Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Tiskové zprávy

Světlomety LED ve vozech Audi jsou podle EU ekologickou inovací 17.04.2013
Praha, 17. dubna 2013 – Světlomety LED ve vozech Audi prokazatelně snižují spotřebu paliva. Evropská komise proto nyní tuto technologii certifikovala jako hospodárnou.

• Světlomety LED jsou certifikovanou hospodárnou technologií
• Audi nabízí technologii LED již v pěti modelových řadách


Systémy osvětlení významně ovlivňují spotřebu automobilu. Konvenční halogenové světlomety mají při zapnutých tlumených světlech příkon přes 135 W. Světlomety LED ve vozech Audi se vyznačují výrazně vyšší účinností – tlumená světla vystačí s cca 80 W.

Evropská komise nyní nechala ve zkušebně změřit úsporu paliva při použití světlometů LED pro tlumená světla, dálková světla a osvětlení registrační značky. Z deseti jízd v kombinovaném cyklu EU, které absolvovalo Audi A6, vyšlo snížení emisí CO2 o více než jeden gram na kilometr. Evropská komise na základě toho oficiálně zařadila světlomety LED mezi inovativní technologie pro snižování emisí CO2. Audi je prvním výrobcem, který tento certifikát obdržel.

„Riziko vážné nehody se za tmy dramaticky zvyšuje, přestože klesá intenzita provozu,“ říká Anna Gruberová, ředitelka divize Audi společnosti Porsche Česká republika. „Nejlepší možné osvětlení prostoru před vozidlem je proto nezbytným předpokladem pro maximální bezpečnost silničního provozu. Ideálním řešením jsou inovativní světlomety LED ve vozech Audi, protože splňují jak nároky na bezpečnost, tak i požadavky na ochranu životního prostředí, což nyní potvrdila i nezávislá měření Komise EU. Audi je průkopníkem osvětlení s diodami LED a vzhledem k obrovským přínosům budeme tuto náročnou technologii nabízet stále většímu okruhu zákazníků.

Již v roce 2004 debutovaly světlomety LED pro denní svícení v Audi A8 W12. V roce 2008 následoval sportovní vůz R8 jako první automobil na světě se světlomety LED pro všechny osvětlovací funkce. V současnosti jsou highendové světlomety nabízeny v pěti modelových řadách R8, A8, A6, A7 Sportback a A3.


Koncepce světlometů LED ve vozech Audi se v jednotlivých modelech liší. Například v A8 je použito 76 elektroluminiscenčních diod v každém světlometu. U Audi A3 pracuje v každém světlometu 19 diod LED pro tlumená a dálková světla a doplňuje je modul s funkcemi světla do špatného počasí a odbočovacího světla, společně se světlovodem, který zajišťuje funkce denního svícení, parkovacích světel a ukazatelů směru. Mezi přínosy světlometů LED patří kromě vysoké účinnosti také vyšší úroveň bezpečnosti a komfortu. Jejich světlo se s barevnou teplotou cca 5500 kelvinů podobá dennímu světlu, a díky tomu nedochází téměř vůbec k únavě očí. Diody LED jsou bezúdržbové a jejich životnost odpovídá životnosti celého vozu.

Světlomety LED pro denní svícení a zadní světlomety LED: Video pro webové stránky naleznete zde:

url:https://www.audi-mediaservices.com/publish/ms/content/de/public/webvideo/2013/01/22/audi_led-lichttechnologie.html

 

‹‹ Zpět na Tiskové zprávy