Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Tiskové zprávy

Audi opět jedničkou na českém trhu prémiových vozů 06.01.2011
Audi si v České republice již patnáct let v řadě udržuje postavení nejúspěšnější prémiové značky. Vloni se v ČR pro vozy Audi rozhodlo 3242 zákazníků.

• Nejoblíbenějšími modely v ČR jsou Audi A4, Q5 a A6
• Modelová a technologická ofenziva pokračuje

„V loňském roce jsme na český trh uvedli celou řadu důležitých novinek, které potvrzují vedoucí pozici značky Audi v oblasti designu, technického vývoje a ochrany životního prostředí. Nejinak tomu bude i v roce 2011,“ říká Petr Neústupný, vedoucí Divize Audi společnosti Import VOLKSWAGEN Group. „Základem pro naše dlouhodobě úspěšné působení na českém trhu jsou nejen mimořádně kvalitní produkty, ale i vysoká úroveň zákaznických služeb. To vše má zásadní vliv na loajalitu a spokojenost našich zákazníků. Čerstvou novinkou je nabídka prodloužené záruky.“

Přestože byl rok 2009 poznamenán světovou finanční krizí s nejistým výhledem na vývoj v dalších letech, podařilo se společnosti AUDI AG v roce 2010 vrátit k rekordním prodejním výsledkům. Audi je tak na nejlepší cestě stát se nejatraktivnější prémiovou značkou na světě.

Rupert Stadler, předseda představenstva AUDI AG, před koncem roku 2010 ocenil, jak dobře se značka Audi vypořádala s krizí: „Značka Audi opět upevnila své jedinečné postavení v prémiovém segmentu inovativními modely od Audi A1 až po A8 a inteligentní technikou. Náš růst v následujícím roce bude globální, neboť existuje mnoho trhů s potenciálem pro naši značku.“

Současné úspěchy jsou založeny na ambiciózním plánu dlouhodobého rozvoje, jehož součástí je bezprecedentní modelová a technologická ofenziva. Jen v uplynulém roce rozšířily nabídku zcela nové modelové řady Audi A1 a A7 Sportback a navíc došlo ke generační obměně luxusní limuzíny Audi A8, jejíž hliníková karoserie získala pro značku Audi již počtvrté prestižní cenění Euro Car Body Award. Příznivce nekompromisního sportovního svezení potěšily modely Audi RS 5 se zcela novým pohonem všech kol quattro.

 


Slibný výhled do budoucnosti zprostředkovávají koncepty elektromobilů Audi e-tron, vozidel s inovativním hybridním pohonem a strhující studie. Příkladem je Audi quattro concept navazující na bohatou historii značky Audi, jejíž pohon quattro prokázal v uplynulých třech desetiletích svou technickou nadřazenost nejen v běžném provozu v rukách spokojených zákazníků, ale i v motoristickém sportu po celém světě.

Značka se čtyřmi kruhy uvede v roce 2011 na český trh celou řadu nových modelů. Ostrý start do nového roku zajistí nová generace limuzín Audi A6, kterou lze již objednávat. Následovat bude supersportovní model Audi R8 GT. V druhém čtvrtletí rozšíří nabídku Audi RS 3 Sportback, na podzim se na trhu objeví Audi Q3, s nímž značka vstoupí poprvé do segmentu prémiových SUV nižší střední třídy. Na podzim vyrazí za zákazníky Audi A6 Avant a Audi Q5 Hybrid, první plně hybridní vůz značky Audi.

Audi se tradičně angažuje také v podpoře kultury, sportu a prestižních společenských akcí. Nejinak tomu bylo i v uplynulém roce, kdy znak čtyř kruhů nesly již popáté oficiální vozy Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech (MFF KV). Tato tradice nebude přerušena ani v roce 2011. Začátkem července 2011 se totiž uskuteční již 46. ročník MFF KV, jehož organizátory a VIP hosty bude přepravovat pět desítek vozů Audi.

Registrace modelů Audi v roce 2010 v ČRx)

 
Model
 
Registrace v ks
A1
146
A3, A3 Sportback, A3 Cabriolet, S3
440
A4, A4 Avant, A4 allroad quattro, S4
570
A5 Coupé, A5 Cabriolet, A5 Sportback, S5, RS 5
332
TT, TT Roadster, TTS, TT RS
26
A6, A6 Avant, A6 allroad quattro
498
A7 Sportback
48
A8
124
Q5
539
Q7
290
R8, R8 Spyder
14
nezařazené
215
Celkem
3242

x) Zdroj: SDA vč. verzí N1

 

‹‹ Zpět na Tiskové zprávy