

Vůz byl během testu pod drobnohledem techniků ABT Sportsline, kteří dolaďovali parametry vozu a pomáhali Milanovi s „adaptací“ na TT. Na voze se během testu vyzkoušelo několik nastavení.

V poslední části testovacího dne začala trať postupně osychat. Milan si z testování odnesl mimo zkušenosti s řízením rychlého DTM i velmi „cennou“ zkušenost s krizovou situací, kdy nedobrovolně opustil ve velké rychlosti trať. Naštěstí na moderním a především bezpečném Lausitzringu zůstal vůz bez jediné úhony jen s „nákladem“ kačírku z bezpečnostní zóny

kacirek

Z Eurospeedway odjížděl Ecce Homo Racing Team spokojen. Tým si osahal „servis“ vozu v plné zátěži a i přes menší nervozitu při práci s novým vozem dokázal Audi 100% připravit.

Tisková zpráva www.ecceracing.eu.

 

‹‹ Zpět na Tiskové zprávy