Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Tiskové zprávy

Audi zakoupilo patenty na palivové články od společnosti Ballard Power Systems 16.02.2015
Praha, 16. února 2015 – Společnost AUDI AG získala od firmy Ballard Power Systems Inc. soubor patentů pro palivové články. Koncern Volkswagen navíc prodloužil svou stávající spolupráci s kanadským specialistou na ekologické energie až do roku 2019.
  • Stávající smlouva o vývoji se společností Ballard prodloužena do roku 2019
  • Šéf vývoje Audi Prof. Dr. Hackenberg: „Patenty bude využívat celý koncern Volkswagen“

Zakoupení patentů dává vývoji pohonu s palivovými články u značek Audi, Volkswagen a v koncernu Volkswagen nové možnosti. Prof. Dr. Ulrich Hackenberg, člen představenstva společnosti AUDI AG, zodpovědný za technický vývoj a v rámci koncernu Volkswagen za směřování vývoje napříč všemi značkami, k tomu říká: „Audi získalo tyto strategicky důležité patenty pro celý koncern a poskytne je k využití všem značkám. Tím jsme si zajistili rozhodující know-how, které bude zdrojem nových podnětů pro další vývoj této techniky.“

Společnost Ballard Power Systems Inc. se sídlem v kanadském Burnaby je jedním z celosvětových lídrů v oblasti techniky palivových článků. Ballard nabízí produkty k ekologické výrobě energie a spolupracuje se společnostmi na vývoji technických řešení v této oblasti.

 

‹‹ Zpět na Tiskové zprávy