Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Tiskové zprávy

Audi Sport v roce 2008: od vítězství k vítězství 03.11.2008
Rok 2008 byl na závodních okruzích rokem Audi. Značka se čtyřmi kruhy ve znaku vyhrála 24 hodin v Le Mans a získala tituly v American Le Mans Series, evropské Le Mans Series a také v DTM. Velmi úspěšně si vede díky týmu BRT, podporovaném importérem Audi, také na českých závodních tratích.

ALMS

Vytrvalostní závody American Le Mans Series se odehrávají na deseti okruzích v USA a jednom v Kanadě. Tohoto seriálu se Audi zúčastňuje již mnoho let a od roku 2001 v něm získává absolutní prvenství. Nejinak tomu bylo i letos, kdy titul vybojovali Marco Werner (titul získal již v roce 2004) a Lucas Luhr s Audi R10 TDI, kteří zvítězili v šesti závodech. Úspěch Audi podtrhl ještě třetím místem Emanuele Pirro, jenž vyhrál hned první závod a v dalších se střídal s několika různými jezdci. Tím se také Pirro, jeden z nejzkušenějších jezdců rozloučil s účinkováním v týmu Audi Sport, a dost možná i se svoji úspěšnou kariérou.

ALMS 2008 Champions

LMS

Obdobou těchto závodů je evropská Le Mans Series, do které vstoupilo letos Audi poprvé, a přestože první čtyři závody vyhrál Peugeot, tak titul putuje do Ingolstadtu. Zasloužila se o to dvojice Mike Rockenfeller a Alexandre Prémát, díky pravidelným výborným výsledkům.

Audi R10

Poslední závod série vyhráli jejich kolegové Rinaldo Capello a Allan McNish, čímž jim pomohli také k celkovému prvenství. Tyto závody atraktivních sportovních automobilů viděli diváci na okruzích v Barceloně, Monze, Spa, Nürburgringu a Silverstone.

LMS 2008 Champions

Le Mans

Ve nejslavnějším závodě světa, 24 hodin v Le Mans i letos triumfovala posádka Audi – tentokrát to byla trojice Capello, McNish a Kristensen, která zvítězila před dvěma vozy Peugeot. Také čtvrtá příčka patřila týmu Audi ve složení Luhr, Prémat a Rockenfeller. V tomto prestižním závodě získává Audi vavříny, kromě roku 2003 od roku 2000.

LeMans 2008 Winners

DTM

Audi A4 DTM 2008

Také v závodech cestovních automobilů má Audi dlouholeté zkušenosti, především díky účasti v prestižním německém seriálu DTM, který letos tvořilo jedenáct závodů – šest v Německu, dva ve Francii a po jednom ve Španělsku
a Velké Británii.

Audi DTM 2008

Stejně jako vloni obstáli jezdci, reprezentující značku Audi, v soubojích s vozy Mercedes-Benz se ctí. Vítězstvím v posledním závodě získal titul Timo Scheider (29 let) na voze Audi A4 DTM před svým největším rivalem Paulem di Restou na Mercedesu. Vyhrál tři závody a ve čtyřech dojel druhý. Dvojnásobný šampion a obhájce titulu Mattias Ekström vyhrál rovněž tři závody, ale protože se mu v dalších již tolik nedařilo, musel se spokojit „jen“ s třetím místem.

DTM 2008 šampión Timo Scheider

Mistrovství ČR

Dva vozy Audi A4 DTM se letos zúčastňovaly také Mezinárodního mistrovství ČR na okruzích prostřednictvím týmu Bohemia Racing Team (BRT), který od letošního roku oficiálně podporuje český importér Audi. Nejúspěšnějším jezdcem Audi byl Tomáš Kostka, který získal titul mistra republiky ve Sprintu a stal se vicemistrem jak v Mezinárodním mistrovství ČR (pouhé dva body za Tomášem Engem), tak ve vytrvalostních závodech.

 

‹‹ Zpět na Tiskové zprávy