Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Tiskové zprávy

Studie Audi prologue – Vstup do nové éry designu 19.11.2014
Praha, 19. listopadu 2014 – Audi zahajuje novou éru designu studií Audi prologue, kterou představil na autosalonu v Los Angeles šéfdesignér Marc Lichte. Velké kupé s Lichtovým rukopisem určuje nový směr vývoje designu vozů s logem čtyř kruhů.
  • Světová výstavní premiéra na autosalonu v Los Angeles
  • Dvoudveřové kupé ztělesňuje progresivní hodnoty značky Audi
  • Koncept nejsportovnějšího vozu v luxusním segmentu

„Marc Lichte zahájil po svém příchodu k Audi designérskou ofenzivu,“ říká Prof. Dr. Ulrich Hackenberg, člen představenstva zodpovědný za vývoj, který přivedl Lichta do Ingolstadtu v únoru 2014. „Díky své jasné filozofii a přesnému porozumění genům značky Audi vyvinul designérskou strategii, která nám otvírá zcela nové perspektivy. Je progresivní a překypuje emocemi, dokonale vyjadřuje technické kompetence značky, stejně jako její touhu po nejvyšší kvalitě. Audi prologue je jejím prvním představitelem – pro Audi je to ‚signature car‘.“

Samotný Marc Lichte popisuje charakter studie následovně: „Audi je synonymem sportovnosti, lehké konstrukce a trvalého pohonu všech kol quattro. Studií Audi prologue dáváme tomuto know-how novou formu – postavili jsme na kola nejsportovnější vůz v luxusním segmentu. Náš tým se vydal novými cestami jak v oblasti vnějšího designu, tak v interiéru.“

Design vozů Audi bude ještě intenzivněji vyjadřovat progresivní techniku. Dvoudveřové kupé má ladné elegantní tvary se sportovně napjatým nábojem. Tvary a linie jsou nezaměnitelné a přinášejí mnoho nových nápadů. Ve světlém interiéru tvoří tvarové řešení s konceptem zobrazování a ovládání novou jednotu. Celý přední panel přístrojové desky je velkým dotykovým displejem, část ovládání probíhá prostřednictvím nového displeje OLED z organických elektroluminiscenčních diod.

Technika studie kombinuje výkon, komfort a hospodárnost. Jednotka 4.0 TFSI poskytuje nejvyšší výkon 445 kW (605 k) a maximální točivý moment 750 N.m, což v kombinaci s osmistupňovou převodovkou tiptronic umožňuje dvoudveřovému kupé Audi prologue o hmotnosti 1980 kg zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,7 sekundy. K nízké hodnotě průměrné spotřeby paliva 8,6 litru na 100 kilometrů přispívá mimo jiné nová palubní elektrická síť, jejíž část pracuje s napětím 48 V.

Velké kupé s rozvorem 2,94 metru a vnějšími rozměry 5,10 x 1,95 x 1,39 metru je díky dynamickému řízení všech kol, které natáčí zadní kola až o pět stupňů, extrémně obratné a stabilní. S technologií Matrix Laser představuje Audi další inovaci v oblasti osvětlovací techniky. Mohutná 22“ kola mají pneumatiky rozměru 285/30 a jsou vedena lehkými pětiprvkovými závěsy se sportovním adaptivním vzduchovým odpružením. V konstrukci karoserie nalézají uplatnění především hliníkové slitiny a oceli nejvyšších stupňů pevnosti.

 

‹‹ Zpět na Tiskové zprávy