Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Tiskové zprávy

Audi spustila v Ingolstadtu pilotní projekt bezdotykových plateb parkovného 15.07.2013
Praha, 15. července 2013 – Audi rozšiřuje své služby Audi connect a dále urychluje propojení mezi automobilem, řidičem a infrastrukturou. V Ingolstadtu začala testovací fáze projektu bezdotykových plateb Audi connect. Řidiči tak mohou uhradit poplatek za parkovné pohodlně ze svého vozu.

• Vozidla si vyměňují data se závorou parkoviště bezdrátově
• Pilotního projektu se zúčastní až 13 000 obyvatel Ingolstadtu
• Bezdotykové platby Audi connect budou od konce roku 2013 dostupné pro všechny

„Jsou to často jen drobné činnosti, kterými v každodenním životě ztrácíme čas – například zdlouhavé placení poplatků za parkování. Řidiči si musejí nejprve vytáhnout parkovací lístek a následně hledat platební automat, aby mohli zaplatit. V rámci programu Audi connect tak vznikla další služba, která usnadní řidičům vozů Audi život,“ říká Anna Gruberová, ředitelka divize Audi společnosti Porsche Česká republika.

Problémy s hrazením parkovného vyřeší nová komfortní služba „Bezdotykové platby Audi connect“. Cílem široce pojaté testovací fáze, která nyní začíná v Ingolstadtu, je vyzkoušet v následujících měsících funkčnost nové techniky a doložit v praxi přijetí služby ze strany zákazníků. Zkušebního projektu se zúčastní až 13 000 vozidel. Záměrem vývojářů bylo integrovat službu bezdotykového placení Audi connect do automobilu na úrovni, která je srovnatelná s již využívanou a uživatelsky přátelskou navigací s funkcemi Google Earth a Google Street View.

V testovací fázi komunikuje správa parkoviště s automobilem prostřednictvím vysílače RFID (Radio Frequency Identification), který umožňuje identifikaci na rádiové frekvenci. Za tím účelem je na vnitřní straně čelního okna umístěn rádiový transpondér. Čtečka na závoře parkoviště identifikuje tento rádiový „štítek“ a umožní výjezd. Testovací řidič se musí před prvním využitím služby jednorázově zaregistrovat zadáním čísla svého vysílače na internetovém portálu.

Novou službu nabízí IFG Ingolstadt, společnost založená městem Ingolstadt za účelem podpory ekonomiky a zaměstnanosti, která provozuje v městě na Dunaji devět parkovišť a podzemních garáží s celkem 6200 parkovacími místy a 21 vjezdy a výjezdy.

Účastníci zkušebního provozu obdrží od IFG měsíční vyúčtování parkovacích poplatků, jejichž úhrada proběhne inkasem z účtu uživatele.


Zpočátku se testu mohou zúčastnit všichni zaměstnanci Audi, kteří v následujících měsících uzavřou leasingovou smlouvu na nový vůz. Při předání vozidla obdrží potřebnou sadu pro využívání služby „Bezdotykové platby Audi connect“ včetně rádiového identifikačního „štítku“. Od konce letošního roku budou moci výhod nového systému využít všichni uživatelé parkovišť v Ingolstadtu.

Audi pokračuje ve vývoji komunikace „Car-to-X“

Prémiová značka Audi neustále rozšiřuje služby pro své zákazníky a v budoucnosti jim nabídne další inovativní služby. Audi connect zahrnuje všechny služby a aplikace, které propojují modely Audi s řidiči, infrastrukturou a ostatními automobily. Celá modelová paleta nabízí také množství internetových služeb.

 

‹‹ Zpět na Tiskové zprávy