Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Tiskové zprávy

Motor V12 TDI se stal „Závodním motorem roku“ 22.11.2006
Společnost Audi znovu potvrdila platnost svého hesla „Náskok díky technice“ (Vorsprung durch Technik) tím, že se svým závodním vozem poháněným vznětovým motorem získala vítězství v legendárním závodě 24 hodin Le Mans. Revoluční diesel triumfoval i v konkurenci s motory Formule 1 a ostatních sportovních kategorií, když jej komise odborníků britského časopisu „Race Engine Technology”zvolila „Závodním motorem roku“ a také „Nejlepším alternativním závodním motorem roku“.

Ocenění nejlepšího závodního motoru roku převzal na veletrhu MotorSport World Expo v Kolíně nad Rýnem vedoucí týmu konstruktérů motorů Audi Sport Ulrich Baretzky, který byl také vyhlášen nejlepším konstruktérem roku 2006. Od svého debutu v jarním závodě 12 hodin v Sebringu (USA) nepoznal desetiválec Audi R10 TDI porážku a při všech svých osmi startech v seriálu Le Mans bezpečně zvítězil – to velmi přesvědčivě potvrzuje nadvládu technologie Audi TDI Power.

Audi TDI V12

Zákazníci Audi již brzy využijí výhod technologie Audi TDI Power založené na zkušenostech ze závodů Le Mans v novém motoru V12 TDI o výkonu 368 kW (500 k), určeném pro Audi Q7. Oblibu TDI motorů u zákazníků navíc podtrhuje i fakt, že již každý druhý vůz sjíždějící z výrobní linky Audi je vybaven vznětovým agregátem.

 

‹‹ Zpět na Tiskové zprávy