Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Tiskové zprávy

Koncern Audi zveřejnil novou zprávu o korporátní odpovědnosti 10.06.2015
Praha, 10. června 2015 – Koncern Audi zveřejnil novou zprávu o korporátní odpovědnosti. Společnost v ní transparentně informuje o svých cílech, opatřeních a číselných ukazatelích v pěti klíčových oblastech: produkt, životní prostředí, zaměstnanci, společnost a hospodaření. Nové vydání zprávy se zaměřuje na alternativní pohony, digitální síťové propojení a internacionalizaci, což jsou klíčové oblasti budoucího vývoje. Tyto megatrendy podrobně přibližují tři internetové tematické speciály, jejichž součástí jsou multimediální obsahy a rozhovory s odborníky.
  • Pokroky v oblastech ekonomické, ekologické a společenské odpovědnosti
  • Společnost Audi byla v anketě zvolena jako nejlepší v oblasti trvalé udržitelnosti
  • Vize: mobilita s neutrální bilancí emisí CO2

Audi usiluje o uskutečnění své vize mobility s neutrální bilancí emisí CO2 a k dosažení tohoto cíle volí holistický přístup. Audi například snižuje spotřebu paliva svých modelů, uvádí na trh alternativní pohony a zpřístupňuje nové zdroje energie. Středem pozornosti je elektrická energie, zemní plyn a pohon s palivovými články na vodík. Značka se čtyřmi kruhy kromě toho realizuje výzkum v oblasti syntetických paliv bez olefinů a aromatických uhlovodíků, jejichž výroba se obejde bez biomasy. Tato nová paliva umožňují účinnější a čistější spalování s nižšími emisemi. Kromě toho hraje Audi se svými partnery průkopnickou roli v oblasti výzkumu. V březnu se poprvé podařilo vyrobit syntetickou naftu Audi e-diesel, v květnu byla na světě první šarže syntetického benzinu Audi e-benzin a již od roku 2013 je k dispozici Audi e-gas.

Aktivity Audi pro trvale udržitelný rozvoj nesou ovoce a jsou pro veřejnost transparentní – to dokládá první místo v žebříčku Sustainability Image Score (SIS) 2014, který sestavuje společnost Facit Research, která se zabývá průzkumem trhu a poradenstvím. Němečtí spotřebitelé zvolili značku Audi jako nejlepší společnost v oblasti trvalé udržitelnosti. „Nejvyšší umístění je pro nás potvrzením, že jsme na správné cestě. Utváříme individuální mobilitu zodpovědně a zaměřujeme se na budoucnost,“ říká Prof. Dr. Peter F. Tropschuh, vedoucí oddělení korporátní odpovědnosti ve společnosti AUDI AG.

Další oblastí, jíž se Audi intenzivně věnuje, je digitální revoluce, která zvyšuje hospodárnost a bezpečnost automobilové dopravy. Audi v této oblasti zdokonaluje techniku pro autonomní jízdu. V roce 2017 bude první generace systému pro autonomní jízdu uvedena do sériové výroby v Audi A8. V popředí přitom stojí bezpečnost a ochrana soukromí zákazníků.

Značka Audi je v zájmu dlouhodobé ekonomické prosperity přítomna na všech důležitých trzích. Ve druhé polovině roku 2016 zahájí proto provoz nový výrobní závod v mexickém San José Chiapa, v němž bude vyráběn nástupce aktuálního modelu Audi Q5. Audi podporuje místní ekonomiku výstavbou místní dodavatelské sítě. Také v Mexiku realizuje Audi rozmanité iniciativy v oblastech trvalé udržitelnosti a ochrany životního prostředí.

Značka se čtyřmi kruhy pravidelně uskutečňuje analýzy trendů v oblasti trvalé udržitelnosti a vede dialog s partnery z ekonomiky, vědy a nevládních organizací. Zpráva odpovídá směrnicím G4 vydaným iniciativou GRI (Global Reporting Initiative). Koncern Audi se jako aktivní člen dobrovolné iniciativy Global Compact pod záštitou OSN hlásí k deseti principům v oblastech lidských práv, pracovních norem, ochrany životního prostředí a boje proti korupci. Zpráva o korporátní odpovědnosti zahrnuje zprávu o pokroku dosaženém během roku 2014.

Zpráva o korporátní odpovědnosti Audi a tematické speciály jsou k dispozici v německém jazyce na internetové adrese www.audi.de/cr-report (resp. v anglickém jazyce na www.audi.com/cr-report). V roce 2016 budou aktualizovány číselné ukazatele, program korporátní odpovědnosti a zpráva o pokroku v souladu s principy iniciativy Global Compact pod záštitou OSN. Audi zveřejní příští rozsáhlou zprávu o korporátní odpovědnosti v prvním pololetí roku 2017.

 

‹‹ Zpět na Tiskové zprávy