Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Tiskové zprávy

Konsorcium Euro NCAP testovalo úroveň pasivní bezpečnosti nového Audi A1 a v konečném hodnocení udělilo ingolstadtské novince nejvyšší možnou známku v podobě pěti hvězdiček. Modelová řada Audi A1 se svými výsledky zkoušek ochrany dospělých cestujících při čelním, zadním a bočním nárazu, bezpečnosti dětí a ochrany chodců řadí mezi nejbezpečnější vozidla ve své kategorii.
 
Bílé Audi RS 5 si těsně po příjezdu ze Světového poháru v rychlobruslení převzala Martina Sáblíková. S čerstvým pohárem za stříbrnou příčku si pro vůz jela rovnou z letiště.
 
Nová generace Audi A6, velmi úspěšného zástupce ingolstadtské značky v kategorii manažerských vozů, přijde na trh začátkem roku 2011. Velká limuzína přináší ve všech oblastech konstrukce inovativní technická řešení, například lehkou karoserii, sportovní podvozek a velký výběr nových asistenčních a multimediálních systémů. Široká je i nabídka motorů a převodového ústrojí. Cena začíná na 999 000 Kč s DPH (832 500 Kč bez DPH) za verzi s motorem 2.0 TDI.
 
Audi rozšiřuje modelovou řadu Q7 o nové mimořádné úsporné provedení Q7 3.0 TDI o výkonu 150 kW (204 k), které průměrně spotřebuje jen 7,2 litru nafty na 100 km, což je nejnižší hodnota v porovnání se všemi přímými konkurenty. Třílitrový motor V6 přitom poskytuje velkému SUV dynamický a kultivovaný pohon. Komfortní dojem podtrhuje osmistupňová převodovka tiptronic a trvalý pohon všech kol quattro.
 
Sonorní zvuk šestiválce a melodické tóny osmiválce dokazují, že zvukový projev spalovacích motorů má na silnicích své pevné místo a každý je dokáže přiřadit k nějakému vozu. V případě elektromobilů to není možné, neboť tyto vozy jezdí do rychlosti 25 km/h téměř bezhlučně. A v tom spočívá nebezpečí pro ostatní účastníky silničního provozu. Pro zvukové inženýry značky Audi z toho logicky plyne, že elektromobil budoucnosti potřebuje vlastní zvuk – ale jaký?
 
DJ Lucca, čtyřnásobná vítězka ankety Czech Dance Music Awards, a také čerstvá maminka tříměsíčního syna Michala si převzala nový vůz Audi A3 Sportback.
 
Audi letos slaví vedle stoletého výročí vzniku značky Audi ještě jedno mimořádné jubileum: 20. narozeniny motorů TDI. Na podzim 1989 měl na IAA ve Frankfurtu nad Mohanem premiéru model Audi 100 2.5 TDI, první Audi s přímovstřikovým turbodieselem. Od té doby vyrobila automobilka Audi více než pět milionů motorů TDI, které spojují vynikající dynamiku s příkladnou hospodárností. I po dvaceti letech se pod zkratkou TDI skrývá technika, která má obrovský potenciál pro další vývoj v budoucnosti.
 
Jako třetí model úspěšné stěžejní modelové řady Audi, založené na systému modulární stavebnice, vyznamenal list „Bild am Sonntag“ oceněním Zlatý volant model Audi A5 Sportback jako nejlepší vůz kategorie střední třídy. Ve čtyřiatřicetileté historii soutěže je toto vyznamenání již 18. vítězstvím vozu se čtyřmi kruhy na kapotě. Tím se Audi stává nejúspěšnější značkou soutěže.
 
Oznámení Rady pro design, že „Cenu za design Spolkové republiky Německo 2010“ udělí vozu Audi A5 Coupé, vyvolalo velkou radost u „otce“ tohoto modelu. Walter de Silva, od roku 2007 šéfdesignér koncernu Volkswagen a předtím vedoucí designu Audi, k tomu říká: „Audi A5 Coupé je nejkrásnějším vozem, který jsem kdy navrhl, a je na nejlepší cestě stát se designérskou ikonou. Proto mám z tohoto ocenění velkou radost, protože je to také potvrzení mé práce.“ Nejvyšší oficiální ocenění za design v Německu bude předáno 12. února 2010 u příležitosti otevření mezinárodní výstavy Ambiente ve Frankfurtu.
 
Sto let po svém založení se automobilka Audi znovu zapsala do historie motoristického sportu. Značka se čtyřmi kruhy se stala vůbec prvním výrobcem automobilů, jemuž se podařilo získat tři po sobě jdoucí mistrovské tituly v prestižním mezinárodním mistrovství cestovních vozů DTM. Letošní titul navazuje na triumfy v letech 2007 a 2008.