Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Tiskové zprávy

Audi sází u asistenčních systémů na navigační mapy s vysokým rozlišením 09.06.2015
Praha, 9. června 2015 – Prémiová značka vyvíjí společně se silnými partnery nové mapové podklady s vysokým rozlišením. Aktuálním příkladem potenciálního využití těchto dat je prediktivní asistent efektivity v novém Audi Q7*, který využívá topografické údaje pro výrazné zvýšení hospodárnosti a komfortu jízdy. Mapy s vysokým rozlišením budou hrát důležitou roli také pro autonomní jízdu.
  • Velmi přesná data zvyšují komfort a snižují spotřebu paliva
  • Prediktivní asistent efektivity v Audi Q7* ušetří až 10 % paliva
  • Šéf vývoje Prof. Dr. Ulrich Hackenberg: „Význam map s vysokým rozlišením dále poroste.“

„Význam trojrozměrných map s vysokým rozlišením v budoucnosti dále poroste,“ říká šéf vývoje Audi Prof. Dr. Ulrich Hackenberg a jako typický příklad využití uvádí autonomní jízdu: „Zde využíváme tato data zejména v situacích, v nichž je rozhodující precizní předvídání – například na kříženích dálnic, rozvětvení dálnic a dálničních sjezdech a nájezdech.“ U různých prototypů pracuje Audi na navigační mapě budoucnosti se strategickými partnery, jako je nizozemský poskytovatel mapových podkladů a navigačních přístrojů TomTom. Progresivní technika nové generace Audi A8* ukáže cestu k autonomní jízdě a využití map s vysokým rozlišením.

Již dnes zákazníci Audi profitují ve velké míře z přesných mapových podkladů. Prediktivní asistent efektivity v novém Q7* používá – i při vypnuté funkci navigace – velmi precizní data o průběhu trasy, která již zahrnují informace o výškovém profilu. Na přání může systém přispívat k úspoře paliva. Cíleně upozorňuje řidiče na situace, v nichž by měl smysluplně snížit rychlost jízdy. Prediktivní asistent efektivity rozpoznává zatáčky, kruhové objezdy a křižovatky, klesání a stoupání, jakož i obce a značky omezující rychlost – v mnoha případech dlouho před tím, než je řidič může spatřit. Při maximálním využití potenciálu tohoto systému lze snížit spotřebu paliva až o deset procent.

 

‹‹ Zpět na Tiskové zprávy