Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Tiskové zprávy

Nový nepřehlédnutelný ukazatel směru pro Audi A8 20.08.2013
Praha, 20. srpna 2013 – V novém Audi A8 je ukazatel směru tvořen světelnými prvky, které se rozsvěcují postupně ve směru zamýšleného odbočení. Pro ostatní řidiče bude změna směru vozidla díky tomu snadněji předvídatelná i za nepříznivých podmínek.

• Diody LED se při blikání rozsvěcují postupně ve směru odbočování
• Inovativní řešení ukazatele směru je součástí světlometu Audi Matrix LED
• Audi A8 ve světové premiéře v živém online přenosu na Audi Media TV již zítra v 9.00 CET

„V novém Audi A8 budou ukazatele směru oznamovat úmysl odbočit postupným rozsvěcováním, čímž se výrazně zvýší bezpečnost silničního provozu. Tato světla totiž vydávají vizuální signál, který je jasně viditelný a rychle zaznamenatelný i na velkou vzdálenost nebo za špatné viditelnosti,“ říká Anna Gruberová, ředitelka divize Audi společnosti Porsche Česká republika.

Ve zdokonalených světlometech je na každé straně 18 elektroluminiscenčních diod
v řadě rozdělené do sedmi bloků. V zadních světlometech je dynamický ukazatel směru tvořen 24 diodami LED v osmi segmentech. Při blikání jsou jednotlivé bloky aktivovány postupně v taktu 20 milisekund, a to směrem od vnitřního k vnějšímu okraji podle požadovaného směru. Po 150 milisekundách svítí všechny segmenty
a po dalších 250 milisekund září maximální intenzitou. Poté ukazatel směru zhasne a celý proces začíná úplně od začátku.


Světlomety Audi Matrix LED lze na základě jejich nevšedních schopností označit za průkopnickou inovaci. V každém světlometu vytváří 25 elektroluminiscenčních diod mimořádně variabilní dálkové světlo. Pokud palubní kamera zaznamená jiná vozidla, odcloňují světlomety Audi Matrix LED potenciálně oslňující zóny dálkového světla ztlumováním nebo vypínáním jednotlivých diod. V ostatních oblastech zůstává velmi intenzivní osvětlení zachováno.

Světlomety Audi Matrix LED nabízejí kromě toho funkci natáčení do zatáček, která je propojená s navigačním systémem, a ve spolupráci s asistentem nočního vidění bodově osvětlují rozpoznané chodce ve tmě, aby řidiče s předstihem upozornily na nebezpečí.

Přepracovaná modelová řada A8 bude poprvé k vidění v září na IAA ve Frankfurtu. Světová premiéra Audi A8 proběhne již zítra, tj. 21. srpna v živém online přenosu od 9.00 na Audi Media TV (www.audimedia.tv).

 

‹‹ Zpět na Tiskové zprávy