Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Tiskové zprávy

Spolupráce Audi a SLČR pokračuje i v nové sezoně 03.11.2015
Audi pokračuje ve spolupráci se Svazem lyžařů České republiky (SLČR) a v podpoře úspěšných českých reprezentantů v různých lyžařských disciplínách. Značka Audi se stala oficiálním partnerem nejstaršího lyžařského svazu na světě v prosinci 2014 a od té doby poskytuje funkcionářům SLČR a nejlepším českým lyžařům flotilu vozů Audi s pohonem všech kol quattro.

„Audi patří již mnoho let mezi největší podporovatele lyžařského sportu na mezinárodní úrovni a spolupráce se Svazem lyžařů České republiky je logickým vyústěním tohoto strategického zaměření, které nám umožňuje prezentovat výhody legandárního pohonu všech kol quattro přímo v prostředí, kde se cítí jako doma. Mám velkou radost, že můžeme podporovat české lyžaře i v nové sezoně,“ říká Tomáš Velek, ředitel divize Audi společnosti Porsche Česká republika.

 

Zimní sezona 2015/16 pod vlajkou Audizačalapro lyžaře 24. října v rakouském Söldenu a v období do března 2016 zahrnuje více než 200 mezinárodních sportovních akcí. Na mnoha z nich bude hájit barvy České republiky a značky Audi osm elitních českých lyžařů, kteří tvoří tzv. Audi Ski Team 2015/16 a v každodenním profesionálním i osobním životě jezdí v automobilech s logem čtyř kruhů a pohonem všech kol quattro.

 

„Je pro nás velkým přínosem, že se můžeme opřít o tak silného a spolehlivého partnera, jakým je značka Audi, která na národní i globální úrovni podporuje zimní sporty nepřetržitě již více než tři desetiletí,“ říká prezident Svazu lyžařů České republiky Lukáš Sobotka.

 

Partnerství Audi se zimními sporty je ve světě sportu jedinečné. Již více než tři desetiletí spolupracuje Audi s německým lyžařským svazem DSV (Deutscher Skiverband) aod zimní sezony 2002/2003 je značka s logem čtyř kruhů partnerem Mezinárodní lyžařské federace FIS (Fédération Intenationale de Ski). Od prosince 2014 je značkou Audi podporován i Svaz lyžařů České republiky.

 

Audi je v sezoně 2015/16 partnerem 16 národních lyžařských federací:v Rakousku, Bulharsku, Kanadě, Finsku, Francii, Německu, Itálii, Koreji, Lichtenštejnsku, Nizozemí, Norsku, České republice, Švédsku, Švýcarsku, Španělsku a USA.

 

Pod vlajkou Audi jsou pořádány napříkladzávody světových pohárů ve skicrossu, alpském lyžování, cross country, severské kombinaci a skocích na lyžích a celá řada dalších akcí na světové úrovni. Audi je hlavním sponzorem seriálu závodu FIS Ski World Cup od roku 2002, přičemž aktuální smlouva platí až do roku 2018. Podobně podporuje Audi mistrovství světa v alpském lyžování (2003 až 2017), závody Hahnenkamm v Kitzbühelu (od roku 2000).

 

Audi v posledních letech výrazně rozšiřuje svou podporu o další lyžařské disciplíny. Od roku 2011 je hlavním sponzorem seriálu závodů Audi FIS Ski Cross World Cup a v prosinci 2013 uzavřela značka se čtyřmi kruhy partnerství s Freeride World Tour. Od sezony 2014/15 se diváci setkávají s logem Audi také při sledování závodů světového poháru a mistrovství světa ve skocích na lyžích, ale v místech konání závodů Turnaje čtyř můstků je Audi přítomno jako partner již od roku 2003. V roce 2014 uzavřelo Audi partnerství se seriálem závodů FIS Cross Country World Cup a od roku 2013 je Audi jednímhlavním sponzorem Světového poháru v severské kombinaci.

 

Svaz lyžařů České republiky – nejstarší národní lyžařský svaz na světě

 

Svaz lyžařů ČR (SLČR) je zájmové sdružení občanů České republiky s vlastní právní subjektivitou. Je vrcholnou organizací lyžařského sportu v Česku, která hájí zájmy lyžování a snowboardingu směrem k organizacím v ČR i k Mezinárodní lyžařské federaci (FIS). Je členem ČUS, Českého olympijského výboru a FIS.

Základním posláním SLČR je široká podpora rozvoje lyžování a snowboardingu, lyžařského sportu, vrcholového lyžování a snowboardingu a sportovní reprezentace České republiky. Základem činnosti je aktivní podpora a propagace všech forem lyžování a snowboardingu mládeže a dospělých.

 

Svaz lyžařů ČR je nejstarším národním lyžařským svazem na světě. V roce 2003 oslavil 100 let od svého vzniku. Byl založen 21.11.1903 v Jablonci nad Jizerou na setkání tří zástupců prvních lyžařských klubů na našem území a byl nazván Svaz lyžařů Království českého.

 

SLČR má v současné době osm odborných úseků:

Akrobatické lyžování
Alpské disciplíny
Běh na lyžích
Lyžování na trávě
Severská kombinace
Skok na lyžích
Snowboarding
Základní lyžování

 

SLČR sdružuje více než 20 000 aktivních členů. Počet lyžující veřejnosti přesahuje 2 000 000 osob.
Audi představuje český Audi Ski Team 2015/16

 

Audi pokračuje v podpoře Svazu lyžařů České republiky i v nadcházející sezoně 2015/16. Nový Audi Ski Team 2015/16 je tvořen osmi elitními lyžaři v České republice, kteří budou v nadcházející lyžařské sezoně společně hájit barvy značky Audi. Automobily s logem čtyř kruhů a pohonem všech kol quattro poskytnou těmto sportovcům maximální podporu v každodenním profesionálním i osobním životě.

 

Audi představuje pro novou lyžařskou sezonu elitní Audi Ski Team 2015/16 ve složení Šárka Strachová (alpské lyžování), Ondřej Bank (alpské lyžování), Tereza Kmochová (alpské lyžování), Andrea Zemanová (skicross), Miroslav Dvořák (severská kombinace), Roman Koudelka (skoky na lyžích), Tomáš Kraus (skicross) a Marek Skála (freeski). Osm špičkových českých lyžařů jezdí v nové sezoně ve vozech Audi s pohonem všech kol quattro.

 

Audi je od začátku prosince 2014 oficiálním partnerem Svazu lyžařů České republiky (SLČR) a Audi Ski Team 2015/16 je dalším krokem v této úspěšné spolupráci. Česká republika je 16. zemí, v níž Audi oficiálně podporuje lyžařskou národní asociaci. Audi dlouhodobě poskytuje podporu lyžařským sportům i v celosvětovém měřítku, o čemž svědčí například prodloužení partnerství Audi s Mezinárodní lyžařskou federací FIS do roku 2018.

 

„Mám nesmírnou radost, že se nám vytvořením Audi Ski Teamu pro sezonu 2015/16 podařilo prohloubit stávající spolupráci s českými lyžaři, kteří mají tak početné zastoupení mezi světovou elitou v mnoha lyžařských disciplínách. Za značku Audi přeji našim lyžařům úspěšný vstup do nové sezony a věřím, že je naše vozy s pohonem všech kol quattro dovezou k novým mezníkům v jejich pozoruhodných sportovních kariérách,“ říká Tomáš Velek, ředitel divize Audi společnosti Porsche Česká republika.

 

V České republice se dlouhodobé podpoře značky Audi těší také skiareál ve Špindlerově Mlýně, který je českým „Home of quattro“ a i v nadcházející sezoně bude hostit celou řadu významných akcí, na nichž Audi nebude chybět. „Jsme hrdí na to, že právě Skiareál Špindlerův Mlýn je ‚Home of quattro®‘.Kvalita a image značky Audi přesně odpovídá tomu, jakou máme představu o špičkovém produktu a moderních službách, které jsou i naším krédem.Z pokračující spolupráce s Audi jsme opravdu nadšeni a jsme rádi, že ji můžeme společně nadále rozvíjet,“ říká Čeněk Jílek, ředitel společnosti Melida a.s., která je provozovatelem místního skiareálu.

 

Vozy Audi pro české lyžaře

 

Členové nového Audi Ski Teamu 2015/16 mají o starost méně. O jejich komfortní a bezpečné cestování až k místům konání tréninků a závodů se i v nejnáročních zimních podmínkách postarají vozy Audi s vyspělým pohonem všech kol quattro. Na jaké vozy Audi vsadili jednotliví čeští reprezentanti v lyžařských disciplínách?

 

Šárka Strachová usedá za volantvozu Audi A6 Avant 3.0 TDI quattro. Velké rodinné kombi s variabilním interiérem patří mezi oblíbené vozy českých manažerů. V modelu Audi A6 Avant se nevšedním způsobem snoubí funkčnost s komfortem, inovativní technikou a progresivním designem. V kombinaci s pohonem všech kol quattro je šestiválcový turbodiesel nabízen ve čtyřech výkonových variantách od 160 kW (218 k) do 240 kW (326 kW), které uspokojí jakékoli požadavky na jízdní dynamiku při průměrné spotřebě, jejíž hodnoty začínají již od pouhých 5,3 l/100 km.

 

Ondřej Bank, Miroslav Dvořák a Marek Skála oceňují na modelu Audi A4 allroad quattro 2.0 TDI clean diesel nejen pozoruhodnou kombinaci výkonu a hospodárnosti, ale i robustní konstrukci s designem ve stylu SUV. Díky zvýšení světlé výšky o 37 mm si A4 allroad quattro snadno poradí i s jízdou mimo zpevněné cesty. Přitom však cestujícím nabízí stejně vysokou úroveň komfortu a bezpečnosti jako výchozí model A4 Avant.

 

Roman Koudelka vsadil na Audi A4 Avant 2.0 TDI quattro, který jej zaujal elegantními liniemi a prostorným interiérem s možností variabilního uspořádání. Díky němu uvnitř vozu snadno přepraví i dlouhé předměty, včetně lyžařského vybavení. Vyspělý vznětový motor vyniká nejen svou vyváženou výkonovou charakteristikou a hospodárností, ale i tichým, kultivovaným chodem, takže je skvělou volbou pro příjemné cestování na dlouhé vzdálenosti. K němu přispívá i dokonale nastavený podvozek, který nabízí jak komfortní odpružení, tak i precizní jízdní vlastnosti a vynikající stabilitu při sportovní jízdě nebo v nepříznivých podmínkách.

 

Lyžařky Tereza Kmochová a Andrea Zemanová nedají dopustit na svá kompaktní SUV Audi Q3 2.0 TDI quattro. Vyšší poloha za volantem umocňuje pocit bezpečí, plynoucí ze snadné ovladatelnosti a příkladné jízdní stability za všech provozních podmínek. S pohonem všech kol quattro si Q3 snadno poradí se všemi zimními nástrahami i ve vysokohorských oblastech. O bezpečnost se stará také celá řada moderních asistenčních systémů, která navíc ještě více usnadňuje a zpříjemňuje řízení.

 

Tomáš Kraus se nechal přesvědčit přednostmi modelu Audi Q5 2.0 TDI quattro clean diesel. Progresivní SUV zanechává na první pohled sympatický dojem, který nevyprchá ani po usednutí do prostorného interiéru, jehož příjemná atmosféra je definována přehledným designem a ušlechtilými materiály s dokonalým zpracováním. Progresivní styl doplňuje nejmodernější technika, která zaručuje nejvyšší úroveň komfort a bezpečnosti.

 

 

Audi a sport patří k sobě

 

Ať v motoristickém sportu, nebo na zasněžených horách, vozy Audi s pohonem všech kol quattro jezdí na vítězné vlně. Zejména v zimě, na sněhu a ledu, se quattro cítí jako doma. Zimní sporty jsou tak pro značku Audi ideálním jevištěm pro prezentaci sportovního charakteru a dynamiky svých vozů před mezinárodním publikem.

 

Audi má sport v krvi. V první polovině 80. let dominovaly vozy Audi quattro světovým soutěžím, jen o několik let později začaly vozy s logem čtyři kruhů a pohonem všech kol quattro sbírat vavříny v závodech cestovních vozů. Od roku 2000 je Audi s třinácti celkovými triumfy dominující značkou v nejslavnějším vytrvalostním závodě na světě, ve čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans – v posledních letech díky kombinaci osvědčených technologií quattro, TDI a e-tron.

 

Aktivity značky Audi se však neomezují pouze na motoristický sport. Součástí její strategie je také podpora celé řady dalších sportů od fotbalu až po golf v globálním měřítku i na národní a regionální úrovni. Například v České republice pořádá Audi prestižní golfové turnaje nebo podporuje slavné veslařské závody Primátorky. Vzhledem k suverénním vlastnostem pohonu všech kol quattro i v těch nejnáročnějších podmínkách se hlavní část sponzorských aktivit Audi orientuje především na zimní sporty v čele s lyžařskými disciplínami.

 

Spojení značky Audi se zimními sporty je ve světě sportu jedinečné. Od roku 1983 je Audi partnerem Německého lyžařského svazu DSV (Deutscher Skiverband) a tato spolupráce byla v říjnu 2013 prodlouženaaž do sezony 2017/2018. Do roku 2018 je potvrzeno také partnerství s Mezinárodní lyžařskou federací FIS (Fédération Intenationale de Ski), které bylo navázáno v roce 2002. Kromě toho je Audi partnerem 16 národních lyžařských týmů.

 

Sportovci i trenéři mohou využívat komfortu, bezpečnosti a suverénních jízdních vlastností vozů Audi s pohonem všech kol quattro. Kromě sponzorství a poskytování vozidel profitují lyžaři také z technického know-how značky Audi při pravidelném tréninku v aerodynamickém tunelu Audi v Ingolstadtu. Skokani na lyžích v něm například simulují delší fáze letu.Díky videozáznamům mohou v klidu odborně analyzovat jednotlivé fáze skoku aoptimalizovat držení těla. Zkoušky v aerodynamickém tunelu umožňují volbu nejvhodnějších materiálů.

 

V rámci partnerství s Mezinárodní lyžařskou federací (Fédération Intenationale de Ski) je Audi dlouholetým hlavním sponzorem Světového poháru v alpském lyžování (Audi FIS Ski Worldcup). Od sezony 2014/2015 podporuje Audi také Světové poháry FIS v běhu na lyžích a ve skoku na lyžích mužů včetně Turné čtyř můstků. Také byla podepsána smlouva o sponzorování Mistrovství světa FIS v letech na lyžích 2016 a 2018 aod října 2011 je Audi hlavním sponzorem Světového poháru ve skicrossu (Audi FIS Ski Cross Worldcup).

 

V rámci rozšiřování podpory zimních sportů je Audi od sezony 2013/2014 partnerem seriálu Freeride World Tour a hlavním sponzoremSvětového poháru severské kombinace. Toto zaměření na rozmanité lyžařské disciplíny symbolizuje výkonnost trvalého pohonu všech kol quattro. V místech konání závodů bývají pro diváky připraveny zkušební jízdy Audi driving experience pod vedením zkušených instruktorů.

 

Po úspěšném Mistrovství světa v alpském lyžování 2013 ve Schladmingu a Mistrovství světa v alpském lyžování 2015 v amerických zimních střediscích Vail a Beaver Creek, jejichž organizační výbory měly k dispozici několik desítek vozidel Audi včetně modelů Q5, Q7 a A8 v dlouhé verzi, převezme Audi roli hlavního sponzora jednoho z největších zimních sportovních podniků i v roce 2017, kdy se bude mistrovství světa konat veSvatém Mořici (CH).

 

Jako partner FIS podporuje Audi také Světový den sněhu (World Snow Day), který jen v roce 2015 oslavilo 600 000 účastníků 645 akcí v 45zemích. V letošní sezoně se uskuteční šestý ročníktéto akce plné sněhových zážitků pro děti ve věku od 4 do 14 let 17. ledna 2016.
Čtyři kruhy v českém sportu

 

Audi intenzivně podporuje sport také v České republice. Během teplejších měsíců se mohou milovníci sportu setkávat s logem čtyř kruhů na golfovém turnaji Audi quattro Cup nebo na břehu Vltavy při veslařských závodech Pražské primátorky.

 

Golfové turnaje Audi quattro Cup

 

Golfové turnaje Audi quattro Cup se těší velké oblibě ve více než 50 zemích celého světa,od Argentiny, přes Austrálii, Chile, Čínu a Španělsko až po Jižní Afriku a Českou republiku. Z drobného golfového turnaje založeného na dobrém nápadu se během necelého čtvrt století vyvinula nejúspěšnější amatérská série. Desítky tisíc golfistů hrají v bezmála tisíci národních turnajích o účast ve světovém finále.  V České republice se národní finále letos uskutečnilo na hřišti Loreta Golf Club Pyšely.

 

Golfové turnaje na cestě k zemskému finále se hrají na pozvání regionálních partnerů značky Audi ve dvojicích jako párové čtyřhry. V roce 1991 začal Cup s 51 turnaji v Německu a hned se jich zúčastnilo více než 6000 hráčů. Již o rok později vykročil Audi quattro Cup za hranice. K 70 turnajům v Německu se tehdy připojilo 62 turnajů v sedmi dalších evropských zemích. V roce 1993 se uskutečnilo první světové finále, a to ve Velké Británii. V roce 2002 byla poprvé překročena rekordní hranice 60 000 účastníků z celého světa za rok a v letošním roce se v rámci Audi quattro Cupu uskutečnilo 750 turnajů v 55 zemích, kde své golfové umění předvedlo 100 000 hráčů.

 

Pražské primátorky – sportovní atmosféra na běhu Vltavy

 

Audi je jako výrobce prémiových automobilů se sportovní duší již několik let hlavním partnerem prestižních veslařských závodů Pražské primátorky a významně tak přispívá ke skvělé sportovní atmosféře, která každoročně na jeden víkend zaplaví břehy Vltavy. Pražské primátorky jsou pořádány již od roku 1910 pod patronací pražského magistrátu a s výjimkou válečných let 1914 až 1918 se konají nepřetržitě dodnes. Letos v červnu se tedy konal již 102. ročník.

 

O přestávkách mezi napínavými závody veslařů se mohou diváci v rámci bohatého doprovodného programu přímo v centru Prahy seznámit s ostrými modely značky Audi, včetně vozů s legendárním pohonem všech kol quattro, které jsou automobilovým ekvivalentem nezastavitelné osmiveslice.

 

V hlavním závodě tradičních Primátorských osmiveslic mužů poměřují mezi sebou síly posádky z České republiky i zahraničí. Domácí barvy hájí špičkoví čeští veslaři včetně mistrů světa a olympijských medailistů.
Špindlerův Mlýn – Home of quattro

 

Špindlerův Mlýn představuje pro Audi v českém prostředí totéž, co Seefeld nebo Saalbach v Alpách. V rámci partnerství s místním skiareálem, trvajícího již od roku 2009, představuje Audi každou zimu ve Špindlerově Mlýně nové modely a ukazuje zájemcům, co pohon všech kol quattro umí na sněhu. I proto se Špindlerův Mlýn pyšní označením „Home of quattro“.

 

Ve Špindlerové Mlýně, elitnímčeském horském středisku, čeká na vášnivé lyžaře 25 kilometrů sjezdovek, 5 lanovek, 11 vleků, 3 snowparky a 83 kilometrů běžkařských tras.A protože je Špindlerův Mlýn českým „Home of quattro“, mají majitelé vozů Audi u Hromovky po dobu zimní sezóny vyhrazená parkovací místa jenom pro sebe.Na stejném parkovišti je také po celý rok nainstalována prosklená expozice, v níž mohou návštěvníci Špindlerova Mlýna obdivovat krásu vozů Audi.

 

V největším českém lyžařském středisku nemůže chybět samozřejmě ani atraktivní prezentace značky Audi, která jako průkopník pohonu všech kol připravila pro automobilové nadšence mimo jiné zkušební jízdy v náročných zimních podmínkách Audi quattro Experience, během nichž mohou řidiči důkladně prověřit schopnosti legendárního pohonu všech kol quattro. „Skiareál Špindlerův Mlýn – Home of quattro“ k tomu nabízí skvělé příležitosti.

 

Pohon všech kol quattro se stal na českém trhu skutečným fenoménem, což dokládá výrazně vyšší procento vozů Audi s pohonem všech kol quattro než v alpských zemích. Pohon všech kol quattro volí například více než 90 % majitelů oblíbených manažerských vozů Audi A6. Audi jako exkluzivní partner skiareálu ve Špindlerově Mlýně nabídne účastníkům plánovaných akcí kromě testovacích jízd také bohatý doprovodný program s různými soutěžemi a sportovními zážitky.

 

Značka Audi tradičně podporuje zimní sporty na amatérské i profesionální úrovni. Sportovní duch Audi se projevuje partnerstvím s mnoha předními sportovními týmy, osobnostmi i podporou řady vrcholných sportovních akcí. V rámci těchto aktivit mají mimořádnou prioritu zimní sporty – značka Audi dlouhodobě podporuje řadu světových lyžařů, týmů i sportovních podniků včetně generálního sponzoringu světového poháru FIS v alpských disciplínách a spolupráce se Svazem lyžařů České republiky.

 

 

Členové Audi Ski Teamu 2015/16

 

ŠÁRKA STRACHOVÁ – ALPSKÉ DISCIPLÍNY

 

Datum a místo narození: 11.2.1985, Benecko

Klub: VO2max SPORT

Trenér: Klaus Mayrhofer

Kondiční trenér: Tomáš Jánsky

Servisman: Gerald Stöcker

Fyzioterapeutka: Vendula Hrubšová

Vybavení: Fisher, Scott, Komperdell, Ortema, Don Quiet, Level

Osobní sponzoři: Česká sportovní, Milka, Scott, Linde, Made, CSMV

Web: www.sarkastrachova.com; www.facebook.com/sarkastrachovaofficial

 

NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCHY

Olympijské hry

2014: Soči (Rusko), superkombinace 9., slalom 10.

2010: Vancouver (Kanada), slalom 3., superkombinace 7.

2006: Turín (Itálie), slalom 13., kombinace 19.

 

Mistrovství světa

2015: Beaver Creek/Vail (USA), slalom 3.

2013: Schladming (Rakousko), slalom 8.

2011: Garmisch-Partenkirchen (Německo), slalom 12.

2009: Val d´Isere (Francie), slalom 2., superkombinace 11., Super G 15., obří slalom 16.

2007: Are (Švédsko), slalom 1., superkombinace 4., obří slalom 12.

2005: Santa Caterina (Itálie), kombinace 5., obří slalom 10.

 

Světový pohár

2015:Aare (Švédsko), slalom 3.

2015: Maribor (Slovinsko), slalom 3.

2014: Küthai (Rakousko), slalom 2.

2014: Aspen (USA), slalom 6.

2014: Levi (Finsko), slalom 7.

2014: Lenzerheide (Švýcarsko), slalom 7.

2014: Aare (Švédsko), slalom 6.

2014: Kranjska Gora (Slovinsko), slalom 9.

2013: Flachau (Rakousko), slalom 8.

2011: Arber-Zwiesel (Německo), slalom 5.

2010: Semmering (Rakousko), slalom 10.

2010: Courchevel (Francie), slalom 10.

2009: Aspen (USA), slalom 1.

2008: Aspen (USA), slalom 1.

 

CHARAKTERISTIKA

Výjimečná postava sjezdového lyžování, držitelka kompletní sady medailí ve slalomu z mistrovství světa a majitelka bronzové olympijské medaile z Vancouveru. Připravuje se pod vedením Rakušana Mayrhofera. Psychicky odolná závodnice, která se dokáže koncentrovat na nejvýznamnější podniky. Je perfekcionistka, jezdí s vybroušenou technikou. V létě 2012 podstoupila neurochirurgickou operaci mozku, v následující sezóně se dokázala vrátit mezi světovou elitu 8. místem na mistrovství světa. V létě 2014 zařadila do přípravy thajský box a v minulé sezoně dosáhla řady skvělých výsledků – kromě bronzové medaile z MS se umístila celkově na čtvrtém místě v hodnocení slalomu ve Světovém poháru. Aktivně jezdí na vlastním koni Douglasovi. Šárka Strachová je zároveň autorkou projektu Centrum fyzioterapie a tréninků VO2max.

 

ZÁJMY

Jízda na koni, tanec, jin jóga.

 

MOTTO

Důležitá je cesta, ne její cíl.

 

 

ONDŘEJ BANK – ALPSKÉ DISCIPLÍNY

 

Datum a místo narození: 27.10.1980, Zábřeh na Moravě

Klub: Dukla Liberec/Ski klub Šumperk

Osobní trenér: Tomáš Bank

Kondiční trenér: Josef Andrle

Servismani: Robin Kasper, Slavo Mulej

Manažer: Martin Hájek

Fyzioterapeuti: Tomáš Kuchař, Jan Pernica, Sylvie Súrová, Tereza Graciasová

Vybavení: lyže - Nordica; vázání - Nordica; boty - Nordica; hole - Leki; rukavice - Leki; chrániče - Vagus; helma - Vagus; brýle - Vagus; oblečení - Don Quiet, O´Style

Osobní sponzoři: Engine, Ridera, LeasePlan, Hervis, Den Braven, Agel, Vagus, Audi, Leki, Nordica, UFOOD

Web: www.bevagus.com

 

NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCHY

Olympijské hry

2014: Soči (Rusko), obří slalom 5., superkombinace 7., Super G 9., sjezd 20.

2010: Vancouver (Kanada), superkombinace 7., slalom 7., obří slalom 17., sjezd 30.

2006: Turín (Itálie), kombinace 6., obří slalom 16.

 

Mistrovství světa

2015: Beaver Creek (USA), sjezd 7.

2013: Schladming (Rakousko), superkombinace 11., sjezd 27.

2011: Garmisch-Partenkirchen (Německo), superkombinace 5., super G 17., obří slalom 19., sjezd 21.

2007: Are (Švédsko), superkombinace 10., obří slalom 17.

2005: Bormio (Itálie), kombinace 16., obří slalom 24., Super G 26.

2003: St. Moritz (Švýcarsko), kombinace 16.

2001: St. Anton (Rakouko), kombinace 6., obří slalom 26.

 

Světový pohár

2015: Kitzbühel (Rakousko), superkombinace 3.

2015: Wengen (Švýcarsko), superkombinace 8., sjezd 9.

2014: Wengen (Švýcarsko), superkombinace 16.

2014: Adelboden (Švýcarsko), obří slalom 27.

2013: Beaver Creek (USA), obří slalom 25., sjezd 30.

2011: Kvitjell (Norsko), sjezd 17., 24.

2011: Bansko (Bulharsko), superkombinace 6.

2011: Chamonix (Francie), superkombinace 6. 

2011: Adelboden (Švýcarsko), obří slalom 17.

2010: Alta Badia (Itálie), obří slalom 5.

2010: Kitzbühel (Rakousko), kombinace 8.

2007: Beaver Creek (USA), superkombinace 3.

 

CHARAKTERISTIKA

Čím je starší, tím je lepší. Po 6. místě v olympijské kombinaci v Turíně 2006 dal o sobě celému lyžařskému světu pořádně vědět v sezóně 2007/08, když se v superkombinaci v Beaver Creeku jako první sjezdař v historii samostatné ČR dostal na stupně vítězů. Pak se však zranil po krkolomném pádu při tréninku sjezdu v Kitzbühelu a komplikovaná zlomenina ho připravila o jeden a půl závodní sezony. V té následující však oslavil univerzální jezdec velkolepý návrat. A pokračoval dál ? bodoval ve všech disciplínách ve Světovém poháru, obsadil páté místo na mistrovství světa v kombinaci a doma se stal Králem bílé stopy. V létě ho však zastavil podivný virus. Na sjezdovky se sice vrátil, ale vyčerpán ukončil předčasně sezonu. Na prahu té další si v Chile při srážce s brankou zlomil čelist, vrátil se, zajel solidně mistrovství světa, ale po něm - opět zraněný - znovu předčasně ukončil sezonu. V létě se hodně věnoval rychlostním disciplínám, což zužitkoval na olympiádě v ruském Soči, kde dojel nejprve 20. ve sjezdu a poté přidal ještě dva fantastické výsledky v podobě 7. příčky ze superkombinace a 5. z obřího slalomu. V únoru 2015 na mistrovství světa, kde vybojoval ve sjezdu skvělé 7. místo, přišlo další vážné zranění, ale Ondřej Bank se opět postavil na nohy a v sezoně 2015/16, která má být na 99 procent jeho poslední, se bude soustředit na sjezd a chce uspět ve Wengenu a Kitzbühelu.

 

ZÁJMY

Golf, skydiving.

 

MOTTO

Vagus forever.

 

 

MAREK SKÁLA – AKROBATICKÉ LYŽOVÁNÍ

 

Datum a místo narození: 25.10.1989, Praha

Klub: Klub freestylového lyžování Most

Sponzoři: Audi, Big Shock energy, Quiksilver, Dakine

Web: http://instagram.com/marek_skala

 

NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCHY

Olympijské hry

2014: Soči (Rusko), slopestyle 26.

 

Mistrovství světa

2015: Kreischberg (Rakousko), slopestyle 41.

2013: Voss (Norsko), slopestyle 50.

 

Světový pohár

2013: Sierra Nevada (Španělsko), slopestyle 14.

2012: Ushuaia (Argentina), slopestyle 13.

 

 

 

Evropský pohár

 

2015: Seiser Alm (Itálie), slopestyle 3.

2014: Mayrhofen (Rakousko), slopestyle 5.

2012: Brand (Rakousko), slopestyle 2x 11.

 

CHARAKTERISTIKA

„Snažím se jít si za tím, co chci,“ říká o sobě čestvě šestatadvacetiletý new style jezdec z Prahy, který dlouhodobě patří mezi nejlepší české freestylisty. Stal se prvním českým závodníkem, který reprezentoval Česko na olympiádě v disciplíně slopestyle.

 

ZÁJMY

Sporty, ženy, příroda.

 

MOTTO

Žijeme jen jednou.

 

 

MIROSLAV DVOŘÁK – SEVERSKÁ KOMBINACE

 

Datum a místo narození: 3.3.1987, Liberec

Klub: Dukla Liberec

Vybavení: Fischer, Exel, Alpina, Hop, Uvex, Atex, O´style, S´Cool

Osobní sponzor: Exel

 

NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCHY

Olympijské hry

2014: Soči (Rusko), Gundersen HS 140/10 km 11.

2010: Vancouver (Kanada), Gundersen HS 140/10 km 28.

 

Mistrovství světa

2015: Falun (Švédsko), 17.

2013: Val di Fiemme (Itálie),20., týmový sprin 8.

2011: Oslo (Norsko), Gundersen HS 134/10 km 20., Gundersen HS 106/10 km 23.

2009: Liberec (Česko), hromadný start HS 100/10 km 16., Gundersen  HS 134/10 km 20., týmový závod HS 134/4x5 km 6.

2007: Sapporo (Japonsko), sprint HS 134/5 km 24.

 

 

Světový pohár

2014: Ruka (Finsko), HS 142/10 km 3.

2014: Čajkovskij (Rusko), HS 106/10 km 3. (2x)

2013: Almaty (Kazachstán), Gundersen HS 140/10 km 3.

2013: Schonach (Německo), Gundersen HS 106/10 km 4.

 

CHARAKTERISTIKA

V posledních pěti letech je Miroslav Dvořák nejúspěšnějším českým reprezentantem ve Světovém poháru. V sezóně 2011/2012 potvrdil své kvality dvěma třetími příčkami v ruském středisku Čajkovskij, v olympijské zimě přidal cenné třetí místo z kazašského Almaty a dokonce bojoval o celkové umístění v elitní desítce. Na olympiádě v ruském Soči navíc zaznamenal nejlepší výsledek pod pěti kruhy, když v individuálním závodě se skokem na velkém můstku skončil jedenáctý. Do minulé sezóny vstoupil pod vedením nového reprezentačního trenéra Vladislava Rygla ml. vynikajícím třetím místem v úvodním podniku Světového poháru ve finské Ruce. O začátek nadcházející sezony bohužel přijde kvůli mononukleóze.

 

ZÁJMY

Horské kolo, hudba.

 

MOTTO

Dokud se nenaučíš lítat, musíš v tom umět chodit.

 

 

ROMAN KOUDELKA – SKOKY NA LYŽÍCH

 

Datum a místo narození: 9.7.1989, Turnov

Klub: LSK Lomnice nad Popelkou

Trenér:Richard Schallert

Vybavení:brýle – Casco; helma – Casco; lyže - Fischer

Osobní sponzoři: Wüstenrot, Sport Invest

 

NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCHY

Olympijské hry

2014: Soči (Rusko), HS 106: 16.; HS 140: 19.

2010: Vancouver (Kanada), HS 106: 12.; HS 140: 23.

 

Mistrovství světa

2015: Falun (Švédsko), HS 100: 4., HS 134: 8.

2013: Val di Fiemme (Itálie), HS 106: 29.; HS 134: 30.

2011: Oslo (Norsko), HS 134: 22.

2009: Liberec (Česko), HS 134: 9.; HS 100: 9.

2007: Sapporo (Japonsko), HS 134: 25.; HS 100: 25.

 

Mistrovství světa v letech na lyžích

2014: Harrachov (Česko), HS 205: 6.

2012: Vikersund (Norsko), HS 225: 11.

 

Světový pohár

2015: Sapporo (Japonsko), HS 134: 1.

2014: Engelberg (Švýcarsko), HS: 1.

2014: Lillehammer (Norsko), HS: 1.

2014: Klingenthal (Německo), HS 140: 1.

2014: Ruka (Finsko), HS 142: 6.

2014: Oslo (Norsko), HS 134: 7.

2014: Trondheim (Norsko), HS 138: 4.

2013: Lahti (Finsko), Týmy HS 130: 7.

2012: Trondheim (Norsko), HS 131: 5.

2012: Willingen (Německo), HS 145: 2.

2011: Harrachov (Česko), HS 205: 3.

 

Grand Prix

2014: Klingenthal (Německo), HS 140: 2.

2014: Hinzenbach (Rakousko), HS 94: 1.

2014: Wisla (Polsko), Týmy HS 134: 2.

2013: Wisla (Polsko), HS 134: 3.

 

Osobní rekord

226,5 m, Vikersund (Norsko)

 

CHARAKTERISTIKA

Talentovaný závodník z Lomnice nad Popelkou vstoupil v loňské sezoněmezi světovou skokanskou špičku. Po prvním a druhém místě v závěru letní Grand Prix ohromil skokanský svět, když suverénně ovládl úvodní individuální závod Světového poháru v Klingenthalu a skvělých výsledků dosahoval i v dalších závodech. Jen konec sezony se mu nevydařil úplně podle představ. Skokanské boty obul ještě dříve, než se naučil číst a psát, již od mládí ho vedl zkušený trenér Zdeněk Remsa. Roman je cílevědomý a pracovitý. V předloňské sezóně se potýkal se zdravotními problémy, ale nyní už je naprosto v pořádku a do skákání má větší chuť než kdy dřív.

 

ZÁJMY

Golf.

 

 

TOMÁŠ KRAUS – SKICROSS

 

Datum a místo narození: 3.3.1974, Děčín

Klub: Český skikrosový klub

Vybavení: Salomon, Oakley, Swix

Osobní sponzoři: Red Bull, Wüstenrot, Salomon, Swix

 

NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCHY

Olympijské hry

2014: Soči (Rusko), 18.

2010: Vancouver (Kanada), 11.

 

Mistrovství světa

2011: Deer Valley (USA), 4.

2007: Madonna di Campiglio (Itálie), 1.

2005: Ruka (Finsko), 1.

 

Světový pohár

Vítěz 15jednotlivých závodů Světového poháru

Celkem 4xcelkový vítěz Světového poháru (2005, 2006, 2008, 2009)

 

CHARAKTERISTIKA

Jedenačtyřicetiletý dvojnásobný mistr světa ve skicrossu z let 2005 a 2007 si při pádu v letošním únorovém závodu Světového poháru v Arose zlomil stehenní kost. Pro mnohé by to byl důvod pověsit už lyže na hřebík, ale vášnivý lyžař z Děčína a čtyřnásobný celkový vítěz Světového poháru to navzdory komplikacím při rekonvalescenci nevzdal a nyní jej čekáalespoň několik dalšíchzávodů na nejvyšší úrovni v rámci rozlučkové sezony, během níž bude také plnit roli manažera olympijské vítězky ve snowboardcrossu Evy Samkové.

 

ZÁJMY

Fotografování, mechanika.

 

 

TEREZA KMOCHOVÁ – ALPSKÉ DISCIPLÍNY

 

Datum a místo narození: 26.9.1990, Praha

Klub: Ski Klub Harrachov

Trenérka:Kateřina Prokšová

Osobní sponzoři: Adastra, Audi, Leki, Widex, BPM Sport

 

NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCHY

Deaflympiáda

2015: Magnitogorsk (Rusko), 1. místo (sjezd), 1. místo (superkombinace),

1. místo (superobří slalom), 1. místo (obří slalom), 1. místo (slalom)

2007: Salt Lake City (USA), 5 medailí, z toho 2 zlaté

 

Mistrovství světa neslyšících v alpských disciplínách

2013: Nesselwang (Německo), 1. místo (sjezd), 1. místo (superkombinace),

1. místo (superobří slalom), 1. místo (obří slalom), 1. místo (slalom)

 

CHARAKTERISTIKA

Jak je pro závodní lyžaře typické, stála Tereza Kmochová, aktuálně nejlepší lyžařka na světě s poruchou sluchu, na lyžích skoro dřív, než se naučila chodit, a za velké podpory celé rodiny závodí od svých pěti let. Navzdory vrozené poruše sluchu soupeří nadějný talent českého lyžování normálně se slyšícími lyžaři na nejvyšší úrovni (Světový pohár) a zároveň se účastní také závodů pro sluchově postižené sportovce – z letošní deaflympiády v Rusku pro sluchově postižené sportovce si přivezla pět zlatých medailí! Pětadvacetiletá lyžařka studuje molekulární biologii na Univerzitě Karlově.

 

ZÁJMY

Lyžování, četba, počítač, sporty – tenis, kolo, námořní jachting, párty, cestování a odpočinek v poloze ležící, pes Berta.

 

 

ANDREA ZEMANOVÁ – SKICROSS

 

Datum a místo narození: 17.1.1993, Vrchlabí

Klub: Dukla Liberec

Osobní trenér:Luděk Strejček

Vybavení:Blizzard, Tecnica, Leki, Shred

Osobní sponzoři: Dukla Liberec, Audi, Radka Pardubice, Talent team-ČEZ, Královéhradecký kraj, Město Špindlerův Mlýn

 

NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCHY

Olympijské hry

2014: Soči (Rusko), 21.

 

Mistrovství světa

2015: Kreischberg (Rakousko), 14.

 

Mistrovství světa juniorů

2014: Valmalenco (Itálie), 4.

 

Světový pohár

2015: Aare (Švédsko), 2. a 6. místo

2015: Tegernsee (Německo), 9. místo

 

CHARAKTERISTIKA

Andrea Zemanová se narodila do rodiny bývalého úspěšného českého sjezdaře Bohumíra Zemana, který reprezentoval na olympijských hrách 1976 v Innsbrucku a 1980 v Lake Placid. Po svém otci zdědila nevšední talent a především lásku k lyžování. Ze sjezdového lyžování přešla ke skicrossu, kde dosahuje rovněž výborných výsledků. Za volantem si ráda užívá rychlosti v kombinaci s pocitem bezpečí a na první místo ve svém životě klade zdraví, rodinu a lyžování. V sezoně 2015/16 by se ráda dostala do první desítky ve Světovém poháru.

 

ZÁJMY

Tenis.

 

‹‹ Zpět na Tiskové zprávy