Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Tiskové zprávy

Audi investuje do budoucnosti 06.01.2016
Praha, 4.ledna 2016 – Audi nastaví v roce 2016 výhybky pro budoucí růst. V novém obchodním roce bude společnost Audi pokračovat v intenzivních investicích. Při další optimalizaci procesů a nákladů mají plánované věcné investice dosáhnout výše více než 3 miliardy EUR a podpořit tak úspěšný vývoj značky Audi. Polovina plánovaných investic se týká německých výrobních závodů v Ingolstadtu a Neckarsulmu. Audi bude navíc i v roce 2016 přijímat odborníky na budoucí technologie.
  • Věcné investice ve výši více než 3 miliardy EUR v roce 2016
  • Šéf Audi Rupert Stadler: „Intenzivně investujeme do budoucích technologií, abychom posílili své silné postavení“
  • Axel Strotbek, člen představenstva zodpovědný za finance a organizaci: „Další optimalizací nákladů získáme finanční rezervy“
  • Thomas Sigi, člen představenstva Audi zodpovědný za personalistiku: „Hledáme odborníky v oblastech důležitých pro budoucnost“

Společnost Audi hodlá pokračovat v realizaci své růstové strategie schváleným investičním programem pro rok 2016. „Intenzivně investujeme do budoucích technologií, abychom posílili silné postavení naší značky,“ zdůrazňuje šéf Audi Rupert Stadler. Výrobce prémiových automobilů chce navíc v roce 2016 vstoupit do nového tržního segmentu s novým modelem Audi Q2.

Audi kromě toho v novém roce představí nástupce modelu Audi Q5, a začne tak psát novou kapitolu úspěšného příběhu svých SUV. „Našimi investicemi samozřejmě cíleně sázíme také na alternativní pohony,“ říká Stadler. V roce 2018 přijde na trh první velkosériově vyráběný elektromobil značky se čtyřmi kruhy na základě studie Audi e-tron quattro concept. Do roku 2020 chce Audi rozšířit svou modelovou paletu na 60 různých automobilů.

Zatímco Audi vědomě investuje do nových modelů a technologií a do rozšiřování celosvětové výrobní sítě, spatřuje Axel Strotbek, člen představenstva zodpovědný za finance, také potenciál pro neustálé vylepšování nákladů. „Aktuálním investičním programem chceme samozřejmě posílit silné postavení naší značky, zároveň však také chceme získat rezervy další optimalizací procesů a nákladů.“ Podle Strotbeka nebude společnost šetřit na úkor své budoucnosti, ale každá investice bude důkladně přezkoumána. Proto představenstvo rozhodlo například o posunutí termínu výstavby nového aerodynamického tunelu o jeden rok.

Audi pokračuje v intenzivním vývoji v oblasti digitalizace. Společnost získala začátkem prosince třetinový podíl ve společnosti HERE, a zajistila si tak spolupráci s vedoucím poskytovatelem digitálních map a služeb vztažených k určitému místu. Společnost AUDI AG zaplatila za svůj podíl částku 0,85 miliardy EUR. Značka Audi bude v rámci své růstové strategie personálně posilovat i v roce 2016, aby si i v budoucnosti zachovala svůj „Náskok díky technice“. Thomas Sigi, člen představenstva společnosti AUDI AG, zodpovědný za personalistiku a sociální záležitosti, k tomu říká: „Hledáme odborníky v oblastech důležitých pro budoucnost.“ Žádaní jsou především specialisté na alternativní pohony a lehkou konstrukci, ale i odborní pracovníci z oblasti IT, kteří budou v rámci digitalizace pokračovat ve vývoji systémů a konceptů Audi connect, Audi mobility a smartfactory.

 

‹‹ Zpět na Tiskové zprávy