Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Tiskové zprávy

Audi Snowjam se po roce vrací do českého „Home of quattro“ 02.02.2016
Praha, 2. února 2016 – Audi Snowjam 2016, finále Světového poháru ve freestylovém snowboardingu, se opět uskuteční ve Špindlerově Mlýně. Ve dnech 15. až 20. března 2016přivítá český „Home of quattro“světovousnowboardovou elitu, která svede vzájemný souboj o prestižní křišťálové glóby, určené pro vítěze celého seriálu závodů Světového poháru.
  • Světová snowboardová elita se představí ve Špindlerově Mlýně
  • Audi Snowjampotrvá od 15. do 20. března 2016
  • Bohatý doprovodný program s hudbou a atraktivní exhibicí

„Mám velkou radost, že i v letošním roce přivítáme největší hvězdy světového snowboardingu, mezi nimiž nechybějí ani zástupci České republiky,“ říká Tomáš Velek, ředitel divize Audi společnosti Porsche Česká republika.„Rád bych touto cestou pozval všechny příznivce jízdy na snowboarduna Audi Snowjam 2016, který se uskuteční poslední zimní víkend ve Skiareálu Špindlerův Mlýn, našem ‚Home of quattro‘.“

Do Krkonošpřijede v polovině března kompletní světová špička v mužské i ženské kategorii. Domácí barvy budou hájitmimo jiné Šárka Pančochová, vítězka Světového poháru 2014 a miláček domácího publika, a Petr Horák, který skončil v loňském pořadí Světového poháru na šestém místě. Loňské vítězství by rádi zopakovali Cheryl Maasová z Nizozemí a Švýcar Lucien Koch. Ovšem nebudou to mítv ostré konkurenci jednoduché, protožeo vítězství budou usilovat také reprezentantky a reprezentanti Slovenska, Finska, USA, Kanady, Německa, Japonska a dalších zemí.

Zásadní změnou letošního ročníku akce Audi Snowjam je posunutí finálového závodu ze soboty na neděli.První snowboardisté budouve Špindlerově Mlýněočekáváni již v úterý 15. března a v následujících dnech se budou moci věnovat tréninku na náročné trati. Ostrý program závodů Audi Snowjam 2016začne v sobotu 19. března kvalifikací mužů a žen ve Snowparku (od 10 do 14 h). V neděli 20. března se na základě výsledků kvalifikace pojedou semifinálové (9:30 až 11:30) a finálové jízdy (13:00 až 15:20), po nichž bude následovat slavnostní vyhlášení vítězů a předání křišťálových glóbů.

„Audi Snowjam má v seriálu závodů Světového pohárusvé pevné místo.V loňském roce jsme nasadili laťku opravdu vysoko a díky tomu opět můžeme uspořádat finále celého poháru. Za podpory Svazu Lyžařů ČR a ve spolupráci se Skiareálem Špindlerův Mlýn a našimi partnery bychom letos rádi uskutečnili závod, který potěší nejen závodníky, ale i diváky a všechny fanoušky snowboardingu,“ říká Martin Černík, zakladatel závodu, bývalý český reprezentant a současný trenér české snowboardové reprezentace.

„Diváci, kteří přijedou na Audi Snowjam 2016, se mohou těšit na víkend plný adrenalinu a zábavy. V prosinci jsme znovu otevřeli quattro BAR, protože jsme všem návštěvníkům, divákům a sportovcům chtěli nabídnoutpříjemné místo k odpočinku a nabrání nových sil. Na černou sjezdovku pak lyžaře vyveze lanovka Audi Line,“říká Tomáš Velek, ředitel divize Audi společnosti Porsche Česká republika.

V sobotu večer, od 18:50, budou za umělého osvětlení k vidění ty nejlepší technické a stylové skoky. Hlavní scénou doprovodného programuv srdci Skiareálu Špindlerův Mlýn – Svatý Petrbude venkovní podium a krytý prostor s plochou 1000 metrů čtverečních. Kulturní program, který je nedílnou součástí akce, zahrnuje dva večery plné koncertů a DJ setů ve stylu rocku, hip hopu, reggae a taneční hudby.

Začátek prestižních snowboardových závodů v České republice se datuje do roku 2006, kdy se uskutečnil Snowjam v Peci pod Sněžkou jako vůbec první závod světové série World Snowboard Tour ve střední a východní Evropě. Od té doby prošel celý podnik řadou progresivních změn a nabyl na významu. V roce 2009 se závod přesunul do největšího českého zimního resortu Špindlerův Mlýn a o čtyři roky později se stal v rámci Světového poháru FIS kvalifikačním závodem na zimní olympijské hry.

Audi má sport v genech a díky pohonu všech kol quattro se cítí na horách jako doma. Značka se čtyřmi kruhy proto tradičně podporuje zimní sporty na amatérské i profesionální úrovni. Sportovní duch Audi se realizuje dlouhodobým partnerstvím s mnoha světovými lyžaři a snowboardisty, týmy i sportovními podniky včetně generálního sponzoringu Světového poháru FIS v alpských disciplínách. V České republice spolupracujeAudi se Svazem lyžařů České republiky a podporuje tým elitních lyžařů Audi Ski Team 2015/16. Kromě toho je Audi dlouholetým partnerem skiareálu ve Špindlerově Mlýně, českém „Home of quattro“.

Sobotní kvalifikacii nedělní semifinále a finále závodů Audi Snowjam 2016 bude přenášet v přímém přenosu kanál ČT4 Sport. Vstup na akci je zdarma.Více informací o akci naleznete na internetové stránce www.snowjam.cz.

 

‹‹ Zpět na Tiskové zprávy