Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Tiskové zprávy

Audi podporuje aktivity Nadace Archa Chantal 12.06.2013
Praha, 12. června 2013 – Audi pokračuje v podpoře projektů Nadace Archa Chantal. Posláním nadace vedené Chantal Poullain-Polívkovou je zpříjemňovat život malým pacientům v dětských zdravotnických zařízeních. Jednotlivé projekty v dětských nemocnicích jsou financovány z darů právnických a fyzických osob a z výtěžků veřejných sbírek. Značka Audi podpořila Nadaci Archa Chantal mimo jiné dětskou knížkou Audi.

• Nadace Archa Chantal zpříjemňuje dětem pobyt ve zdravotnických zařízeních
• Značka Audi poskytla Nadaci Archa Chantal svou knihu pro děti


Nadace Archa Chantal založená v roce 1993 usiluje o zlepšování prostředí dětských oddělení českých nemocnic. Celková hodnota realizovaných projektů, které proměňují šedivé a neútulné čekárny, ordinace a nemocniční pokoje v kouzelný svět plný pohádkových postav a barev, dosáhla již téměř 50 milionů korun. V loňském roce realizovala Nadace Archa Chantal projekty na Klinice popálenin a rekonstrukční chirurgie v Brně-Bohunicích, v Nemocnici Na Bulovce, v Oblastní nemocnici Kolín a mnoho dalších.

Archa Chantal za podpory veřejnosti a firem, mezi něž patří také Audi, vybavuje navíc pokoje a čekárny hračkami, knihami a společenskými hrami. Audi podpořilo Nadaci Archa Chantal naposledy poskytnutím 730 výtisků své knížky pro děti.


„Těší nás, že můžeme podporovat prospěšnou činnost Nadace Archa Chantal. Věříme, že naše dětská knížka přivede všechny malé pacienty na lepší myšlenky,“ uvádí Anna Gruberová, ředitelka divize Audi společnosti Porsche Česká republika. „V Audi se chceme i nadále věnovat dobročinným aktivitám tohoto typu. Jejich podpora by měla být součástí dlouhodobé strategie každé silné značky,“ dodává.

Originální Knížka do auta na cesty (autoři Martin Gato a Adéla Moravcová) byla sice stvořena k tomu, aby dětem zkrátila dlouhou chvíli během cestování autem, například za prázdninovými či víkendovými dobrodružstvími, ale její zábavná forma s možností psaní i kreslení zpříjemní dětem pobyt také v nemocničních zařízeních.

Hlavními postavami je holčička Katka a chlapec Honzík, kteří jedou s rodiči na dovolenou. Průvodci při plnění různých úkolů jim jsou kamarádi gekon Rob a moucha Rušilka. Zatímco Rob dětem radí a pomáhá, Rušilka vymýšlí všelijaké alotrie, aby děti pozlobila.

Knihu je možné získat již jen v elektronické podobě jako dokument pdf stažením z internetových stránek www.audi.cz.

 

‹‹ Zpět na Tiskové zprávy