Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Tiskové zprávy

Výhled na sériovou výrobu – Audi e-tron quattro concept na IAA 2015 20.08.2015
Praha, 20.srpna 2015 – Elektrická mobilita je pro Audi potěšením, nikoli kompromisem. Značka se čtyřmi kruhy tuto skutečnost doloží konceptem Audi e-tron quattro concept na mezinárodním autosalonu IAA 2015 ve Frankfurtu nad Mohanem. Sportovní SUV poskytuje výhled na první velkosériově vyráběný elektromobil Audi.
  • Nejnovější technologie akumulátorů a vrcholná aerodynamika zajišťují dojezd více než 500 kilometrů
  • Sportovní SUV s elektrickým pohonem se začne sériově vyrábět v roce 2018

Studie Audi e-tron quattro concept je od základunavržena jako elektromobil a na první pohled dává najevo, že bude ve svém segmentu průkopníkem. V rámci konceptu Audi „Aerosthetics“ kombinuje technická opatření pro snížení aerodynamického odporu vzduchu s kreativními stylistickými řešeními. Pohyblivé aerodynamické prvky na přídi, bocích a zádi vylepšují obtékání vozu vzduchem. Aerodynamicky optimalizovaná spodní část vozu je kompletně zakrytá. S hodnotou součiniteleaerodynamického odporu vzduchu cx = 0,25 stanovuje tento vůz nový rekord v segmentu SUV. To výrazně přispívá k dlouhému dojezdu více než 500 kilometrů.

Koncept je zkonstruován na základě druhé generace modulární platformy pro vozy s motorem uloženým vpředu podélně, která umožňuje použití různých systémů pohonu a rozmanitých uspořádání technických komponentů a interiéru. Svou délkou se řadí mezi modely Audi Q5 a Q7. Audi e-tron quattro concept má velmi dynamický vzhled díky typické karoserii ve stylu SUV v kombinaci s nízkou kabinou, připomínající kupé. V prostorném interiéru naleznou pohodlí čtyři osoby.

Velký lithium-iontový akumulátor je uložen mezi nápravami a pod prostorem pro cestující. Toto umístění přispívá k nízkému těžišti a rovnovážnému rozložení hmotnosti mezi nápravy. V důsledku toho se může tento koncept pochlubit lepší jízdní dynamikou a vyšší úrovní bezpečnosti, než jakou nabízejí ostatní vozidla v tomto segmentu.

V oblasti poháněcího ústrojí využívá Audi své zkušenosti s elektricky poháněným sportovním vozem Audi R8 e-tron. Audi e-tron quattro concept je poháněn třemi elektromotory – jedním na přední nápravě a dvěma na zadní nápravě. Díky tomu se jedná o elektrifikované quattro, čili e-tron quattro, které je hospodárné a zároveň i dynamické.

 

‹‹ Zpět na Tiskové zprávy