Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Tiskové zprávy

Praha, 22. listopadu 2011 – Audi R8 LMS ultra nahradí v roce 2012 úspěšné závodní vozy R8 LMS GT3, s nimiž soukromé týmy vyhrály během pouhých tří let 115 závodů a 12 národních a mezinárodních mistrovských titulů.
 
Praha, 21. listopadu 2011 – Audi rozšíří začátkem roku 2012 rodinu modelů A1 o pětidveřovou variantu A1 Sportback, která se vyznačuje emocionálním stylem, individuálním charakterem, mladistvým duchem, nadáním na poli komunikace, sportovními výkony a hospodárností. A1 Sportback má všechny předpoklady k tomu, aby navázal na úspěch třídveřového Audi A1.
 
Praha, 7. listopadu 2011 – Audi si vede skvěle nejen ve výrobních a prodejních statistikách, ale i na závodních tratích po celém světě. Letošní úspěšná sezona přinesla značce se čtyřmi kruhy několik mimořádných triumfů. Mezi ně bezesporu patří již desáté vítězství značky Audi v legendárním vytrvalostním závodu 24 h Le Mans a čerstvě vybojované tituly v mistrovství světa cestovních vozů DTM v hodnocení jezdců i týmů. Audi však neusíná na vavřínech a pro příští sezonu se již pilně připravuje. Letošní tituly v DTM bude například obhajovat zcela nové kupé Audi A5 DTM.
 
Praha, 4. listopadu 2011 – Audi představuje modernizovanou a ještě atraktivnější modelovou řadu A4. Audi A4 Limuzína, A4 Avant, A4 allroad quattro a S4 dokumentují svůj náskok díky technice novými řešeními v oblasti hospodárnosti, jízdní dynamiky a informačních a zábavních systémů.
 
Praha, 4. listopadu 2011 – Konsorcium Euro NCAP udělilo novému Audi Q3 nejvyšší pětihvězdičkové hodnocení za pasivní bezpečnost. Nové Audi Q3 se tak zařadilo mezi nejbezpečnější vozy ve své třídě díky dosaženým výsledkům v oblastech ochrany dospělých cestujících při čelním, zadním a bočním nárazu, bezpečnosti dětí a ochrany chodců.
 
Praha, 4. listopadu 2011 – Vozy střední třídy Audi A4, jejichž předchůdcem byla modelová řada Audi 80, jsou jádrem nabídky značky Audi. Německá automobilka nyní oslavila velké výrobní jubileum poté, co začátkem října sjel z výrobní linky desetimiliontý automobil střední třídy se známým logem čtyř kruhů. Oslavencem se stal model Audi S4 v odstínu červená Misano, s interiérem v kombinaci barev černá a Alabaster a motorem V6 o výkonu 245 kW (333 k).
 
Praha, 26. října 2011 – Audi ve spolupráci s prodejcem Auto Jarov podpořili dvojnásobného mistra světa a několikanásobného vítěze světového poháru ve skicrossu Tomáše Krause. Dlouhodobá jednání mezi Krausovou zastupující agenturou Sport Invest Group a českým zastoupením německé automobilky byla dotažena do úspěšného konce a elitní sportovec tak mohl z rukou Ondřeje Kulicha, Fleet & Marketing managera Audi, převzít vůz Audi A6 allroad quattro.
 
Praha, 17. října 2011 – Značka Audi se stala partnerem úspěšné televizní Show Jana Krause. V rámci spolupráce protagonista pořadu Jan Kraus převzal do ročního užívání Audi Q7. „Technika je obor, který mě zajímá, a Audi umí přesvědčit, že v tomto oboru je opravdovou špičkou. Věřím, že slogan „Náskok díky technice“ není pouze sloganem, ale realitou modelů značky se čtyřmi kruhy ve znaku,“ uvedl Jan Kraus, když přebíral vůz od Ondřeje Kulicha, vedoucího Fleet & Marketing Audi.
 
Praha, 13. října 2011 – Velmi úspěšnou, již šestiletou spolupráci Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary a prémiové značky Audi, v jejímž rámci slouží limuzíny se čtyřmi kruhy ve znaku jako oficiální vozy festivalu, stvrdili jeho prezident Jiří Bartoška a generální ředitel Import VOLKSWAGEN Group podpisem nové pětileté smlouvy o partnerství.
 
Praha, 26. září 2011 – Audi rozšiřuje paletu svých motorů o nový vysokovýkonný zážehový osmiválec. Jednotka 4.0 TFSI nalezne uplatnění v modelech S6, S6 Avant, S7 Sportback a S8, v nichž na základě mírně odlišného vyladění poskytuje nejvyšší výkony v rozpětí od 309 kW (420 k) do 382 kW (520 k) a maximální točivý moment až 650 N.m. Nový motor V8 je technicky vyspělým agregátem, který přináší celou řadu inovativních řešení.