Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Tiskové zprávy

Audi zahajuje vývoj modelu Q1, nového člena rodiny Q 13.12.2013
Praha, 12. prosince 2013 – Audi rozšíří rodinu modelů Q. Na základě rozhodnutí představenstva a podnikové rady společnosti AUDI AG bude v roce 2016 zahájena výroba nového modelu Audi Q1 v závodě Ingolstadt.
  • Výroba nového kompaktního SUV od roku 2016 v závodě Ingolstadt
  • Šéf Audi Rupert Stadler: „Q1 je důležitým stavebním kamenem naší růstové strategie“
  • Předseda ústřední podnikové rady Mosch rozhodnutí vítá

„Audi Q1 je součástí naší široce orientované strategie v segmentu SUV. Nový model vznikne na základě platformy MQB pro vozy s motorem uloženým vpředu napříč a završí naši nabídku modelů Q směrem dolů,“ říká Rupert Stadler, předseda představenstva společnosti AUDI AG. Jako atraktivní vstupní model rodiny Q přispěje tato novinka výrazně k dalšímu růstu společnosti Audi a posílí její mezinárodní konkurenceschopnost. Audi pokračuje s Q1 ve své modelové ofenzivě, v jejímž rámci rozšíří do roku 2020 svou produktovou paletu ze současných 49 na více než 60 modelů. Do té doby hodlá Audi zvýšit počet ročně prodaných vozů na více než dva miliony.

Rozhodnutí o výrobě modelu Q1 zajistí dlouhodobou vytíženost hlavního výrobního závodu Ingolstadt, v němž vznikají následující modely segmentů A a B: A3, A3 Sportback, A4 a A5. Peter Mosch, předseda ústřední podnikové rady, toto rozhodnutí vítá: „Je to jasné potvrzení, že se s Ingolstadtem počítá jako s výrobním závodem. I nadále budeme dělat všechno pro to, abychom tento závod ještě výrazněji profilovali jako technologický vzor pro celý koncern Audi.“ Rozhodnutí o přidělení výroby nového modelu je podle něj důkazem toho, že spolurozhodování zástupců zaměstnanců zajišťuje pracovní místa a že internacionalizace koncernu Audi nebude realizována na úkor německých výrobních závodů.

Rodinu modelů Q tvoří Q3, RS Q3, Q5, SQ5 a Audi Q7. Q5 je nejprodávanějším vozem na světě ve svém segmentu. Od ledna do října 2013 dodali prodejci Audi zákazníkům již 194 430 vozů Q5, to je o 17 procent více než ve stejném období předchozího roku. Pro celý rok 2013 se počítá s odbytem přibližně 230 000 vozů tohoto modelu. To představuje více než polovinu celkového prodeje všech modelů Q. Podíl SUV na celkovém prodeji společnosti Audi dosahuje v letošním roce cca 28 procent a do roku 2020 se počítá s dalším nárůstem tohoto ukazatele na více než 35 procent. Od uvedení prvního SUV s logem čtyř kruhů na trh v roce 2006 vyrobila a prodala značka Audi již více než 1,5 milionu automobilů rodiny Q.

 

‹‹ Zpět na Tiskové zprávy