Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Tiskové zprávy

Praha, 9. dubna 2013 – Audi Sport má nového zákazníka v podobě týmu MS RACING, který přechází k Audi a letos nasadí v seriálu vytrvalostních závodů ADAC GT Masters 2013 dva nové vozy R8 LMS ultra. Zástupci společnosti quattro GmbH předali závodnímu týmu jubilejní stý závodní vůz vyrobený v pobočce v Heilbronnu-Biberachu, která spadá pod výrobní závod Neckarsulm.
 
Praha, 4. dubna 2013 – Audi Tradition vstupuje do sezóny 2013, v níž se bude prezentovat na více než 30 mezinárodních akcích a oslaví přitom četná jubilea. Například Hannu Mikkola připomene za volantem původního soutěžního vozu Audi Rallye quattro na Festivalu rychlosti v Goodwoodu zisk prvního titulu mistra světa v rallye s vozem Audi, který oslavil před 30 lety v roce 1983. Před 75 lety vyhrál Ewald Kluge na motocyklu DKV 250 cm3 jako první Němec nejtěžší a nejnebezpečnější motocyklový závod na světě Tourist Trophy (TT) na ostrově Isle of Man. Audi Tradition se proto poprvé zúčastní závodu Classic TT, který přiláká v srpnu na ostrov v Irském moři motocyklové nadšence z celého světa.
 
Praha, 27. března 2013 – Audi vstoupí letos na jaře s modelem A3 Limuzína do třídy kompaktních sedanů, největšího tržního segmentu na světě. Dynamický čtyřdveřový vůz nabízí všechny přednosti modelové řady A3 – nízkou hmotnost díky lehké konstrukci, výkonné a velmi úsporné motory a četná highendová řešení informačních, zábavních a asistenčních systémů. Na český trh bude model uveden na podzim, cena zatím není stanovena. Vrcholnou verzí v nové řadě je S3 Limuzína s výkonem 221 kW (300 k).
 
Praha, 26. března 2013 – Oddělení komunikace Audi spustí svůj nový internetový kanál Audi MediaTV exkluzivní předpremiérou nového modelu Audi. Kanál bude k dispozici prostřednictvím portálu Audi MediaServices, na němž nabídne veškeré filmy z portfolia komunikačního oddělení značky.
 
Praha, 15. března 2013 – Audi A1 má na svém kontě další úspěch v podobě vítězství v kategorii Malé automobily českého kola prestižní čtenářské ankety Best Cars – Nejlepší auta roku 2013, kterou vyhlásilo vydavatelství Motor-Press Bohemia. Best Cars je každoroční celoevropská anketa, jíž se v České republice účastní čtenáři časopisů Auto7 a auto motor a sport.
 
Praha, 7. března 2013 – Audi dělá s modelem A3 Sportback g-tron velký krok směrem k trvale udržitelné mobilitě. Kompaktní pětidveřový vůz, který bude představen koncem letošního roku, je poháněn palivem Audi e-gas s neutrální bilancí emisí CO2. Syntetické plynné palivo bude vyráběno prostřednictvím elektrické energie z obnovitelných zdrojů v nově vybudovaném závodu v německém Werlte. Novinka se čtyřmi kruhy inovativně kombinuje ekologickou rovnováhu, hospodárnost a technicky vyspělá řešení.
 
Rádi bychom Vás pozvali ke sledování přímého přenosu světových premiér značky Audi na Autosalonu v Ženevě:
 
Praha, 28. února 2013 – Společnost AUDI AG oslavila mimořádné jubileum – pětimiliontý vůz Audi s pohonem quattro. Jubilejním vozem se stal bílý model Audi A6 allroad 3.0 TDI, který sjel z montážní linky výrobního závodu Audi v Neckarsulmu. Tento milník dokumentuje vedoucí roli, kterou značka Audi sehrála v prosazování pohonu všech kol – žádná jiná prémiová značka na světě se nemůže pochlubit tak velkým odbytem vozů s pohonem všech kol a srovnatelnou modelovou nabídkou s více než 140 variantami quattro.
 
Praha, 15. února 2013 – Audi zve všechny fanoušky lyžování na prestižní závod Světového poháru ve skicrossu, který se uskuteční o víkendu 23. až 24. února 2013 v areálu Harrachov-Rýžoviště. Audi zároveň vyhlašuje pro své příznivce na Facebooku atraktivní soutěž. Výherce dostane zapůjčeno nové Audi A3 na cestu do Harrachova včetně ubytování a dalších výhod.
 
Praha, 13. února 2013 – Nové Audi S3 Sportback nabízí s výkonem 221 kW (300 k), točivým momentem 380 N.m a zrychlením z 0 na 100 km/h za 5,0 sekundy nejlepší jízdní výkony ve své třídě. Také jeho hospodárnost je příkladná. Motor 2.0 TFSI spotřebuje v průměru 6,9 litru benzinu na 100 km.