Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Tiskové zprávy

Spolupráce Audi a SLČR 10.12.2014
Audi je od začátku prosince 2014 oficiálním partnerem Svazu lyžařů České republiky (SLČR) a podporuje úspěšné české reprezentanty v různých lyžařských disciplínách. SLČR bude mít po dobu jednoho roku pro své potřeby flotilu 13 vozů Audi s pohonem všech kol quattro®. Značka se čtyřmi kruhy tak významně rozšiřuje své sponzorské aktivity v oblasti zimních sportů na globální i národní úrovni.

„Zima, sníh a led – v těchto podmínkách se Audi cítí jako doma. Zimní sporty jsou proto pro Audi ideálním jevištěm, na němž může efektivně prezentovat svůj Náskok díky technice. Mám velkou radost, že můžeme podporovat nejstarší národní lyžařský svaz na světě a s ním i talentované české reprezentanty. Jsme přesvědčeni o tom, že je vozy Audi v letošní sezoně dovezou k dalším skvělým sportovním úspěchům,“ říká Thomas Otter, vedoucí divize Audi společnosti Porsche Česká republika.

S nově uzavřeným partnerstvím se Svazem lyžařů České republiky se rozrostl počet národních týmů podporovaných značkou Audi na sedmnáct. Audi předalo funkcionářům SLČR a nejlepším českým lyžařům reprezentantům flotilu 13 vozů, v níž jsou zastoupeny modely Audi A5 Sportback, Audi A4 allroad quattro, Audi Q3 a Audi Q5, které disponují suverénním pohonem všech kol quattro® pro snadnou, komfortní a bezpečnou jízdu v nejnáročnějších zimních podmínkách.

Za volanty vozů Audi budou v období následujícího roku usedat mimo jiné sjezdařka Šárka Strachová, běžkařka Eva Vrabcová-Nývltová, skokan na lyžích Roman Koudelka, lyžařský akrobat Marek Skála, sdruženář Miroslav Dvořák a sjezdař Ondřej Bank.

„Jsme nesmírně potěšeni, že jsme získali silného a spolehlivého partnera v podobě značky Audi, která na národní i globální úrovni podporuje zimní sporty nepřetržitě již více než tři desetiletí,“ říká prezident Svazu lyžařů České republiky Lukáš Sobotka. „Pro naše lyžaře je životně důležité, aby se v maximálním komfortu a naprostém bezpečí dostali na místa tréninků a závodů i v těch nejnepříznivějších podmínkách. Vozy Audi s proslulým pohonem všech kol quattro® jsou k tomu nejlepší volbou.“

Partnerství Audi se zimními sporty je ve světě sportu jedinečné. Již více než tři desetiletí spolupracuje Audi s německým lyžařským svazem DSV (Deutscher Skiverband) a od zimní sezony 2002/2003 je značka s logem čtyř kruhů partnerem Mezinárodní lyžařské federace FIS (Fédération Intenationale de Ski). Od prosince 2014 je značkou Audi podporován i Svaz lyžařů České republiky.

Svaz lyžařů České republiky – nejstarší národní lyžařský svaz na světě

Svaz lyžařů ČR (SLČR) je zájmové sdružení občanů České republiky s vlastní právní subjektivitou. Je vrcholnou organizací lyžařského sportu v Česku, která hájí zájmy lyžování a snowboardingu směrem k organizacím v ČR i k Mezinárodní lyžařské federaci (FIS). Je členem ČUS, Českého olympijského výboru a FIS.

Základním posláním SLČR je široká podpora rozvoje lyžování a snowboardingu, lyžařského sportu, vrcholového lyžování a snowboardingu a sportovní reprezentace České republiky. Základem činnosti je aktivní podpora a propagace všech forem lyžování a snowboardingu mládeže a dospělých.

Svaz lyžařů ČR je nejstarším národním lyžařským svazem na světě. V roce 2013 oslavil 110 let od svého vzniku. Byl založen 21.11.1903 v Jablonci nad Jizerou na setkání tří zástupců prvních lyžařských klubů na našem území a byl nazván Svaz lyžařů Království českého.

SLČR má v současné době osm odborných úseků:

Akrobatické lyžování
Alpské disciplíny
Běh na lyžích
Lyžování na trávě
Severská kombinace
Skok na lyžích
Snowboarding
Základní lyžování

SLČR sdružuje více než 20 000 aktivních členů. Počet lyžující veřejnosti přesahuje 2 000 000 osob.
Audi má sport v krvi

Ať v motoristickém sportu, nebo na zasněžených horách, vozy Audi s pohonem všech kol quattro® jezdí na vítězné vlně. Zejména v zimě, na sněhu a ledu, se quattro cítí jako doma. Zimní sporty jsou tak pro značku Audi ideálním jevištěm pro prezentaci sportovního charakteru a dynamiky svých vozů před mezinárodním publikem.

Audi má sport v krvi. V první polovině 80. let dominovaly vozy Audi quattro® světovým soutěžím, jen o několik let později začaly vozy s logem čtyři kruhů a pohonem všech kol quattro® sbírat vavříny v závodech cestovních vozů. Od roku 2000 je Audi s třinácti celkovými triumfy dominující značkou v nejslavnějším vytrvalostním závodě na světě, ve čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans – v posledních třech letech díky kombinaci našich osvědčených technologií quattro®, TDI a e-tron.

Aktivity značky Audi se však neomezují pouze na motoristický sport. Součástí její strategie je také podpora celé řady dalších sportů od fotbalu až po golf v globálním měřítku i na národní a regionální úrovni. Například v České republice pořádá Audi prestižní golfové turnaje nebo podporuje slavné veslařské závody Primátorky. Vzhledem k suverénním vlastnostem pohonu všech kol quattro® i v těch nejnáročnějších podmínkách se hlavní část sponzorských aktivit Audi orientuje především na zimní sporty v čele s lyžařskými disciplínami.

Spojení značky Audi se zimními sporty je ve světě sportu jedinečné. Od roku 1983 je Audi partnerem Německého lyžařského svazu DSV (Deutscher Skiverband) a tato spolupráce byla v říjnu 2013 prodloužena až do sezony 2017/2018. Do roku 2018 je potvrzeno také partnerství s Mezinárodní lyžařskou federací FIS (Fédération Intenationale de Ski), které bylo navázáno v roce 2002. Kromě toho je Audi od letošního roku partnerem 17 národních lyžařských týmů.

Sportovci i trenéři mohou využívat komfortu, bezpečnosti a suverénních jízdních vlastností vozů Audi s pohonem všech kol quattro®. Kromě sponzorství a poskytování vozidel profitují lyžaři také z technického know-how značky Audi při pravidelném tréninku v aerodynamickém tunelu Audi v Ingolstadtu. Skokani na lyžích v něm například simulují delší fáze letu. Díky videozáznamům mohou v klidu odborně analyzovat jednotlivé fáze skoku a optimalizovat držení těla. Zkoušky v aerodynamickém tunelu umožňují volbu nejvhodnějších materiálů.

V rámci partnerství s Mezinárodní lyžařskou federací (Fédération Intenationale de Ski) je Audi dlouholetým hlavním sponzorem Světového poháru v alpském lyžování (Audi FIS Ski Worldcup). Od sezony 2014/2015 podporuje Audi také Světové poháry FIS v běhu na lyžích a ve skoku na lyžích mužů včetně Turné čtyř můstků. Nedávno byla podepsána smlouva o sponzorování Mistrovství světa FIS v letech na lyžích 2016 a 2018 a od října 2011 je Audi hlavním sponzorem Světového poháru ve skicrossu (Audi FIS Ski Cross Worldcup).

V rámci rozšiřování podpory zimních sportů je Audi od sezony 2013/2014 partnerem seriálu Freeride World Tour a hlavním sponzorem Světového poháru severské kombinace. Toto zaměření na rozmanité lyžařské disciplíny symbolizuje výkonnost trvalého pohonu všech kol quattro. V místech konání závodů bývají pro diváky připraveny zkušební jízdy Audi driving experience pod vedením zkušených instruktorů.

Po úspěšném Mistrovství světa v alpském lyžování 2013 ve Schladmingu, jehož organizační výbor měl k dispozici 60 vozidel Audi včetně modelů Q5, Q7 a A8 v dlouhé verzi, převezme Audi roli hlavního sponzora jednoho z největších zimních sportovních podniků také v letech 2015 a 2017, kdy se bude mistrovství světa konat v Beaver Creeku/Vailu (USA), resp. Svatém Mořici (CH).

Jako partner FIS podporuje Audi také Světový den sněhu (World Snow Day), který jen v roce 2013 oslavilo 430 000 účastníků 38 národností. Letos se uskutečnil třetí ročník akcí plných sněhových zážitků pro děti.

Čtyři kruhy v českém sportu

Audi intenzivně podporuje sport také v České republice. V rámci spojení s lyžařským střediskem v Špindlerově Mlýně, který je českým „Home of quattro®“, se letos uskutečnil první ročník jedinečné akce Audi Czech Snow Polo Masters. Během teplejších měsíců se mohou milovníci sportu setkávat s logem čtyř kruhů na golfovém turnaji Audi quattro Cup nebo na břehu Vltavy při veslařských závodech Pražské primátorky.

Audi Czech Snow Polo Masters

Ve Špindlerově Mlýně, českém „Home of quattro®“, se začátkem března 2014 uskutečnil za podpory značky čtyř kruhů historicky první ročník turnaje v pólu na sněhu – Audi Czech Snow Polo Masters. Vítězný pohár si společně s nezapomenutelnými zážitky ze Špindlerova Mlýna odvezl tým Brandeis Clinic.

Dějištěm prvního turnaje v pólu na sněhu v České republice se stal skiareál Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně. Mezi nadšenými diváky, kteří v neopakovatelné atmosféře ušlechtilou podívanou sledovali, byl např. také legendární hokejový brankář a reprezentant českého hokejového týmu Dominik Hašek, jeden z partnerů akce. 

„Spojení značky Audi se zimními radovánkami je, mimo jiné díky naší unikátní technologii quattro, více než přirozené. Bylo mi nesmírným potěšením, že jsem mohl být u toho, když Špindlerův Mlýn hostil za naší podpory první ročník Audi Czech Snow Polo Masters,“ vyjádřil se Thomas Otter, vedoucí divize Audi společnosti Porsche Česká republika. Právě z jeho rukou převzali vítězové první český pohár ve sněžném pólu.   

V turnaji Audi Czech Snow Polo Masters spolu změřily síly týmy Audi, Nespresso a Brandeis Clinic. Zlaté medaile a velký pohár zaslouženě vybojoval tým Brandeis Clinic ve složení Tim Vaux, Tanja Dany a Michal Kaizar. Druhé místo připadlo týmu Nespresso, v jehož barvách do zápasů nastupovala trojice Ameer Jumabhoy, Kateřina Zeka Dombiová a Sabine Schaffer. Bronzovou medaili si ze Špindlerova Mlýna odvezl tým Audi, který reprezentovali hráči Naveed Gill, Birgitte Emborg a Matthew Blaken.

Organizaci turnaje měl na starosti jeden ze zakladatelů póla v České republice Naveed Gill. Roli generálního partnera převzala značka Audi a oficiálním dodavatelem vybavení se stala společnost La Martina.

Pólo (z tibetského pu-lu) je kolektivní jezdecký sport, v němž proti sobě nastupují na venkovním hřišti dva čtyřčlenné týmy jezdců na koních, ve sněžném pólu je to vždy o jednoho jezdce méně. V obou případech je cílem dostat za pomoci hole se zakončením ve tvaru písmene T míček do branky soupeře.

Golfové turnaje Audi quattro Cup

Golfové turnaje Audi quattro Cup se těší velké oblibě ve více než 50 zemích celého světa, od Argentiny, přes Austrálii, Chile, Čínu a Španělsko až po Jižní Afriku a Českou republiku. Z drobného golfového turnaje založeného na dobrém nápadu se během necelého čtvrt století vyvinula nejúspěšnější amatérská série. Desítky tisíc golfistů hrají v bezmála tisíci národních turnajích o účast ve světovém finále. V České republice je turnaj rozdělen do české kvalifikace, moravské kvalifikace a národního finále, které se loni uskutečnilo na oblíbeném hřišti The Old Course v Prosper Golf Resortu v Čeladné a letos v Golf Parku Plzeň v Dýšině.

Golfové turnaje na cestě k zemskému finále se hrají na pozvání regionálních partnerů značky Audi ve dvojicích jako párové čtyřhry. V roce 1991 začal Cup s 51 turnaji v Německu a hned se jich zúčastnilo více než 6000 hráčů. Již o rok později vykročil Audi quattro Cup za hranice. K 70 turnajům v Německu se tehdy připojilo 62 turnajů v sedmi dalších evropských zemích. V roce 1993 se uskutečnilo první světové finále, a to ve Velké Británii. V roce 2002 byla poprvé překročena rekordní hranice 60 000 účastníků z celého světa za rok.

Pražské primátorky – sportovní atmosféra na břehu Vltavy

Audi je jako výrobce prémiových automobilů se sportovní duší již několik let hlavním partnerem prestižních veslařských závodů Pražské primátorky a významně tak přispívá ke skvělé sportovní atmosféře, která každoročně na jeden víkend zaplaví břehy Vltavy. Pražské primátorky jsou pořádány již od roku 1910 pod patronací pražského magistrátu a s výjimkou válečných let 1914 až 1918 se konají nepřetržitě dodnes. Letos v červnu se tedy konal již 101. ročník.

O přestávkách mezi napínavými závody veslařů se mohou diváci v rámci bohatého doprovodného programu přímo v centru Prahy seznámit s ostrými modely značky Audi, včetně vozů s legendárním pohonem všech kol quattro®, které jsou automobilovým ekvivalentem nezastavitelné osmiveslice.

V hlavním závodě tradičních Primátorských osmiveslic mužů poměřují mezi sebou síly posádky z České republiky i zahraničí. Domácí barvy hájí špičkoví čeští veslaři včetně mistrů světa a olympijských medailistů.

Špindlerův Mlýn – Home of quattro®

Špindlerův Mlýn představuje pro Audi v českém prostředí totéž, co Seefeld nebo Saalbach v Alpách. V rámci partnerství s místním skiareálem, trvajícího již od roku 2009, představuje Audi každou zimu ve Špindlerově Mlýně nové modely a ukazuje zájemcům, co pohon všech kol quattro umí na sněhu. I proto se Špindlerův Mlýn pyšní označením „Home of quattro®“.

Ve Špindlerové Mlýně, nejlepším českém horském středisku, čeká na vášnivé lyžaře 25 kilometrů sjezdovek, 5 lanovek, 11 vleků, 3 snowparky a 83 kilometrů běžkařských tras. A protože je Špindlerův Mlýn českým „Home of quattro®“, mají majitelé vozů Audi u Hromovky po dobu zimní sezóny vyhrazená parkovací místa jenom pro sebe. Na stejném parkovišti je také po celý rok nainstalována prosklená expozice, v níž mohou návštěvníci Špindlerova Mlýna obdivovat krásu vozů Audi.

Audi zve milovníky zimních sportů do Špindlerova Mlýna na slavnostní zahájení nové lyžařské sezony. Audi ski opening 2014/2015 se uskuteční tento víkend ve dnech 12. až 14. prosince 2014 ve Skiareálu Špindlerův Mlýn ve Svatém Petru s bohatým doprovodným programem pro malé i velké návštěvníky.

Maraton sportovních a zábavních aktivit bude odstartován již v pátek, přičemž hlavní program akce Audi ski opening 2014/2015 je připraven na sobotu. Návštěvníci se mohou těšit na další ročník populárních závodů pro veřejnost „S ČT Sport na vrchol“ a speciálně pro děti je určeno zábavné odpoledne s ČT Déčko. Sportovní fanoušci se mohou ve „Špindlu“ potkat tváří v tvář se sportovními osobnostmi, sledovat tanec roleb „Käsbohrer Dance“ nebo si užít živého koncertu populární kapely Support Lesbiens, podporované značkou Audi. Na sněhu se představí také české královny krásy a bohatý celodenní program vyvrcholí velkolepým ohňostrojem.

V největším českém lyžařském středisku nemůže chybět samozřejmě ani atraktivní prezentace značky Audi, která jako průkopník pohonu všech kol připravila pro automobilové nadšence mimo jiné zkušební jízdy v náročných zimních podmínkách Audi quattro® Experience, během nichž mohou řidiči důkladně prověřit schopnosti legendárního pohonu všech kol quattro. „Skiareál Špindlerův Mlýn – Home of quattro®“ k tomu nabízí skvělé příležitosti.

Pohon všech kol quattro® se stal na českém trhu skutečným fenoménem, což dokládá výrazně vyšší procento vozů Audi s pohonem všech kol quattro® než v alpských zemích. Pohon všech kol quattro® volí například více než 90 % majitelů oblíbených manažerských vozů Audi A6. Audi jako exkluzivní partner skiareálu ve Špindlerově Mlýně nabídne účastníkům plánovaných akcí kromě testovacích jízd také bohatý doprovodný program s různými soutěžemi a sportovními zážitky.

Značka Audi tradičně podporuje zimní sporty na amatérské i profesionální úrovni. Sportovní duch Audi se projevuje partnerstvím s mnoha předními sportovními týmy, osobnostmi i podporou řady vrcholných sportovních akcí. V rámci těchto aktivit mají mimořádnou prioritu zimní sporty – značka Audi dlouhodobě podporuje řadu světových lyžařů, týmů i sportovních podniků včetně generálního sponzoringu světového poháru FIS v alpských disciplínách a v letošním roce své angažmá rozšířila také o spolupráci se Svazem lyžařů České republiky.

 

 

 

‹‹ Zpět na Tiskové zprávy