Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Tiskové zprávy

Tři miliony vozů Audi A3 – bestseller z Ingolstadtu 18.07.2013
Praha, 18. července 2013 – V polovině července sjel z výrobní linky třímiliontý vůz Audi A3. Úspěšný příběh modelové řady A3 začal před 17 lety, kdy s ní značka Audi založila segment prémiových kompaktních vozů. Od té doby jezdí Audi A3 po silnicích ve 117 zemích. Jubilejním vozem se stal model Audi A3 Sportback 2.0 TDI quattro v bílé barvě.

• 17 let v prémiové kompaktní třídě
• Jubilejním vozem je pětidveřová verze Audi A3
• Audi A3 potvrzuje svoji úspěšnost také u českých zákazníků

„Milník tří milionů vyrobených kompaktních vozů Audi je vynikajícím výsledkem, který ukazuje, že zákazníci požadují inovativní techniku a špičkovou kvalitu i v nižší střední třídě. Platí to i pro český trh, kde je nová generace Audi A3 nejprodávanějším vozem Audi po prvním pololetí letošního roku. Audi A3 navíc v České republice vládne prémiové kompaktní třídě s velkým náskokem před všemi konkurenty,“ říká Anna Gruberová, ředitelka divize Audi společnosti Porsche Česká republika.

V Ingolstadtu bylo v loňském roce vyrobeno celkem 152 993 vozů modelové řady Audi A3 (včetně verze Sportback a modelů S). Již v roce 2001 byla přitom, mimo jiné z důvodu velké poptávky, přemístěna část výroby z Ingolstadtu do maďarského Győru, přičemž ve spolupráci obou závodů vznikaly rovněž první generace modelů Audi A3 Cabriolet a Audi RS 3 Sportback.

První generace Audi A3 bylo prodáno 913 000 vozů a celosvětový úspěch pokračoval i druhou generací vyráběnou v letech 2003 až 2013. Celkem bylo zákazníkům dodáno téměř dva miliony vozů Audi A3 druhé generace. Třetí generace Audi A3 představená na podzim 2012 je velkým pokrokem v oblasti použití vyspělých technologií v nižší střední třídě. Novinka se také vyznačuje elegantním designem a velmi kvalitní výbavou.

Od února 2013 se prodává nové Audi A3 Sportback, které je nejžádanějším modelem z ingolstadtské produkce. V polovině června letošního roku rozšířil nabídku řady A3 model Audi A3 Limuzína, který je prvním vozem s logem čtyř kruhů vyráběným kompletně v Maďarsku. A nabídka se bude dále rozrůstat. V roce 2014 přijde na trh model A3 Sportback e-tron s hybridním pohonem typu plug-in a již koncem letošního roku se u prodejců objeví A3 g-tron s pohonem na zemní plyn, resp. na ekologicky vyráběný plyn Audi e-gas.

 

‹‹ Zpět na Tiskové zprávy