Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Tiskové zprávy

Audi se angažuje ve Formuli E 02.09.2016
Praha, 2. září 2016 – Audi posílí své angažmá v prvním závodním seriálu na světě pro čistě elektricky poháněné závodní vozy. Od sezony 2016/17, která bude zahájena 9. října v Hongkongu, bude Audi intenzivněji podporovat aktivity týmu ABT Schaeffler Audi Sport ve Formuli E. Audi kromě toho plánuje, že svou účast ve Formuli E od sezony 2017/18 ještě více rozšíří a Formuli E zahrne do svého závodního programu s tovární podporou.
  • Rozšíření partnerství mezi oddělením Audi Sport a týmem ABT Schaeffler
  • Plán: Formule E bude od sezony 2017/18 zahrnuta do závodního programu s tovární podporou Audi

„Elektrická mobilita patří mezi klíčová témata v našem odvětví,“ říká Dr. Stefan Knirsch, člen představenstva společnosti AUDI AG, zodpovědný za technický vývoj. „Chceme se stát vedoucím prémiovým výrobcem v této oblasti. V roce 2025 má být každé čtvrté Audi elektromobilem. Prvním modelem se stane SUV, které představíme v roce 2018. Je tedy logické, že patřičným způsobem upravíme i náš program účasti v motoristickém sportu a budeme se angažovat v seriálu závodů pro čistě elektricky poháněné závodní vozy.“

Šéf závodního oddělení Audi Dr. Wolfgang Ullrich k tomu říká: „Audi ve všech případech důsledně využívá motoristický sport k testování a zdokonalování nové techniky pro její budoucí uvedení do sériové výroby. S pohonem quattro jsme přinesli revoluci do soutěžního sportu a později jsme s ním stanovili nová měřítka i na závodních okruzích. Značka Audi byla v závodě 24 h Le Mans prvním výrobcem, jemuž se podařilo dosáhnout vítězství se závodními vozy poháněnými motory TFSI, TDI a hybridní soustavou, a díky tomu se několikrát zapsala do historie motoristického sportu. To chceme nyní zopakovat v oblasti čistě elektrické jízdy. Formule E je k tomu se svými závody v centrech metropolí ideální příležitostí. Tým ABT Schaeffler Audi Sport se stal pro nás v této oblasti logickým partnerem.“

Audi Sport se objevuje v názvu týmu již od první sezony Formule E 2014/2015 a v rámci spolupráce mu závodní oddělení značky Audi poskytlo jednoho ze svých továrních jezdců, Brazilce Lucase di Grassiho. Tým navíc mohl také využívat infrastrukturu oddělení Audi Sport v Neuburgu. Audi zintenzivňuje v sezoně 2016/2017 stávající partnerství s týmem ABT Schaeffler Audi Sport finanční a technickou podporou. Pro sezonu 2017/2018 se Audi Sport postupně zapojí do vývoje na cestě k plnohodnotnému továrnímu nasazení v úzké spolupráci se společností Schaeffler v roli technického partnera.

Angažmá značky Audi ve Formuli E bude nepřehlédnutelné také pro fanoušky. Čtyři kruhy jsou nyní prominentně zastoupeny na bocích a zadních spoilerech závodního vozu ABT Schaeffler FE02. Formulové závodní vozy s čistě elektrickým pohonem v novém designu vyjedou poprvé na závodní okruh v první polovině příštího týdne (5. až 7. září) v anglickém Doningtonu, kde budou probíhat poslední testovací jízdy Formule E před zahájením sezony v Hongkongu.

Aktuální kalendář Formule E pro sezonu 2016/2017 zahrnuje dvanáct závodů v deseti mezinárodních metropolích. Dne 10. června 2017 zavítá závodní seriál pro elektromobily do Berlína. Oba finálové závody se pojedou ve dnech 29. a 30. července 2017 v New Yorku (USA).

Jezdci týmu ABT Schaeffler Audi Sport jsou Daniel Abt (Německo) a Lucas di Grassi (Brazílie), kteří vstoupí jako týmoví kolegové již do své třetí společné sezony ve Formuli E. Di Grassi byl v první sezoně třetí v hodnocení jezdců a v sezoně 2015/2016 mu jen těsně unikl mistrovský titul a stal se vicemistrem.

Termíny závodů Formule E FIA 2016/2017

9. října 2016                         Hongkong (CN)

12. listopadu 2016              Marrákéš (MA)

18. února 2017                     Buenos Aires (AR)

1. dubna 2017                      Mexico City (MEX)

13. května 2017                   Monako (MC)

20. května 2017                  Paříž (F)

10. června 2017                   Berlín (D)

1. července 2017                 Brusel (B)

15. července 2017               Montreal (CDN)

16. července 2017              Montreal (CDN)

29. července 2017              New York (USA)

30. července 2017              New York (USA)

 

‹‹ Zpět na Tiskové zprávy