Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Tiskové zprávy

Walter de Silva: „Audi A5 Coupé je nejkrásnějším vozem, který jsem kdy navrhl“ 05.11.2009
Oznámení Rady pro design, že „Cenu za design Spolkové republiky Německo 2010“ udělí vozu Audi A5 Coupé, vyvolalo velkou radost u „otce“ tohoto modelu. Walter de Silva, od roku 2007 šéfdesignér koncernu Volkswagen a předtím vedoucí designu Audi, k tomu říká: „Audi A5 Coupé je nejkrásnějším vozem, který jsem kdy navrhl, a je na nejlepší cestě stát se designérskou ikonou. Proto mám z tohoto ocenění velkou radost, protože je to také potvrzení mé práce.“ Nejvyšší oficiální ocenění za design v Německu bude předáno 12. února 2010 u příležitosti otevření mezinárodní výstavy Ambiente ve Frankfurtu.

Audi A5 Coupé navazuje na tradici klasických dvoudveřových sportovních a cestovních kupé, přičemž ji výrazně a s vytříbeným stylem interpretuje prostřednictvím prvků progresivního designérského jazyka značky Audi. Lidé, kteří si kupují kupé, si vybírají svůj vůz s velkými emocemi, takže nejdůležitější roli v kupním rozhodování hraje u sportovního dvoudveřového vozu design.

A v této oblasti je Audi A5 přesvědčivé už na první pohled: „Kupé je na automobilovém jevišti jednoznačně charakterovou postavou. A5 je vyvrcholením progresivního a stylově vytříbeného designérského jazyka značky Audi,“ vyjadřuje de Silva své přesvědčení.

Oceněné kupé je pro italského designéra již z principu velmi důležitým vozem: „Mimořádně intenzivním způsobem sjednocuje sportovní charakter, vysokou výkonnost, kvalitu a eleganci, což jsou klíčové prvky v genetickém kódu značky Audi. Sportovně nízká silueta, nepočetné, zato však precizně vedené linie, expresivní příď a právě tak výrazná záď, to vše tvoří vysoce přitažlivé kupé snů.“

De Silva pokračuje: „A5 je přirozeně velmi silným a nadmíru sportovním automobilem. Přitom však vůbec nevypadá agresivně nebo arogantně.“ Dvoudveřové Audi se podle de Silvy vyznačuje naopak klasickou elegancí, harmonií proporcí, linií a ploch.

Proporce tohoto kupé jsou definovány velmi širokou a nízkou karoserií, dlouhým rozvorem s krátkým předním převisem a ladným přechodem protaženého sloupku C do krátké zádě.

„Průběhem ramenní linie a začleněním zadního střešního sloupku do celkových tvarů, které ústí v krátkou záď, se A5 prezentuje jako typické Grand Turismo, vysoce kvalitní cestovní sportovní vůz,“ vysvětluje Walter de Silva.

Zdařilý design kupé A5 oceňují také zákazníci. Od uvedení na trh v červnu 2007 do konce září 2009 bylo novým majitelům po celém světě dodáno přibližně 112 000 vozů A5 Coupé. Mezi největší trhy patří Německo, USA, Velká Británie, Francie a Itálie.

 

‹‹ Zpět na Tiskové zprávy