Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Tiskové zprávy

Praha, 22. května 2015 – Audi nasadí tři vozy Audi A3 Sportback s alternativními pohony do nadcházející soutěže 4. New Energies Rallye Český Krumlov 2015, jejímž hlavním partnerem je Porsche Česká republika, importér vozů Volkswagen, Audi a SEAT. Jedná se o modely A3 Sportback g-tron s pohonem na CNG a A3 Sportback e-tron s hybridním pohonem a možností vnějšího nabíjení. Speciální soutěž pro ekologická vozidla se jede ve dnech 22. až 23. května 2015 v rámci Rallye Český Krumlov a má podobu jízd pravidelnosti s vloženými testy přesnosti.
 
Praha, 7. května 2015 – Audi má za sebou skvělý vstup do nové sezony DTM. V sobotním závodě úvodního podniku na Hockenheimringu vybojoval suverénní vítězství Jamie Green (Audi Sport Team Rosberg), který startoval z prvního místa. Audi zanechalo skvělý dojem i celkově, protože ve výsledkové listině prvního závodu patřilo šest nejvyšších míst čtyřem vozům Audi RS 5 DTM. Na sobotní úspěch navázaly týmy Audi dvojnásobným vítězstvím v nedělním závodě, v němž slavil Mattias Ekström svůj jubilejní dvacátý triumf v závodě DTM.
 
Praha, 5. května 2015 – Audi Finance od ŠkoFINu rozšiřuje a zatraktivňuje program operativního leasingu „Audi now.“. Operativní leasing je zárukou bezstarostné mobility s předem stanovenými finančními náklady. Aktuální nabídka zahrnuje osm modelů Audi, od nejmenšího A1 Sportback přes progresivní A5 Sportback až po kompaktní SUV Q3. Splátky za prémiovou mobilitu bez starostí začínají již od 7899 Kč vč. DPH měsíčně.
 
Praha, 5. května 2015 – Značka Audi učinila další velký krok vpřed ve vývoji nových paliv s neutrální bilancí emisí CO2. Výzkumný závod v Drážďanech zahájil výrobu syntetické nafty Audi e-diesel.
 
Praha, 28. dubna 2015 – Audi zvětšuje svůj náskok v oblasti automobilové osvětlovací techniky. V rámci grantového projektu iLaS (inteligentní laserové světlo pro kompaktní adaptivní světlomety s vysokým rozlišením) pracuje značka s logem čtyř kruhů společně s partnery z průmyslu a vědy na světlometech budoucnosti. Díky technologii Matrix Laser s vysokým rozlišením bude osvětlení vozovky ještě více variabilní a přizpůsobí se každé situaci.
 
Praha, 24. dubna 2015 – Audi rozšiřuje nabídku motorů pro novou generaci modelové řady TT. Kompaktní sportovní vůz bude od července k dispozici také s jednotkou 1.8 TFSI o výkonu 132 kW (180 k). Zákazníci si mohou objednávat Audi TT Coupé* s novým vstupním motorem za velmi atraktivní cenu 899 900 Kč. S motorem 1.8 TFSI je k dispozici také TT Roadster za cenu 974 900 Kč.
 
Praha, 17. dubna 2015 – Audi prologue allroad slaví světovou premiéru. Návštěvníky autosalonu v Šanghaji zaujme technikou nejvyšší úrovně, neomezenými užitnými vlastnostmi pro každodenní provoz a okouzlující elegancí. Pětidveřový vůz se zvýšenou karoserií si poradí s jakýmkoli terénem a zvládne jakoukoli situaci, čímž přináší do rodiny konceptů Audi prologue nové podněty. Jeho koncept ovládání umožňuje digitální interakci mezi řidičem a spolucestujícími, zatímco hybridní pohon s možností vnějšího nabíjení přesvědčí celkovým výkonem 540 kW (734 k) při současně nízké spotřebě paliva.
 
Praha, 8. dubna 2015 – Novým ředitelem divize Audi společnosti Porsche Česká republika s.r.o. bude od 15. dubna 2015 Tomáš Velek. Ve vedení vystřídá Thomase Ottera, který se vrací do společnosti Porsche Holding, kde převezme nové manažerské úkoly.
 
Praha, 8. dubna 2015 – Audi vyvíjí budoucí systémy pro autonomní jízdu, jejichž srdcem je centrální řídicí jednotka asistenčních systémů, zkráceně zFAS z německého označení „zentrales Fahrerassistenzsteuergerät“. Tento „hlavní mozek“ používá nejmodernější vysokovýkonné procesory a v dohledné době bude postupně zařazován do modelové palety Audi. Je důležitým milníkem na cestě k novým funkcím automatizovaného řízení a důkazem průkopnické role, kterou Audi zastává v oblasti autonomní jízdy. Sériová výroba byla nyní svěřena specializovanému dodavateli Delphi.
 
Praha, 2. dubna 2015 – Audi je zlatým partnerem letošního ročníku úspěšného projektu TOP ženy Česka 2015, který je organizován mediálním domem Economia. Nominace do prestižní ankety je otevřena široké veřejnosti, která může své návrhy zasílat do poloviny května. Výsledky hodnocení odborné poroty budou vyhlášeny koncem listopadu 2015 na galavečeru, z něhož se v průběhu předešlých deseti ročníků stala velmi očekávaná společenská událost.