Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Tiskové zprávy

Audi Q3 Vail se zaměřením na zimní sporty 09.01.2012
Praha, 9. ledna 2012 – Audi na mezinárodním autosalonu NAIAS (North American International Auto Show) v Detroitu vystavuje ve světové premiéře Audi Q3 Vail ve specifické úpravě s motorem o výkonu 231 kW (314 k). Kompaktní SUV pojmenované podle proslulého střediska zimních sportů v USA spojuje robustní vzhled se sportovním životním stylem. Q3 Vail představuje vrchol mladé modelové řady uvedené na trh v roce 2011.

• Kompaktní SUV ve specifické úpravě na autosalonu v Detroitu
• Nová praktická řešení a velký počet individuálních stylistických prvků
• Přeplňovaný pětiválec 2,5 litru s výkonem 231 kW (314 k) a točivým momentem 400 N.m

Audi Q3 Vail odkrývá další možnosti vývoje konceptu vozů SUV. Specificky upravené vozidlo bylo navrženo pro mladé milovníky zimních sportů zaměřené zejména na lyžování nebo jízdu na snowboardu. Audi Q3 Vail je sportovní a robustní kompaktní SUV s mnoha praktickými prvky, elegantním vzhledem a individuálními stylistickými úpravami.

Audi Q3 Vail je poháněno pětiválcovým motorem 2.5 TFSI s přímým vstřikováním benzinu a přeplňováním turbodmychadlem, který dosahuje nejvyššího výkonu 231 kW (314 k) a maximálního točivého momentu 400 N.m ze zdvihového objemu 2480 cm3.

Pětice válců motoru je postupně očíslována a kryt hlavy válců je opatřen červeným lakem se zvrásněným povrchem. Panel z polymeru vyztuženého uhlíkovými vlákny zakrývá částečně motor a také vzduchový filtr je chráněn proti nečistotám. Motorový prostor je po obvodu obložen ozdobnými plastovými kryty. Na zvukově izolačním materiálu na vnitřní straně kapoty motoru je vyšito tmavě šedé logo „Q3 Vail“.

Výkon přeplňovaného pětiválce je přenášen na vozovku prostřednictvím sedmistupňové převodovky S tronic a trvalého pohonu všech kol quattro. Audi Q3 Vail zrychlí z nuly na 100 km/h za 5,5 sekundy a pokračuje až k nejvyšší rychlosti 262 km/h.

Specificky upravené vozidlo je lakováno speciálně namíchaným červeným odstínem Energy Red. Červený lak karoserie obsahuje částice se zlatavě perleťovým třpytem. Povrch doplňkových karosářských dílů podtrhujících robustní vzhled vozu je chráněn matně šedým lakem v odstínu křemene. Paket lesklých prvků, který patří mezi charakteristické znaky této modelové řady, zvyšuje přitažlivost oblasti kolem oken ozdobnými prvky s hliníkovou povrchovou úpravou a leskle černým lakováním.

Masku chladiče Singleframe zdobí v celé její výšce svislé lišty vyrobené z hliníku. Tyto lišty se v místě horizontálního panelu, k němuž je u sériově vyráběných vozů připevněna tabulka s registrační značkou, stáčejí směrem ven a tvoří tak efektní vizuální dojem. Lišty jsou ve dvoubarevném provedení, které designéři Audi navrhli speciálně pro Q3 Vail. Jejich vnější hrany jsou lakovány matně šedou barvou, zatímco tenké čelní plochy mají vysoce lesklou povrchovou úpravu.

Spodní části uvnitř světlometů, v nichž světlovodné prvky vytvářejí světlo pro denní svícení, jsou lakovány antracitovou barvou. Boční vstupy vzduchu dále zdůrazňují mohutný vzhled specificky upraveného vozu. Horní plochy otvorů pro přívod vzduchu jsou zakryty hliníkovými panely. Rovněž ochranný panel pod přední částí vozu je vyroben z hliníku.

Z profilu přitahují pozornost k modelu Q3 Vail rozšířené podběhy kol a boční stupátka, které Audi zařadí do rozsáhlé nabídky příslušenství pro modelovou řadu Q3. Přepracované podélné střešní nosiče z hliníku jsou speciálně navrženy pro přepravu lyží a snowboardů – oba uvedené druhy sportovního náčiní jsou pro Q3 Vail vyrobeny z kompozitu vyztuženého uhlíkovými vlákny.

Do přední paty podélných střešních nosičů jsou integrovány kompaktní, energeticky úsporné, širokoúhlé svítilny LED, které osvětlují prostor kolem vozu Audi Q3 Vail. Jsou ovládány tlačítky ve střešním modulu.


Audi Q3 Vail jezdí na pětipaprskových kolech s rozměrem 8,5 J x 20. Podobně jako u masky chladiče Singleframe mají jejich viditelné hrany vysoce lesklou povrchovou úpravu, zatímco vnitřní plochy jsou opatřeny matně šedým lakem v identickém odstínu křemene. Terénní pneumatiky mají rozměry 255/45. Rozchod kol vpředu a vzadu je v porovnání se sériově vyráběnými modely o 40 milimetrů větší a světlá výška je o 30 mm vyšší. Specificky upravené vozidlo se může pochlubit také jedinečnými prvky na zádi, kde jsou dvě koncovky dvojité výfukové soustavy integrovány do difuzoru a ochranného panelu spodní části vozu.

Atmosféru sofistikovanosti a sportovní elegance vytvářejí v interiéru Audi Q3 Vail tři barvy – černá, šedá a červená. Strop je čalouněný titanově šedou Alcantarou, zatímco velké části interiéru včetně koberců jsou černé. Rovněž černé žebrované podlahové rohože jsou lemovány úzkými pásy červené kůže se sametově jemnou povrchovou úpravou.

Pro čalounění sedadel zvolili designéři inovativní materiál, který kombinuje kůži a tkaninu. Tenké proužky kůže široké jen několik desetin milimetru jsou protkány s přízí. Čalounění je opatřeno paspulkami s dvojitými švy. Stejně jako kontrastní stehování jsou i paspulky červené. Malé plochy čalounění jsou z červené kůže se sametově jemnou povrchovou úpravou. Tento velmi odolný materiál vypadá na první pohled podobně jako nubuková kůže, ve skutečnosti má však jemnější strukturu. Také některé díly ve výplních dveří, uprostřed ploch s jemnou ocelově šedou kůží Fine Nappa, jsou potaženy červenou kůží se sametově jemnou povrchovou úpravou.

Celá přístrojová deska ve specificky upraveném modelu je potažena jemnou černou kůží Fine Nappa, kterou elegantně oživuje kontrastní stehování v titanově šedém odstínu. Stínítko nad panelem sdružených přístrojů je obšité ocelově šedou kůží s červeným kontrastním stehováním. Toto barevné schéma se opakuje na loketních opěrkách ve výplních dveří vpředu a vzadu. Také přední část středového tunelu je potažena kůží.

Ozdobné obklady kolem páky voliče převodovky S tronic, na čelní stěně přístrojové desky a ve výplních dveří jsou tvořeny panely s trojrozměrnou síťovinou z ušlechtilé oceli, která vyžaduje složitý výrobní proces. Páku voliče zdobí lesklý černý kroužek a hliníkové logo s vyrytým nápisem „Q3 Vail“. Koženou manžetu páky voliče zušlechťuje červené stehování.

V panelu sdružených přístrojů hraje hlavní roli hliník. Největší pozornost přitahují kovové stupnice rychloměru a otáčkoměru, které byly vyrobeny metodou rotačního broušení. Kov nalézá uplatnění také u rámečků přístrojů a kolem kontrolek. Horizontální lišty a malá „žebra“ propůjčují stupnicím a středům ručiček sportovní trojrozměrný vzhled. Kůží obšitý volant se může pochlubit červeným kontrastním stehováním a hliníkovými ozdobnými prvky. Za ním se ve snadném dosahu prstů nacházejí dvě velká pádla pro manuální řazení sedmistupňové převodovky S tronic. Opěrka pro levou nohu a pedály mají tenké protiskluzové plochy vyrobené z pryže. Skrz štěrbiny v těchto plochách prosvítá ušlechtilá ocel.


V některých částech interiéru se ozdobné prvky lesknou černým lakem – zobrazovací a ovládací prvky budí pak dojem, že se nad nimi vznáší. To platí pro oblast obklopující informační systém řidiče, zónu kolem výdechů vzduchu, okraje terminálu MMI a řadu tlačítek na středové konzole. Hliníkové doplňky dodávají černý ovládacím prvkům nádech sofistikovanosti. Ovládací prvky klimatizační soustavy jsou zdobeny chromovanými prvky. Výdechy vzduchu mají černá žebra a chromované otočné prvky pro nastavení polohy.

Funkční klávesy systému MMI navigation plus jsou vyrobeny z hliníku a ze stejného materiálu jsou i úzké pásy vylepšující vzhled ovládacího terminálu. Monitor, který lze manuálně vyklopit, má povrchovou úpravu, která ladí s povrchem přístrojové desky. Součástí systému je rovněž animace zobrazující podélný a příčný náklon vozu Audi Q3 Vail. V oblastech bez mapových podkladů zaznamenává systém MMI navigation plus do paměti souřadnice GPS celé trasy, aby mohl poskytnout spolehlivou navigaci během zpáteční jízdy.

Interiér modelu Audi Q3 Vail je vybaven dvěma praktickými zařízeními pro příznivce zimních sportů. Do boční stěny zavazadlového prostoru je integrována dobíjecí stanice, kterou lze využívat k uložení kapesních svítilen a jejich dobíjení induktivní metodou. Se stejnou technikou pracuje tepelně izolační lahev, která je umístěna v držáku pro nápoje mezi předními sedadly a dokáže vychladit nebo ohřát příslušný nápoj. Obě zařízení mají diody LED ukazující aktuální stav nabití. Zajímavým prvkem kapesních svítilen je kromě diod LED také infračervený topný prvek, který poslouží k ohřátí promrzlých rukou nebo páru lyžařských bot.

Dalším inteligentním řešením ve specificky upraveném vozu Audi Q3 Vail je rohož v zavazadlovém prostoru, do níž jsou integrovány vyhřívané polštáře k sezení. Rohož lze rozložit a položit přes práh zavazadlového prostoru, který je tak chráněn před poškozením během nakládání a vykládání. Zároveň lze vyhřívanou plochu využít k pohodlnému posezení při nazouvání nebo vyzouvání lyžařských bot. Zdrojem světla jsou malé bodové svítilny LED na vnitřní straně výklopného víka.

 

‹‹ Zpět na Tiskové zprávy