Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Tiskové zprávy

SQ5 TDI Audi exclusive concept poprvé k vidění v Paříži 14.09.2012
Praha, 14. září 2012 – Audi SQ5 TDI je s výkonem 230 kW (313 k) novým špičkovým modelem řady Q5 a zároveň prvním modelem S se vznětovým motorem v historii Audi. Dynamiku nyní doplňuje exkluzivita v podobě budoucí malé série z produkce společnosti quattro GmbH. Audi tuto novinku představí na nadcházejícím autosalonu v Paříži jako koncepční vůz „SQ5 TDI Audi exclusive concept“. Pod tímto označením se prezentuje výkonné SUV s novými stylistickými prvky v interiéru a s exkluzivní barvou karoserie. Od prvního čtvrtletí 2013 bude k dispozici omezená série pouhých 50 kusů.

• Hvězda autosalonu: SQ5 TDI Audi exclusive concept
• Výkonné SUV s novými stylistickými prvky bude vyrobeno v malé sérii společností quattro GmbH

SQ5 TDI Audi exclusive concept dává najevo svoji výjimečnost na první pohled. Modrý lak karoserie s krystalickým efektem byl namíchán speciálně pro limitovaný exkluzivní model a zaujme fascinující hloubkou. Stejně jako u každého modelu S mají vnější zpětná zrcátka povrchovou úpravu se vzhledem hliníku. Světlomety xenon plus s diodami LED pro denní svícení jsou součástí sériové výbavy. Zádi dominují čtyři koncovky výfukové soustavy.


Interiér SQ5 TDI Audi exclusive concept přesvědčí výraznými kontrasty. Multifunkční sportovní volant obšitý kůží a manžeta páky voliče z černé jemné kůže Nappa jsou zdůrazněny sněhově bílým kontrastním stehováním. To samé platí pro středovou loketní opěrku a vrchní panel přístrojové desky. Mimořádným prvkem jsou černá sportovní sedadla čalouněná jemnou kůží Nappa, opět s kontrastním sněhobílým stehováním. Prostřední části sedacích ploch jsou potaženy tkanou černou kůží. Tento způsob zpracování bude mít v modelu SQ5 TDI Audi exclusive concept svou premiéru v sériové výrobě.


Sněhově bílým odstínem září rovněž čalounění stropu z Alcantary, roleta posuvného střešního okna a ozdobné doplňky ve výplních dveří. Ozdobné obložení je vyrobeno z žilnatého dřeva jasanu. Díky ušlechtilému zpracování vystupuje do popředí elegantní žilkování dýhy s otevřenými póry. Ve výplních dveří a na prahových lištách jsou umístěna loga „Audi exclusive“.

Cena modelu SQ5 TDI exclusive concept, který bude vyroben v malé sérii omezené na 50 vozidel, byla v Německu stanovena na 92 000 eur. Uvedení na trh proběhne v prvním čtvrtletí 2013 společně s modelem SQ5 TDI, který stojí 58 500 eur.

 

‹‹ Zpět na Tiskové zprávy