Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Tiskové zprávy

Audi Q5 bude vyjíždět z Ingolstadtu 23.05.2006
Dlouho očekávané rozhodnutí padlo: nový model Audi Q5 se bude vyrábět v Německu, konkrétně v závodě v Ingolstadtu, z jehož linek má sjet už v roce 2008.

Nezbytné investice do výrobního zařízení a budov dosáhnou 300 milionů EUR. Prof. Dr. Martin Winterkorn, předseda představenstva AUDI AG, v této souvislosti prohlásil: „Toto rozhodnutí potvrzuje potenciál, který Německo pro průmyslovou výrobu nabízí. Těší nás, že se Audi Q5 bude vyrábět v Ingolstadtu. Dosáhli jsme dohody s odbory, která nám umožní produkci za konkurenční cenu“. Výrobu Audi Q5 bude v Ingolstadtu zajišťovat asi 1700 pracovníků. „Toto rozhodnutí rovněž podpoří zaměstnanost v Neckarsulmu, protože oba závody budou značně provázány“, dodal Winterkorn.

Výběr ingolstadtského závodu je během krátké doby již třetí důležité rozhodnutí společnosti Audi ve prospěch německého regionu. Je to jen několik měsíců, co oznámila, že umístí výrobu Audi A5 do Ingolstadtu a supersportovního Audi R8 do Neckarsulmu. Začátek výroby Audi R8 je plánován na čtvrté čtvrtletí 2006.

Audi Q5 doplní Audi Q7 jako druhý model značky Audi v kategorii sportovně?užitkových vozů SUV. „Audi Q5 bude svrchovaně sportovním vozem, který významným způsobem rozšíří naši modelovou řadu. Přivede nás o velký krok blíž k roční produkci 1,4 milionů vozů, což je cíl, který jsme si stanovili na rok 2015“, pokračoval Winterkorn.

V současné době se v Ingolstadtu vyrábějí modely A3, A3 Sportback, A4 Limuzína a Avant a společně se závodem v Györu také Audi TT Coupé a Roadster. V roce 2005 sjelo z ingolstadtských výrobních linek 510 416 vozů.

Audi A6 Limuzína a Avant i Audi A8 se vyrábějí v Neckarsulmu a ve čtvrtém čtvrtletí by tam měla být zahájena i výroba Audi R8. Brány neckarsulmského závodu loni opustilo celkem 241 070 vozů.

 

‹‹ Zpět na Tiskové zprávy