Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Tiskové zprávy

Pět hvězd pro Audi Q3 v nárazových testech Euro NCAP 04.11.2011
Praha, 4. listopadu 2011 – Konsorcium Euro NCAP udělilo novému Audi Q3 nejvyšší pětihvězdičkové hodnocení za pasivní bezpečnost. Nové Audi Q3 se tak zařadilo mezi nejbezpečnější vozy ve své třídě díky dosaženým výsledkům v oblastech ochrany dospělých cestujících při čelním, zadním a bočním nárazu, bezpečnosti dětí a ochrany chodců.

• Audi Q3 získalo nejlepší hodnocení za pasivní bezpečnost
• Dobrá ochrana chodců díky speciálně konstruované přídi vozidla

 

Mezinárodní konsorcium založené v roce 1997 a složené ze zástupců evropských ministerstev dopravy, automobilových klubů, pojišťoven a svazů na ochranu spotřebitelů důkladně zkoumá úroveň pasivní bezpečnosti nových modelů automobilů prováděním nárazových testů. Náročná kritéria Euro NCAP přitom výrazně převyšují požadavky evropské legislativy.

 


Zkušební technici zaznamenali v případě modelu Audi Q3 při čelních a bočních nárazech hodnoty zatížení řidiče a spolujezdce, které vozu jasně vynesly nejlepší pětihvězdičkové hodnocení. Také děti jsou v novém Audi Q3 velmi dobře chráněny. Euro NCAP oceňuje připomínání nepřipnutého bezpečnostního pásu na obsazených předních a zejména zadních sedadlech. Audi Q3 je sériově vybaveno oběma systémy.

Audi klade velký důraz také na ochranu chodců. Příď modelu Q3 byla proto speciálně upravena podle těchto požadavků a pomáhá při střetu s chodcem mírnit následky nehody. Tomu odpovídají dobré výsledky novinky značky Audi v testu ochrany chodců.

Nad rámec institucí hodnocených opatření hraje pro Audi velkou roli také aktivní bezpečnost. Ostatní účastníci silničního provozu, zejména pak chodci, spatří Audi Q3 mnohem dřív díky sériově montovaným světlometům pro denní svícení. Mezi dalšími asistenčními systémy nechybí sériově dodávaný stabilizační systém ESP a na přání dodávané systémy Audi active lane assist a Audi side assist.

 

‹‹ Zpět na Tiskové zprávy