Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Tiskové zprávy

Značka Audi oslavila včera večer v Ingolstadtu své stoleté jubileum dvěma světovými premiérami. Během galavečera v budově Audi Forum prožilo 1800 pozvaných hostů velkolepý program oslav, které probíhaly rovněž na vnějších prostranstvích. Mezi vyvrcholení večera patřil projev německé kancléřky Angely Merkelové, představení nového Audi A5 Sportback a první koncert čínské pianistické hvězdy Lang Langa na křídle od Audi Design.
 
Jedinečné okamžiky připravilo oddělení Audi Tradition automobilky Audi pro fanoušky motoristického sportu při oslavách stoletého jubilea značky, nazvaných „100 let Audi na Donauringu“. Na bývalém závodním okruhu v historické staré části německého Ingolstadtu se 18. července od 10 do 17 hodin představí publiku téměř všichni svědci dějin motoristického sportu v barvách Audi.
 
Motor Audi 2.0 TFSI zvolila porota tvořená 64 renomovanými motoristickými novináři z více než 30 zemí popáté v řadě „Mezinárodním motorem roku“ (International Engine of the Year) v kategorii 1,8 až 2,0 litru.
 
Hans Bauer z marketingového oddělení vymyslel slogan značky Audi jako synonymum pro velkou rozmanitost technických koncepcí používaných v rámci firmy.
 
Jana Doleželová, Miss ČR roku 2004, vyměnila svoji Audi A3 Sportback za bílé Audi Q5.
 
Řidiči Audi A2, Audi A3 a Audi A6 jezdí v nejspolehlivějších automobilech v dané třídě. Tak zní závěry nehodové statistiky ADAC 2008, kterou německý automobilový klub nyní zveřejnil. Vynikající pozici ingolstadtské automobilky doplňuje v nejnovějších statistikách ADAC model Audi A4, který ve své kategorii obsadil druhé místo. Vozy Audi se tak staly z hlediska poruch nejbezpečnějšími automobily na německých silnicích v roce 2008 a Audi zároveň opět potvrdilo svou pozici jedné z nejbezpečnějších značek.
 
Elisavet Charalambidu, 2. Česká Vicemiss 2008 a Česká Miss čtenářů si nedávno převzala svůj nový vůz Audi A3 v barvě šedé lávy. V autosalonu Audi Porsche Praha Prosek jí klíče od vozu předal VIP&fleet manažer Audi Michal Šlajs.
 
Limuzíny Audi A8 budou vozit vrcholné představitele nadcházejícího pražského summitu EU, jehož se zúčastní také prezident USA Barack Obama.
 
Limuzíny Audi A8 přepravovaly hosty mezinárodní konference Deset let od rozšíření NATO: Úspěchy, výzvy a vyhlídky, jež se konala v Praze na půdě Senátu Parlamentu ČR 12.–13. března 2009. Kromě nejvyšších vládních a ústavních činitelů České republiky na konferenci vystoupil také generální tajemník NATO Jaap de Hoop Scheffer a dále například Václav Havel, Madeleine K. Albrightová a mnoho dalších osobností, které při rozšiřování Aliance sehrály klíčovou roli.
 
Od Horchu k Audi 09.03.2009
Automobilové muzeum v komplexu Audi Forum Ingolstadt připravilo velkolepou výstavu na oslavu stoletého výročí značky Audi. Pro tuto jedinečnou akci nazvanou „Od Horchu k Audi – historie dokonalosti má nové jméno“ byly shromážděny historické vozy z celé Evropy. Od 11. března do 16. července 2009 mohou návštěvníci automobilového muzea Audi shlédnout třináct vozů z období před druhou světovou válkou.