Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Tiskové zprávy

Audi A1 získalo pět hvězdiček v nárazových testech Euro NCAP 17.12.2010
Konsorcium Euro NCAP testovalo úroveň pasivní bezpečnosti nového Audi A1 a v konečném hodnocení udělilo ingolstadtské novince nejvyšší možnou známku v podobě pěti hvězdiček. Modelová řada Audi A1 se svými výsledky zkoušek ochrany dospělých cestujících při čelním, zadním a bočním nárazu, bezpečnosti dětí a ochrany chodců řadí mezi nejbezpečnější vozidla ve své kategorii.

Audi A1 je jedním z nejbezpečnějších vozů ve své kategorii

Nový model Audi A1 byl podroben důkladným zkouškám pasivní bezpečnosti podle přísné metodiky Euro NCAP. Konsorcium, které se skládá z mezinárodních zástupců evropských ministerstev dopravy, autoklubů, pojišťoven a organizací na ochranu spotřebitelů, zjišťuje chování nových automobilů při nárazu.

Náročná metodika testů Euro NCAP přitom výrazně převyšuje evropské legislativní požadavky. U modelu A1 zaznamenali zkušební technici u řidiče i spolujezdce při čelním, zadním a bočním nárazu hodnoty, které znamenají jednoznačné přidělení maximálního počtu pěti hvězdiček. Vynikající výsledek doplňují i velmi dobré hodnoty v kategorii ochrany dětí.

Ochrana chodců a cyklistů je pro Audi dalším důležitým cílem vývoje. V případě kolize zmírňuje její následky příď vozidla, jejíž konstrukce byla speciálně přizpůsobena těmto požadavkům. Tomu odpovídají i dobré výsledky Audi A1 v testu Euro NCAP.

Audi přisuzuje nejvyšší význam také rozsáhlé oblasti aktivní bezpečnosti, která pomáhá nehodám předcházet. Při vývoji nového Audi A1se proto inženýři zaměřili na výkonný stabilizační systém ESP s elektronickou uzávěrkou diferenciálu, který se dodává v sériové výbavě pro všechny modely. Díky němu se může A1 v zatáčkách pochlubit vysokou stabilitou a velmi neutrálním chováním. V nezávislých porovnávacích testech dosahuje vynikajících výsledků.

 

‹‹ Zpět na Tiskové zprávy