Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Tiskové zprávy

Audi R10 TDI vítězí v seriálu ALMS 05.09.2006
Osmý start v desetidílném seriálu ALMS (American Le Mans Series), osmé prvenství pro značku Audi, tentokrát na okruhu Mosport u kanadského Toronta! Posádka vítězného vozu Audi R10, Skot Allan McNish a Ital Rinaldo („Dindo“) Capello, si uplynulý víkend svým pátým vítězstvím v seriálu s předstihem ještě před dvěma posledními závody zajistila celkové vítězství. Pro značku Audi tím získala už osmý titul ve třídě sportovních prototypů.

Speciály Audi R10, poháněné turbodiesely V12 TDI o výkonu přibližně 650 k, ověnčily svůj závodní debut březnovým prvenstvím na okruhu v Sebringu a v červnu jej stvrdily historickým vítězstvím ve známém vytrvalostním závodě 24 hodin Le Mans, který je vrcholem sezóny. Do třech závodů ALMS mezi Sebringem a návratem vozů Audi R10 z Evropy do USA tým Audi Sport North America s úspěchem nasadil prověřené vozy Audi R8 a do zbývajících šesti podniků seriálu se opět vrátily Audi R10.

Audi R10 TDI

Z první řady na startovním roštu vedl vítězný vůz nejprve Rinaldo Capello a na 4186 m dlouhém okruhu svedl fantastický boj s Butchem Leitzingerem na voze Lola?AER, který startoval z pole position. Capello přitom zajel nejrychlejší kolo a podařilo se mu získat několikavteřinové vedení. V 73. minutě předal řízení svému týmovému kolegovi Allanu McNishovi, který vůz Audi R10 TDI dovedl ke konečnému vítězství s náskokem 2,79 sekundy před posádkou Dyson/Smith na voze Lola. Frank Biela a Emanuele Pirro startovali s druhým Audi R10 ze třetí řady a skončili na pěkném čtvrtém místě.

Dr. Wolfgang Ullrich, šéf divize Audi Motorsport, zhodnotil závod slovy: „Tím, že si značka Audi s vozem Audi R10 TDI už s předstihem zajistila titul šampionů v American Le Mans Series, znovu na závodní trati demonstrovala své heslo ‚Vorsprung durch Technik’ (Náskok díky technice). To, že se nám podařilo uvést na závodní okruhy zcela novou technologii a ihned získat vítězství, je obrovský úspěch. Srdečně k němu gratuluji týmu Audi Sport North America a samozřejmě i Dindovi (Capellovi) a Allanovi (McNishovi), kteří překonali obrovský tlak vozů Lola při závodě v Mosportu a získali titul!“.

Vítězové ALMS 2006

A jaké jsou dojmy jezdce Rinalda Capella? „Podařilo se mi Dysona předjet, když se zdržel v tlačenici, ale potom jsem při výjezdech z trati nasbíral tolik nečistot, že jsem zatáčku Turn 1 musel projet velkým obloukem a ztratil jsem vedení. Znovu se mi jej podařilo předjet a získat náskok. Allan si v druhé části závodu vedl skvěle, přestože Guy Smith byl velmi rychlý. Potom, co jsem se v letech 2000 a 2002 umístil jako druhý, jsem velice hrdý na to, že jsem nakonec získal i titul šampiona a že se to podařilo v tak vyrovnaném závodě, který nás od startu až do cíle nutil nasadit plné síly.“

Výsledky závodu v Mosportu:

  1. Capello/McNish (Audi R10 TDI) 133 kol za 2 h 45 min a 0,142 s
  2. Dyson/Smith (Lola-AER) +2,794 s
  3. Weaver/Leitzinger/Dyson (Lola-AER) +37,130 s
  4. Biela/Pirro (Audi R10 TDI) o kolo zpět
  5. Luhr/Dumas (Porsche) o kolo zpět
  6. Maassen/Bernhard (Porsche) dvě kola zpět

 

‹‹ Zpět na Tiskové zprávy