Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Tiskové zprávy

Pět hvězdiček pro Audi A6 v nárazových testech Euro NCAP 25.08.2011
Praha, 25. srpna 2011 – Nová generace Audi A6 získala od konsorcia Euro NCAP nejvyšší pětihvězdičkové ocenění za vynikající úroveň pasivní bezpečnosti. Výsledky testů ochrany dospělých cestujících při čelním, zadním a bočním nárazu, bezpečnosti dětí a ochrany chodců potvrzují, že nové Audi A6 patří mezi nejbezpečnější vozy ve své třídě.

• Audi A6 s nejlepším hodnocením pasivní bezpečnosti
• Manažerská limuzína je příkladná i v oblasti aktivní bezpečnosti

Konsorcium Euro NCAP udělilo nové manažerské limuzíně Audi A6 nejvyšší pětihvězdičkové hodnocení v oblasti pasivní bezpečnosti. Konsorcium, založené v roce 1997 a složené z mezinárodních zástupců evropských ministerstev dopravy, autoklubů, pojišťoven a organizací na ochranu spotřebitelů, zkoumá důkladně vlastnosti nových vozů při simulovaných nehodách.

Výsledky dosažené v oblastech ochrany dospělých cestujících při čelním a bočním nárazu, bezpečnosti dětí a ochrany chodců řadí novou generaci vozů Audi A6 mezi nejbezpečnější vozidla ve své kategorii. Náročná kritéria testů Euro NCAP přitom výrazně převyšují evropské legislativní požadavky.


Při testech modelu A6 zaznamenali zkušební technici při čelních a bočních nárazech u řidiče a spolujezdce hodnoty, které tomuto vozu suverénně vynesly nejlepší pětihvězdičkové hodnocení. Také děti jsou v novém Audi A6 dobře chráněné. Pro Audi je důležitá rovněž ochrana velmi zranitelných účastníků silničního provozu, jako jsou chodci a cyklisté. Pro tento účel speciálně uzpůsobená příď vozidla pomáhá v případě střetu zmírnit jeho následky. I tuto skutečnost ilustrují patřičně dobré výsledky Audi A6 v testu Euro NCAP.

Pro Audi má nejvyšší prioritu také aktivní bezpečnost a její technická řešení vysoce přesahují rámec opatření hodnocených institucí Euro NCAP. Audi A6 nabízí například integrovaný systém ochrany chodců zahrnující sériově dodávané světlomety pro denní svícení a na přání dodávaného asistenta nočního vidění s upozorňováním na přítomnost chodce před vozem. Mezi další asistenční systémy patří například Audi active lane assist nebo adaptivní světlomety pro veškeré povětrnostní podmínky s plynulou regulací výšky paprsku.

Milníkem v oblasti aktivní bezpečnosti je systém Audi pre sense. V situacích, v nichž je pravděpodobná kolize, může systém „Audi pre sense plus“ snížit rychlost jízdy částečným brzděním. Je-li kolize neodvratitelná, následuje po částečném brzdění zásah s maximálním zpomalením. Tím se sníží intenzita nárazu. Cílené brzdění podporuje řidiče v situacích, v nichž nebrzdí dostatečně navzdory předchozím vizuálním a akustickým výstrahám.

 

 

‹‹ Zpět na Tiskové zprávy