Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Tiskové zprávy

Nové Audi SQ5 TDI: V6 TDI s dvojitým přeplňováním a výkonem 230 kW (313 k) 18.06.2012
Praha, 17. června 2012 – Značka Audi představila u příležitosti závodu 24 h Le Mans nový vrcholný model nedávno modernizované řady Q5. Audi SQ5 TDI má pod kapotou vznětový, dvěma turbodmychadly přeplňovaný motor 3.0 TDI, který nabízí suverénní výkon 230 kW (313 k) a maximální točivý moment 650 N.m od 1450 do 2800 min-1. Audi SQ5 TDI se na trhu objeví v prvním čtvrtletí 2013 jako historicky první S model značky Audi se vznětovým motorem.

• SQ5 TDI je první S model značky Audi se vznětovým motorem
• Z nuly na 100 km/h za 5,1 sekundy, průměrná spotřeba pouhých 7,2 l/100 km
• Nový vrcholný model řady Q5 představen na závodní dráze v Le Mans

Výkonné TDI se zdvihovým objemem 2967 cm3 je přeplňováno dvěma nestejně velkými turbodmychadly, která jsou uložena za sebou a spojená klapkou. Vysokovýkonnému konceptu bylo přizpůsobeno chlazení hlav válců, dále časování a zdvih sacích ventilů, písty chlazené rozstřikovaným olejem i pístní čepy. Systém přímého vstřikování common rail vytváří tlak až 2000 barů a palivo vstřikuje do válců v až osmi dílčích dávkách. Motor 3.0 TDI Biturbo má skvělý zvuk, který je navíc zesilován speciálním reproduktorem v krátkém vedlejším rameni výfukové soustavy.

Audi SQ5 TDI zvládne sprint z nuly na 100 km/h za 5,1 sekundy a dosahuje nejvyšší rychlosti 250 km/h. Spotřeba paliva je v průměru jen 7,2 litru na 100 km. Na této vynikající hodnotě se podílí také inovativní řízení chladicí soustavy, systém start-stop a elektronicky řízené olejové čerpadlo. Hnací sílu výkonného vznětového motoru V6 přenáší na vozovku rychle a hladce řadící osmistupňová samočinná převodovka tiptronic a trvalý pohon všech kol quattro, který rozděluje točivý moment individuálně mezi jednotlivá kola.


Elektromechanický posilovač řízení modelu Audi SQ5 TDI pracuje citlivě a s maximální účinností. Sportovní podvozek snižuje světlou výšku karoserie o 30 mm a na sériově dodávaných 20“ kolech v designu s pěti dvojitými paprsky jsou namontovány pneumatiky s rozměrem 255/45. Audi dodává na přání kola s průměrem ráfku 21 palců. Černé brzdové třmeny přední nápravy zdobí loga S. Na přání dodávaný systém řízení jízdní dynamiky Audi drive select může být volitelně rozšířen o dynamické řízení s plynule měnitelným převodem.

Mezi nejnápadnější stylistické prvky patří především platinově šedá maska chladiče Singleframe s galvanizovanými dvojitými lamelami s hliníkovým vzhledem, dále střešní spoiler a modifikované nárazníky. V oblasti oken je nepřehlédnutelný paket lesklých prvků společně s kryty vnějších zpětných zrcátek s hliníkovou povrchovou úpravou. Audi lakuje svůj nový vrcholný model barvami modrá Estoril a černá Panther s krystalickým efektem. Ve struktuře karoserie mají velký podíl oceli s extrémně vysokou pevností. Výsledkem je lehká, bezpečná a tuhá konstrukce.


Černý interiér se vyznačuje elegancí v typickém stylu modelů řady S. Čalounění stropu je na přání nabízeno v odstínu stříbrná Lunar. Elektricky nastavitelná sportovní sedadla mají v sériové výbavě potahy v kombinaci kůže Pearl Nappa/Alcantara, ale na přání mohou mít celokožené čalounění ve čtyřech barvách. Ozdobné obložení je standardně z kartáčovaného hliníku. K dispozici je však také v provedení Carbon Atlas, klavírní lak nebo jako nová varianta kombinace hliníku s černým dřevem Beaufort.

Stupnice přístrojů jsou šedé a nesou emblém S v prostorovém grafickém ztvárnění. Ručičky přístrojů jsou bílé, pedály a páčky pro manuální řazení se lesknou hliníkovou povrchovou úpravou. Mezi nepřehlédnutelné prvky v interiéru patří také hlavice řadicí páky S, dále emblémy S na prahových lištách, tlačítko pro spuštění motoru, specificky tvarovaný volant, uvítací grafika S na displeji a paket vnitřního osvětlení. Zavazadlový prostor má objem až 1560 litrů, což činí z modelu SQ5 TDI ideální vůz pro sportovně založené zákazníky s aktivním životním stylem. S nejvyšší přípustnou hmotností přívěsu až 2,4 tuny je novinka s logem čtyř kruhů navíc neobvykle silným tažným vozidlem.

Audi SQ5 TDI se u českých prodejců objeví počátkem druhého čtvrtletí 2013. V Německu byla jeho základní cena stanovena na 58 500 eur. Ceny pro český trh zatím nejsou k dispozici.

Na přání dodává Audi pro svou novinku nejmodernější asistenční, informační a zábavní systémy a služby Audi connect.

 

‹‹ Zpět na Tiskové zprávy