Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Tiskové zprávy

První závod „Audi Hvězdička dne“ zná své vítěze 21.01.2015
Praha, 21. ledna 2015 – V pátek 16. ledna bylo odstartováno první základní kolo dětské soutěže „Audi Hvězdička dne“ v rámci projektu České televize „S ČT Sport na vrchol“. První letošní rodinný závod vyhrál Marek Šíbal. Audi zve jako hlavní partner „Audi Hvězdičky dne“ amatérské lyžařské rodiny s dětmi do hlavních českých lyžařských středisek, v nichž se v následujících týdnech uskuteční celkem 8 základních kol. Na jejich vítěze čeká finálový závod ve Špindlerově Mlýně, v „Home of quattro“. Pro vítěze jsou připraveny atraktivní ceny.
  • Audi rozšiřuje podporu českého lyžařského sportu
  • Dětský projekt Hvězdička, podporovaný značkou Audi, začal uplynulý pátek v Peci pod Sněžkou
  • Lyžařská reality show České televize pro celou rodinu

„Možná máte doma ‚Ondru Banka‘ nebo ‚Šárku Strachovou‘, a ani o tom nevíte“ – pod tímto mottem odstartoval v pátek 16. ledna 2015 v Peci pod Sněžkou dětský projekt „Audi Hvězdička dne“, který je součástí pátého ročníku projektu České televize „S ČT Sport na vrchol“. Další základní kola soutěže „Audi Hvězdička dne“, jejímž hlavním partnerem je značka se čtyřmi kruhy ve znaku, se uskuteční postupně každý týden, vždy v pátek a v sobotu, v následujících lyžařských střediscích: Ski Klíny, Dolní Morava, Ski Klínovec, Ski Ještěd, Špindlerův Mlýn, Ski Bílá a Ski Lipno. Finále je naplánováno na sobotu 21. března 2015 ve Špindlerově Mlýně.

„Audi Hvězdička dne“ je součástí lyžařské reality show pro celou rodinu a je určena pro děti do 12 let, které nejsou registrovány v žádném závodním klubu lyžování pod SLČR, ani nemají kód FIS. V pátek se jezdí „Snowkidz rodinný závod v paralelním slalomu“, sobota je vyhrazena pro „Audi Hvězdička dne – závod dětí“. Česká televize natáčí z každého závodního dne televizní pořad o délce 12 až 15 minut, který je vysílán na stanici ČT Sport. Zájemci o účast se mohou hlásit v centrálním registračním místě „S ČT Sport na vrchol“.

Na vítěze obou závodů každého kola čekají diplomy a věcné ceny. Pro všechny účastníky jsou připraveny upomínkové předměty a občerstvení. Vítězové sobotního závodu, vždy nejlepší lyžař a lyžařka z 2. a 3. věkové kategorie (6-8/9-12 let), postoupí do závěrečného finálového závodu ve Špindlerově Mlýně, kde bude o celkové vítězství soupeřit 32 dětí. Kompletní program soutěže Hvězdička zajišťuje čtyřčlenný tým zkušených lyžařských instruktorů.

Prvního rodinného závodu v Peci pod Sněžkou se v pátek 16. 1.2015 zúčastnilo celkem 6 rodinných týmů ve složení rodič a dítě. Po rozcvičce s instruktorem následovaly závody v paralelním slalomu. Zpestřením programu byl štafetový rozstřel po vzájemné remíze. V závěrečném finále se utkal Marek Šíbal se startovním číslem 13 a Honzík Snášel se startovním číslem 16, přičemž „třináctka“ se ukázala být šťastnou, protože patřila suverénnímu vítězi prvního letošního rodinného závodu.

V sobotu 17.1.2015 závodilo v Peci pod Sněžkou celkem 27 dětí ve třech věkových kategoriích. Zkušený trenér celou dobu rozdával cenné rady, jak se dostat co nejrychleji do cíle a zvítězit. Instruktoři také v tomto dni zajistili dětem úvodní zábavnou rozcvičku, a pak dohlíželi na hladký průběh závodu. Děti jezdily opět v paralelní trati, kromě měřené měli k dispozici také tréninkovou. Paralelní postavení trati vzájemně motivovalo děti k ještě lepším výkonům. Každý závodník měl možnost projet měřenou trať celkem třikrát, při závěrečném hodnocení hrál největší roli nejrychlejší čas.

Značka Audi, která je hlavním partnerem dětských závodů „Audi Hvězdička dne“ v letošní lyžařské sezoně, tradičně podporuje zimní sporty na amatérské i profesionální úrovni. Sportovní duch Audi se projevuje dlouhodobým partnerstvím s mnoha světovými lyžaři, týmy i sportovními podniky včetně generálního sponzoringu Světového poháru FIS v alpských disciplínách. Značka Audi v loňském roce rozšířila své angažmá také o spolupráci se Svazem lyžařů České republiky a českou lyžařskou reprezentací. Kromě toho je Audi dlouholetým partnerem skiareálu ve Špindlerově Mlýně, českém „Home of quattro“.

 

‹‹ Zpět na Tiskové zprávy