Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Tiskové zprávy

Audi urban concept – zcela nový druh koncepčního vozu 17.08.2011
Praha, 17. srpna 2011 – Audi znovu směřuje k novým horizontům: Audi urban concept je ultralehký vůz s uspořádáním interiéru 1+1 do přeplněných městských ulic. Technickou studii, která bude představena na autosalonu IAA ve Frankfurtu, nelze vtěsnat do žádné z konvenčních kategorií. Audi urban concept totiž v radikálně nové koncepci kombinuje prvky závodního vozu, zábavného automobilu a městského vozu. Audi představí kromě modelu Sportback také variantu Spyder.

• Inovativní koncept městského vozu s uspořádáním interiéru 1+1
• Varianta Spyder s dveřmi, které se otvírají vzhůru
• Elegantní interiér z uhlíkového kompozitu, volně stojící kola s ochrannými panely
• Náročné zavěšení kol a kompaktní elektrický pohon pro sportovní jízdní výkony

Studie Audi urban concept nevychází z žádného dosavadního modelu. Její vývoj probíhal výhradně podle nekompromisních principů lehké konstrukce, efektivity a downsizingu. Výsledkem je koncepční vůz bez zbytečného kila navíc, jehož účelem je koncentrace na samotnou podstatu sportovní jízdy.

Audi urban concept má elegantní karoserii. Volně stojící kola jsou obklopena ochrannými panely s blikajícími pásy diod LED. Vysoce koncentrovaný design technické studie s dopředu směřujícími liniemi je dynamický a plný emocí. Stylistické vyjádření značky Audi tím získává zcela nový impulz.Uvnitř je prostor pro dvě osoby, které sedí ve sportovní nízké poloze v mírně stupňovitém uspořádání. Všechny ovládací prvky a materiály podléhají diktátu ultralehké konstrukce a jsou zdrojem naprosto jedinečných a podmanivých senzorických zážitků. Řidič si může přizpůsobit polohu volantu a pedálů vlastní postavě. Charakteristickými prvky varianty Spyder jsou nízká okna s nepřerušovanou prosklenou plochou a dveře, které se otvírají šikmo vzhůru.

Technika studie Audi urban concept odráží veškeré know-how značky, zejména v oblasti ultralehké konstrukce. Interiér je vyroben z uhlíkového kompozitu, který nese spodní rámy obou sedadel. Audi urban concept jezdí na kolech s průměrem ráfku 21 palců.

Pohon obstarávají dva elektromotory e-tron. Ultralehká studie Audi urban concept se tak může pochlubit intenzivním zrychlením. Zdrojem energie je lithium-iontový akumulátor, který je ideální pro delší vyjížďky po městě. 

 

‹‹ Zpět na Tiskové zprávy