Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Tiskové zprávy

Pět milionů vozů Audi s pohonem quattro – vítězné tažení suverénní technologie 28.02.2013
Praha, 28. února 2013 – Společnost AUDI AG oslavila mimořádné jubileum – pětimiliontý vůz Audi s pohonem quattro. Jubilejním vozem se stal bílý model Audi A6 allroad 3.0 TDI, který sjel z montážní linky výrobního závodu Audi v Neckarsulmu. Tento milník dokumentuje vedoucí roli, kterou značka Audi sehrála v prosazování pohonu všech kol – žádná jiná prémiová značka na světě se nemůže pochlubit tak velkým odbytem vozů s pohonem všech kol a srovnatelnou modelovou nabídkou s více než 140 variantami quattro.

• Z montážní linky sjelo pětimilionté Audi s trvalým pohonem všech kol
• 33 let úspěchů pohonu quattro na silnici i v motoristickém sportu

Technika pohonu všech kol quattro debutovala v roce 1980 v legendárním modelu Audi quattro. Audi nabízí v prémiovém segmentu s odstupem nejširší paletu automobilů s pohonem všech kol: Audi Q7, R8, A4 allroad, A6 allroad a všechny modely S a RS se dodávají výhradně s pohonem quattro, pro všechny další modelové řady ho Audi nabízí na přání. V současnosti zahrnuje rozmanitá nabídka více než 140 modelových variant s pohonem všech kol quattro, započteme-li všechny dostupné karosářské verze, motory a převodovky.

„Pohon quattro patří mezi nosné pilíře naší značky a je rozhodujícím faktorem v naší úspěšné historii,“ říká Rupert Stadler, předseda představenstva společnosti AUDI AG. „Díky trvalému pohonu všech kol quattro lze za volantem přímo prožívat náskok díky technice. V průkopnické roli hodláme pokračovat a vybudovaný náskok budeme dále zvětšovat vývojem nových technologií.“

Systém quattro je více než jen technika – je to ikona. Tento pojem je ztělesněním jízdní bezpečnosti a sportovních vlastností, technických kompetencí a dynamického pocitu ze života, který se nezastaví ani před nepříznivým stavem vozovky. K tomuto postavení přispěl rovněž úspěch modelů quattro na silnici a v motoristickém sportu, jakož i řada legendárních televizních spotů, na jejímž začátku byl skokanský můstek ve finské Kaipole, který Audi 100 CS quattro vyjelo v roce 1986 vlastními silami.


Kdo říká quattro, myslí tím Audi, a kdo říká Audi, myslí tím velmi často quattro: v roce 2012 se rozhodlo více než 43 procent všech zákazníků Audi pro model quattro – to je nový rekord. V Česku je to dokonce 58 % zákazníků! Na vrcholu stojí Audi Q5 s 205 600 jednotkami. Přitom to nejsou pouze řidiči SUV, kdo sází na pohon všech kol s logem čtyř kruhů. V ostatních modelových řadách se v roce 2012 rozhodl téměř každý čtvrtý zákazník pro quattro. Obzvlášť dobře se prodávají modely quattro v USA, Kanadě, Rusku a na trzích Středního východu. Také v Německu jsou modely Audi s pohonem všech kol žádané, o čemž svědčí 99 800 nových registrací v roce 2012 – to je výrazně více než u konkurentů.

Pro výrobní závod Neckarsulm, z jehož montážní linky sjel jubilejní vůz, je quattro mimořádně důležité – přibližně každý druhý vůz, který v něm Audi vyrobí, je vybaven pohonem všech kol.

Exkluzivní charakter získávají modely quattro v nabídce společnosti quattro GmbH, pobočky společnosti AUDI AG pro vývoj a výrobu vysokovýkonných modelů Audi RS a R8. Zákazník si od quattro GmbH může nechat individualizovat svůj vůz a objednat speciální příslušenství. Poptávka po těchto produktech a službách roste. Společnost quattro GmbH s 800 zaměstnanci zaznamenává ve 30. roce své existence dynamický růst.

 

 

‹‹ Zpět na Tiskové zprávy