Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Tiskové zprávy

Nové Audi A6 allroad quattro: Vůz, který nezná hranice 10.07.2012
Již obě první generace modelu allroad quattro představené v letech 2000 a 2006 dosáhly skvělých prodejních úspěchů a na tuto tradici nyní naváže třetí generace. Nové Audi A6 allroad quattro rozšiřuje svým talentem sportovní charakter elegantního kombi A6 Avant. V jízdě totiž může pokračovat i tam, kde asfaltovaná silnice končí. Čtyři nabízené motory pokrývají rozpětí nejvyšších výkonů od 150 kW (204 k) do 230 kW (313 k) a svou suverénní hnací sílu spojují s přesvědčivou hospodárností.

Nové Audi A6 allroad quattro s délkou 4,94 metru je úzce příbuzné s modelem A6 Avant, avšak v mnoha detailech se odlišuje vlastním robustním stylem. Jeho lehká karoserie vyrobená v mnoha oblastech z hliníku má vyšší světlou výšku. Vnější design byl výrazně přepracován, ozdobné lišty v masce chladiče jsou například svislé. Na přání nabízí Audi LED světlomety. Pro český trh jsou v sériové výbavě dodávané xenonové světlomety.

Pro exteriér a prostorný interiér navrhli designéři Audi speciální barvy a nové materiály potahů a ozdobného obložení. Zavazadlový prostor nabízí objem 565 až 1680 litrů a praktické prvky, jako je fixační sada pro zajištění přepravovaných předmětů. Manipulaci se zavazadly usnadní na přání dodávané zadní výklopné víko s automatickým otvíráním ovládaným senzory společně s elektricky ovládanou krycí roletou.

 


Vůz je pro jízdu v terénu vybaven ukazatelem náklonu a asistentem pro sjíždění prudkých svahů. Na přání nabízí Audi mnoho velmi komfortních prvků výbavy včetně head-up displeje a sedadel s odvětráváním a masážní funkcí. Nabídka modulů informačních a zábavních systémů sahá až k mnohostrannému systému MMI Navigation plus a k vynikající zvukové aparatuře Bang & Olufsen Advanced Sound System. Novinka je na vrcholu svého segmentu také v oblasti internetových služeb, nabízených pod hlavičkou Audi connect, nebo v oblasti výkonných asistenčních systémů.

Nové Audi A6 allroad quattro vstupuje na trh se čtyřmi výkonnými motory V6. Jeden motor TFSI a tři jednotky TDI dosahují nejvyšší výkony od 150 kW (204 k) do 230 kW (313 k) a jejich spotřeba paliva je v porovnání s předchozí generací až o 20 procent nižší. V závislosti na motoru je hnací síla přenášena prostřednictvím sedmistupňové převodovky S tronic, resp. osmistupňové převodovky tiptronic a trvalého pohonu všech kol quattro, který spolupracuje se systémem individuálního rozdělování hnací síly mezi jednotlivá kola. Systém quattro lze na přání rozšířit u všech motorů o sportovní diferenciál, který aktivně rozděluje hnací sílu mezi zadní kola.

 


Nové Audi A6 allroad quattro je sériově vybaveno systémem řízení jízdní dynamiky Audi drive select včetně režimu "efficiency" a adaptivním vzduchovým odpružením. Vzduchové odpružení s elektronicky řízenými tlumiči mění podle potřeby světlou výšku karoserie. Kola mají průměr ráfku 18 palců a na přání nabízí Audi také 19" a 20" kola. Řízení s elektromechanickým posilovačem pracuje citlivě a s maximální účinností. Později bude Audi dodávat na přání dynamické řízení s variabilním převodem.

Velkoryse vybavené modely Audi A6 allroad quattro se začaly na českém trhu prodávat v červnu 2012. Cenově nejdostupnější model 3.0 TDI s výkonem 150 kW (204 k) stojí 1 429 000 Kč.

 


 

 

‹‹ Zpět na Tiskové zprávy