Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Tiskové zprávy

Audi A6 „Autem roku 2012 v ČR“ ve své kategorii 25.01.2012
Praha, 25. ledna 2012 – Audi A6 potvrdilo své dominantní postavení mezi manažerskými vozy v prémiovém segmentu, když bylo na včerejším slavnostním večeru vyhlášeno nejlepším vozem v kategorii „Střední a vyšší střední třída“ v rámci prestižní ankety „Auto roku 2012 v ČR“.

Sedmá generace modelové řady Audi A6 je podle hlasování odborníků i veřejnosti v anketě „Auto roku 2012 v ČR“ nejlepší novinkou v kategorii „Střední a vyšší střední třída“, do níž bylo nominováno celkem sedm nových vozů. „Úspěchem nového Audi A6 v prestižní české anketě jsme velmi potěšeni,“ prohlásil Michal Čížek, vedoucí divize Audi společnosti Import VOLKSWAGEN Group. „Oblíbená manažerská limuzína A6 a ušlechtilé kombi A6 Avant patří dlouhodobě mezi důležité pilíře našich obchodních úspěchů. Sedmá generace této modelové řady je po všech stránkách důležitým krokem vpřed, což se odráží i v pozitivním hodnocení nového Audi A6 odbornou veřejností.“

Nové Audi A6 sklízí úspěchy nejen v prestižních anketách po celém světě, ale vzbuzuje zájem i mezi zákazníky, kteří si u českých prodejců objednali již 595 vozů Audi A6 nové generace. Inovativní lehká konstrukce karosářských variant A6 Limuzína a A6 Avant snižuje spotřebu paliva a zlepšuje jízdní vlastnosti. V oblastech bezpečnosti a komfortu zavádí nové Audi A6 do praxe celou řadu pokrokových asistenčních systémů. Unikátní je rovněž koncept Audi connect, který umožňuje posádce využívat dosud nevídané funkce díky přístupu k internetu. Spojením mimořádné hospodárnosti a suverénní hnací síly oplývají nejmodernější motory TDI a TFSI s výkony od 130 k (177 k) do 230 kW (313 k). V nabídce nemůže samozřejmě chybět nejnovější provedení legendárního pohon všech kol quattro.

V letošním roce se bude paleta nabízených variant dále rozrůstat. Zanedlouho se u prodejců objeví A6 hybrid s unikátním hybridním pohonem a v polovině roku budou následovat sportovně laděné modely S6 Limuzína a S6 Avant s novým osmiválcovým motorem 4.0 TFSI. Na podzim pak vyjede na české silnice nová generace populárních vozů A6 allroad quattro.

Prestižní anketa Auto roku 2012 v České republice se letos konala již poosmnácté. O vítězství nominovaných vozů v jednotlivých třídách rozhodovalo hlasování 31členné odborné poroty a veřejnosti. Celkem bylo do ankety vyhlašované Svazem dovozců automobilů a Sdružením automobilového průmyslu nominováno 41 automobilových novinek.

 

 

‹‹ Zpět na Tiskové zprávy