Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Tiskové zprávy

Audi R8 GT získalo ocenění „SportsCar 2011“ 02.12.2011
Praha, 2. prosince 2011 – Audi R8 GT je „SportsCar roku 2011“ v kategorii „sériově vyráběných supersportovních vozů“. Porota odborného časopisu „Auto Bild SportsCars“ předávala letos cenu již podesáté, přičemž slavnostní vyhlášení se uskutečnilo na autosalonu Essen Motor Show.

• Časopis Auto Bild SportsCars vyznamenal Audi R8 GT v Essenu jako nejlepší sportovní vůz roku

• Čtenáři zvolili dalších pět modelů Audi mezi trojici nejlepších vozů v příslušných kategoriích

Stephan Reil, vedoucí vývoje společnosti quattro GmbH, převzal pro Audi R8 GT před 450 pozvanými hosty jedno z nejprestižnějších ocenění v německém automobilovém odvětví. Jubilejního ročníku ankety „SportsCar 2011“ se zúčastnilo 70 976 čtenářů odborného časopisu.

quattro GmbH, dceřiná společnost Audi, má na starosti vývoj a výrobu vysokovýkonných sportovních vozů Audi. Motor V10 se zdvihovým objemem 5,2 litru poskytuje v modelu R8 GT nejvyšší výkon 412 kW (560 k). V porovnání s modelem R8 5.2 FSI quattro snížili inženýři hmotnost modelu Audi R8 GT o dalších 100 kg. Výsledkem je stroj, který se může pochlubit podmanivou dynamikou v podélném směru, vynikajícími hodnotami příčného zrychlení a bleskově rychlými reakcemi prakticky bez prodlevy. Vůz dokáže zrychlit z klidu na 100 km/h za 3,6 sekundy a dosahuje nejvyšší rychlosti 320 km/h. V kombinovaném režimu EU se průměrná spotřeba paliva omezuje na 13,9 litru na 100 km.

 


V 17 kategoriích rozdělených na sériově vyráběné, upravené a malosériově vyráběné vozy měli čtenáři na výběr 173 modelů, které se předtím osvědčily ve více než 300 testech a reportážích o zkušenostech za volantem. Mezi nejlepší trojici ve svých kategoriích se kromě vítěze dostaly také modely Q7 V12 TDI v kategorii „sériově vyráběné SUV“, RS 3 Sportback v kategorii „sériově vyráběný kompaktní vůz“, RS 5 v kategorii „sériově vyráběné kupé“, Audi A6 Avant 3.0 TFSI quattro v kategorii „sériově vyráběné kombi“ a R8 GT Spyder v kategorii „sériově vyráběný kabriolet“.

 

 

‹‹ Zpět na Tiskové zprávy