Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Tiskové zprávy

Ocenění „Vrchol designu“ pro Audi A7 Sportback 16.02.2011
Pětidveřové kupé Audi A7 Sportback dosáhlo velkého úspěchu, neboť bylo časopisem „Auto Bild“ prohlášeno za „Vrchol designu“. Vysoce erudovaná porota hodnotila design celkem deseti nových vozidel. Výsledkem jejího hlasování je první místo pro Audi A7 Sportback s velkým náskokem před ostatními jako ocenění vynikajícího designu.

• V odborném časopisu „Auto Bild“ bylo na výběr deset nových modelů
• Hlasy členů vysoce erudované poroty vynesly A7 na první místo s velkým náskokem
 

Uznávaní experti na design, mezi nimiž nechyběl James Kelly, vedoucí oboru design dopravních prostředků na odborné vysoké škole v Pforzheimu, jsou z velkého kupé nadšeni: „Design modelu Audi A7 Sportback je v hodnocené skupině s odstupem nejlepší. Obzvlášť působivá je plochá záď! Hned bych si ho koupil.“ Také Othmar Wickenheiser, profesor vyučující design dopravních prostředků na vysoké škole v Mnichově, chválí tvary elegantního vozu: „Absolutně harmonická koncepce designu. Nezdobené boky, svalnatá ramena, aerodynamický profil – dokonalé.“

Kromě známého architekta a kritika designu Hanse-Ulricha von Mendeho zvolil Audi A7 Sportback za vítěze také Prof. Paolo Tumminelli z „International School of Design“ v Kolíně nad Rýnem v různých kategoriích, jako jsou proporce, styl, inovace, hmatový dojem a kvalita.

„Z úspěchu máme obrovskou radost, protože jsme byli vyznamenáni za design od tak odborné poroty,“ prohlásil Stefan Sielaff, vedoucí designu Audi. „Toto ocenění potvrzuje vynikající konkurenční postavení modelu Audi A7 Sportback. Dokladem fascinace tohoto automobilu je také velmi dobrá odezva od našich zákazníků.“

 

Atletické tvary a elegance modelu A7 Sportback jsou dalším důkazem velké role designu při návrhu nových produktů Audi. Pětidveřové kupé je dlouhé 4,97 metru a 1,91 metru široké, ale jen 1,42 metru vysoké. Dynamický celkový vzhled podtrhuje dlouhá kapota, sportovně ladný tvar střešního sloupku C a příkře klesající záď.

I ty nejmenší detaily v interiéru dokumentují úzkostlivou péči, s níž Audi vyrábí své vozy. Kvalita zpracování dosahuje manufakturní úrovně. Smysly cestujících jsou hýčkány novými vysoce kvalitními materiály, například dýhami z vrstveného dřeva. Na přání vytvoří příjemnou atmosféru v interiéru speciální dekorační osvětlení a přední sedadla mohou být vybavena odvětrávacími a masážními funkcemi. Rovněž na přání lze zvolit individuální pneumatické nastavování bočnic opěradel a sedáků předních sedadel.

Audi dodává modely A7 Sportback se čtyřmi výkonnými a kultivovanými motory V6. Dvojice zážehových a vznětových motorů dosahují nejvyššího výkonu od 150 kW (204 k) do 220 kW (300 k) a stanovují ve své třídě nová měřítka pro hospodárnost. Nový motor 3.0 TDI s výkonem 150 kW (204 k) a převodovkou multitronic spotřebuje v průměru jen 5,3 litru paliva na 100 km. Hodnota emisí CO2 pouhých 139 g/km je u vozu této velikosti skutečně pozoruhodná. Všechny motory spolupracují s rekuperačním systémem, inteligentním řízením chladicí soustavy a systémem Start-Stop.
 

 

‹‹ Zpět na Tiskové zprávy