Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Tiskové zprávy

Audi představí v Detroitu nový koncept 06.12.2013
Praha, 6. prosince 2013 – Audi představí v lednu 2014 na autosalonu NAIAS (North American International Auto Show) v Detroitu nový koncept, mezi jehož atributy patří sportovní charakter, kompaktní rozměry a mnohostranné schopnosti. Dvoumístný vůz s velkou světlou výškou patří do kategorie crossover – je to automobil pro všechny silnice a cesty, pro všední den i sportovní aktivity ve volném čase.
  • Kompaktní crossover pro všechny silnice a cesty, pro všední den i volný čas
  • Progresivní design s precizními liniemi a napjatými plochami
  • Audi vystaví dvoumístný vůz na autosalonu NAIAS v Detroitu

Audi tímto konceptem důsledně rozvíjí svůj designérský styl. Spojuje tak řadu tvarových prvků budoucích modelů sportovních vozů s konceptem allroad, který je pro značku Audi typický, a svérázným pojetím karoserie „shooting brake“.

Audi s celkovou délkou 4,20 metru je na silnici nepřehlédnutelné. Precizní a jasně definované linie a geometrické plochy vytvářejí sošné tvary. Vnější plášť dvoudveřového vozu budí dojem, jako by byl vymodelován z jednoho kusu materiálu, od masky chladiče Singleframe přes markantní boční linii „Tornádo“ až po přitažlivou záď ve stylu kupé. Převisy karoserie jsou krátké a nízká linie střechy se opírá o mohutné střešní sloupky C. Dojem koncentrované energie je umocněn důrazem na horizontální linie a velkými 19“ koly.

V novém konceptu se harmonicky snoubí funkce s tvarem. Typické designérské prvky modelů allroad redukují vizuální „objem“ a podtrhují terénní charakter vozu. Hliníkové ochranné panely spodní části vozu vpředu a vzadu zdůrazňují šířku a chrání vůz při jízdě v terénu.

Stylistické prvky, charakteristické pro modely e-tron, jako jsou lamely v masce chladiče Singleframe a v postranních otvorech pro přívod vzduchu, jsou harmonicky zasazeny do celkového designérského konceptu. Dvojité světlomety a voštinová mřížka masky chladiče Singleframe představují další evoluci designérského stylu modelů quattro, kterou Audi představilo již v září letošního roku na autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem na studii Sport quattro concept.

 

‹‹ Zpět na Tiskové zprávy