Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Tiskové zprávy

Z motoristického sportu do sériové výroby Audi: digitální zpětné zrcátko 10.08.2012
Praha, 10. srpna 2012 - Jízda ve vozech Audi bude v budoucnosti ještě bezpečnější díky nové technologii v podobě digitálního vnitřního zpětného zrcátka, které poskytuje brilantní obraz a poprvé se uplatní koncem letošního roku v malé sérii vozů Audi R8 e-tron. Stejně jako letošní vítězné vozy z vytrvalostního závodu 24 h Le Mans nemá tento model zadní okno, a proto ani konvenční vnitřní zpětné zrcátko. Jeho nástupcem ze světa high-tech je digitální vnitřní zpětné zrcátko, systém tvořený kamerou a monitorem.

- Inteligentní systém složený z kamery a monitoru zajišťuje ideální výhled
- Nová technologie vstupuje do sériové výroby v modelu Audi R8 e-tron
- Úspěšný debut v závodním voze Audi R18 pro Le Mans

Řídicí jednotka zajišťuje za všech okolností kontrastní a brilantní obraz. Inteligentní řízení zabraňuje za tmy oslňování od světlometů ostatních vozidel. Řidič může displej kdykoli ztlumit nebo deaktivovat. Audi pracuje navíc na tom, aby bylo možné v budoucnosti na monitoru zobrazovat doplňkové informace.

 


Malá a extrémně lehká kamera je uložena v aerodynamicky optimalizovaném pouzdru, které je za chladného počasí vyhříváno. Kamera používá objektiv s průměrem několik milimetrů a pokrývá výrazně větší zorné pole než běžné vnitřní zpětné zrcátko. Digitální obrazová data jsou přenášena na barevný displej s úhlopříčkou 7,7 palce, který se nachází na místě konvenčního vnitřního zpětného zrcátka. Displej s technologií AMOLED (Active Matrix Organic Light Emitting Diode) pochází od vývojového partnera Samsung Display Co., LTD a poprvé nalézá uplatnění v automobilu. Použité organické materiály svítí při malém napětí - to znamená, že nevyžadují žádné podsvícení. Technologie AMOLED se již osvědčila u mobilních telefonů a podobných spotřebních přístrojů.

Nové displeje jsou energeticky efektivnější, tenčí a lehčí než běžné monitory LCD. Nezávisle na okolní teplotě potřebují k zapnutí jen několik milisekund.

Digitální vnitřní zpětné zrcátko oslavilo úspěšnou premiéru v závodních vozech R18 e-tron quattro a R18 ultra, s nimiž jezdci Audi obsadili v letošním ročníku legendárního závodu 24 h Le Mans první tři místa. Nový systém tak prokázal spolehlivost i v náročných závodních podmínkách.

 

 

‹‹ Zpět na Tiskové zprávy