Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Tiskové zprávy

Audi TT nejkrásnějším vozem roku 25.10.2006
Šéfdesignér Audi Walter de Silva převzal od časopisu Auto Bild hned čtyři významné ceny za design, které získaly vozy Audi TT, Audi Q7 a koncepční studie Audi Shooting Brake. Sportovní Audi TT bylo úspěšné dvojnásobně, protože jej čtenáři Auto Bildu zvolili i nejkrásnějším vozem posledních dvanácti měsíců.

Čtenáři magazínu Auto Bild vybírali nejkrásnější automobily roku ze 146 vozů rozdělených do sedmi kategorií. Značka Audi s přehledem „převálcovala“ i nejzdatnější konkurenci – Audi TT bylo oceněno ve třídě sportovních vozů a vozů kupé a získalo i celkové vítězství, Audi Q7 zvítězilo mezi SUV a all roady a za nejkrásnější koncepční studii roku čtenáři označili Audi Shooting Brake. Audi Q7 bylo skvěle přijato nejen čtenáři časopisu Auto Bild, ale i zákazníky. Pro velký zájem musely být kapacity pro výrobu Audi Q7 posíleny.

Koncept Shooting Brake je dalším z inovativních vyjádření nového výtvarného idiomu Audi, kombinujícího působivou dynamiku sportovního vozu a s prostorností a dokonalou funkčností. Největší výzvou pro Waltera de Silvu a jeho tým byl návrh nového Audi TT, protože už jeho předchůdce se stal obdivovanou ikonou motoristických nadšenců. Heslem designérů při tvorbě návrhu nové generace Audi TT proto bylo „Evoluce, ne revoluce“, takže na novém designu jsou charakteristické rysy TT rozpoznatelné na první pohled.

Audi TT

Čisté geometrické linie nového Audi TT splývají do dokonale harmonické stylové jednoty. Nízká a poměrně úzká kabina s tenkými středními sloupky vhodně doplňuje protáhlé a velkoryse rozkročené tělo karoserie, které svou kompaktností budí pocit sebejisté síly. Hladce propojené konkávní a konvexní plochy karoserie dodávají vozu vzezření atleta připraveného vyrazit vpřed. Rozhodný a dynamický výraz přídě vozu zdůrazňuje nová jednodílná maska chladiče. Rozměrné otvory pro vstup vzduchu svědčí o mimořádné vitalitě motoru a účinnosti brzd a strmě stoupající křivka krytů světlometů podtrhuje výraz zralé elegance. Robustní záď charakteristická pro Audi TT a výrazné podběhy kol prozrazují utajenou sílu. Hlasování čtenářů časopisu Auto Bild, které označilo Audi TT za nejkrásnější vůz posledních dvanácti měsíců, korunovala úspěšnou práci designérů firmy Audi.

 

‹‹ Zpět na Tiskové zprávy